ups güç kaynağı dakika sorusu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
hocam öneriniz varmı peki kesintisiz ups için? bütçe max. 2000 TL şuan. 1000 ile 2000 va güç arası.
İnan bilgim yok fazla,ne desem yalan olur ama bence en önemlisi akü sanki,bende vardı bir zamanlar ups,sonra arabanın aküsünü geri vermemiş,ups ye takmıştım baya uzun gidiyordu ama gerçekten pek bilgim yok,mutlaka tavsiyeler gelir :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,558
merhaba süre belirmek istiyorsak cıhazın içinde kaç adet akü var ve amperi nedir bunu bilmemiz gerekiyor.

marka model bilgisi varsa paylaşırsanız
ben de bakabilirim.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
TV, modem, gpon cihazı ve ht400 oda termostatı için Schneider APC 650va kullanıyorum. 30 sn de 1, 4 defa dıtlıyor. Bunun haricinde sıkıntısı yok, 1 saatten fazla elektrik gitmediğinden ve elektrik gidince de tvyi kapattığımdan ne kadar süre götürür birşey diyemeyeceğim.
Powerful marka ups de dıtlama sesi olmadığını söyleyen bir kullanıcı yorumu vardı.

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
Hocam 2000tl bütçeyle alacağınız tüm cihazlar
168watt - 216watt arasında olacak

işin içine akünün yaşı, interver verimliliği gibi durumlar girince
size kabaca 130watt kalır.

tahmini 30-40dk kullanım yapabilirsiniz.
Hocam tesekkur ederim, bana marka model olarak oneri yapabilirmisiniz? Cok secenek var ancak anlamiyorum hangisi iyi kotu...
Butçe 2000 tl, hadi zorlayayim 2500 tl olsun. Tesekkurler...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,558
Hocam tesekkur ederim, bana marka model olarak oneri yapabilirmisiniz? Cok secenek var ancak anlamiyorum hangisi iyi kotu...
Butçe 2000 tl, hadi zorlayayim 2500 tl olsun. Tesekkurler...
Marka model için birşey diyemem çünkü bu tip ürün kullanmiyorum.
kuru akü + solar hybrit inverter tercih ediyorum. çevrim verimliliği çok daha yüksek.

size önerim su olur içinde enaz 2 adet 9amper aküsü olsun.

4-6 akü olanlar olsa tadından yenmez ama fiyatı sizi aşıyor.

Ha aklıma su geldi. fayda/fiyatı seven biri olduğum için :)
temiz 2.el akü sayısı yüksek ups alıp akülerini yenileyip kapasitesi büyük makinayi
uyguna getirebilirsin.

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
tamamdır hocam teşekkür ederim, araştıracağım... ancak ikinci el pek anlamadığım için dolayısıyla test vs. edemeyeceğim için sıfır alırım muhtemelen...
Marka model için birşey diyemem çünkü bu tip ürün kullanmiyorum.
kuru akü + solar hybrit inverter tercih ediyorum. çevrim verimliliği çok daha yüksek.

size önerim su olur içinde enaz 2 adet 9amper aküsü olsun.

4-6 akü olanlar olsa tadından yenmez ama fiyatı sizi aşıyor.

Ha aklıma su geldi. fayda/fiyatı seven biri olduğum için :)
temiz 2.el akü sayısı yüksek ups alıp akülerini yenileyip kapasitesi büyük makinayi
uyguna getirebilirsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt