Ürün iadesi

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Selamlar arkadaşlar,
Şöyle bir sorunum var ve nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda tıkandım..

Media markt internet sitesinden 65 inç bir tv aldım daha sonra ev değişikliği düşüncemizle siparişimizi iptal ettik..
Sorun şu ki 24 kasımda verdiğim siparişi 25 kasımda iptal ettik. İptal ettirdiğimizde müşteri temsilcisi kargonun depomuzda demişti daha sonra kargoya verildi dediler. 27 kasımda mail aldım kargonuz media markt teslim edildi diye ama bugün arayan müşteri temsilcisi henüz kargonuz gelmedi gelince paranız 10 gün içinde iade edilecek dedi.
Para iade işi zora girecek gibi anlamadım nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ne benim,nede tanıdık yakınlarımın başına böyle birşey gelmediğinden "şöyle yap-böyle yap" diyemiyorum ama sen arasan MM'yi,elinde herhangi bir kod no varsa ,sorsan "durumu ne" diye , acaba diyorum :alala

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Ne benim,nede tanıdık yakınlarımın başına böyle birşey gelmediğinden "şöyle yap-böyle yap" diyemiyorum ama sen arasan MM'yi,elinde herhangi bir kod no varsa ,sorsan "durumu ne" diye , acaba diyorum :alala
Cevap için teşekkür ederim ama sorun tamda bu her aradığımda biz size döneceğiz cevabını alıyorum sonuca dair bi gelişme yok o yüzden sıkıntım..

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
10 gün oldu süreç ne zaman sonuçlanacak bi fikrim olsa, biraz daha uzarsa almadığım görmediğim hiç elime geçmeyen malın taksidini ödemeye başlayacağım.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Ürünü siz teslim almadı iseniz öyle ya da böyle iadeniz gerçekleşir. Ürünü teslim alsaydınız çamura yatabilme ihtimalleri mevcuttu.

Ödemeyi kredi kartı ile yaptığınızı farzediyorum. Eğer böyle ise vakit geçirmeden iptal talebiniz ile ilgili deliller ile birlikte harcama itirazında bulunun. Birçok bankanın hazır formunda "siparişi iptal ettim ama para iade edilmedi" gibi bir seçenek bulunur. Bankanın firmaya itiraz bildirmesi firma açısından kötü bir durumdur. O nedenle itiraz ellerine geçer geçmez iadeyi yaparlar. Kilitlenen prosedürleri,oyalama taktiklerini, oradan oraya sallamaları falan anında çözer.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Ürünü siz teslim almadı iseniz öyle ya da böyle iadeniz gerçekleşir. Ürünü teslim alsaydınız çamura yatabilme ihtimalleri mevcuttu.

Ödemeyi kredi kartı ile yaptığınızı farzediyorum. Eğer böyle ise vakit geçirmeden iptal talebiniz ile ilgili deliller ile birlikte harcama itirazında bulunun. Birçok bankanın hazır formunda "siparişi iptal ettim ama para iade edilmedi" gibi bir seçenek bulunur. Bankanın firmaya itiraz bildirmesi firma açısından kötü bir durumdur. O nedenle itiraz ellerine geçer geçmez iadeyi yaparlar. Kilitlenen prosedürleri,oyalama taktiklerini, oradan oraya sallamaları falan anında çözer.
Sipariş iptalini telefonla yaptık ayın 27 sinde kargonuz MMarkta teslim edildi diye mail geldi, şimdi bu durumda bankayı telefonla arasam durumu anlatsam olurmu yoksa şubeyemi gitmeliyim.?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Sipariş iptalini telefonla yaptık ayın 27 sinde kargonuz MMarkta teslim edildi diye mail geldi, şimdi bu durumda bankayı telefonla arasam durumu anlatsam olurmu yoksa şubeyemi gitmeliyim.?

Çağrı merkezini arayın, ama sizden illa ki itiraz formunu yazılı olarak isteyecekler. Şahsen ben de yazılı ve kayıtlı olmasını tercih ederim her zaman. Kaldı ki, bankanın harcama itirazı yapmanızı istemek dışında yapabileceği bir şey de yok sizin durumda.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar bi deneyelim bakalım sonuç alabilecekmiyiz.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bence Birazcık Bekle Kardeşim Kargo gelse bile iade alma çünkü bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor para iadesi işleri 14 güne kadar sürüyor daha önceden gitti gidiyordan ürün iadesi yaptım Tam 14 gün Sürdü.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Bence Birazcık Bekle Kardeşim Kargo gelse bile iade alma çünkü bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor para iadesi işleri 14 güne kadar sürüyor daha önceden gitti gidiyordan ürün iadesi yaptım Tam 14 gün Sürdü.
İlk defa yaptığım internet alışverişi fiyaskoyla sonuçlandı bir hafta daha sonuç almazsam ilk taksidini ödemek zorunda kalıcam bakalım sakin kalmaya çalışıyorum çünkü bu sinir zıplatan bir durum.

Geri
Üst Alt