Ucuz yollu "domain"

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Başlığı gördünüz ve bu ne dediniz :)
Bugün kendime farklı bir domain alayım dedim,gerçi bekozap.com benim biliyorsunuz,ama ucuz olsun,kendi serverime atayım,istediğim gibi oynayayım dedim, xyz uzantılı domain en ucuzu geldi,1 yıllık indirim var ,0.99$ yıllık.Birde .info var ama sanki info uzantısının asıl fiyatı çok yüksek,yılık indirim yapılmış,insanı cezbediyor ama 5 yıllık alımda şok olunuyor resmen :)
Ve geleyim can alıcı konuya...
İçinizde hosting-domain ile ilgilenen varmıdır acaba,veya bana en ugun xyz uzantılı domaini alabileceğim adres verebilecek varmıdır içimizde acaba ,gerçi daha önceleri bazı konularda çok yardım istemiştim sağolsunlar forum üyelerimizde bana çok faydalı olmuşlardı(!) ,büyük ihtimalle yine yardımcı olacaklardır tüm üyeler <--- burada iğneleme var :)
Sorumu sordum; ne ,nerede diyorum :ok

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
Hocam domain kaydı bir sitenin en önemli detayıdır. Domainin mutlaka sizin adınıza kayıt edilmesi, kontrol panelinin sizde olması ve ICANN tarafından akredite bir kurumdan tescil edilmesi önemli. Aksi durumda domaininiz değerlendiği anda firma tarafından kötüye kullanılabilir ya da firma batıp giderse mağdur olabilirsiniz. 2-3 dolar az ödemek için risk almamanızı öneririm.
ICANN akredite kurumların listesi :

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Hocam domain kaydı bir sitenin en önemli detayıdır. Domainin mutlaka sizin adınıza kayıt edilmesi, kontrol panelinin sizde olması ve ICANN tarafından akredite bir kurumdan tescil edilmesi önemli. Aksi durumda domaininiz değerlendiği anda firma tarafından kötüye kullanılabilir ya da firma batıp giderse mağdur olabilirsiniz. 2-3 dolar az ödemek için risk almamanızı öneririm.

her 2 domainimizde godaddy uzerinden tescil ettik.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
bu adresi de şuankine yönlendirme şansınız yok mu hocam ? ama ikisini de alarak iyi etmişsiniz.?
Zaten yonlendirilmis durumda :hihi

tavsiyeforum alacaktim mevcutta kurulu forum vardi.
tavsiyeforumu adini alip hizli giris yapinca
tavsiyeforum geride kaldi sahibi forumunu kapatti.
domain bitis tarihini bildigim icin sabaha kadar bilgisayar basinca bekleyip
tavsiyeforum domaininide ailemize dahil ettik :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Zaten yonlendirilmis durumda :hihi

tavsiyeforum alacaktim mevcutta kurulu forum vardi.
tavsiyeforumu adini alip hizli giris yapinca
tavsiyeforum geride kaldi sahibi forumunu kapatti.
domain bitis tarihini bildigim icin sabaha kadar bilgisayar basinca bekleyip
tavsiyeforum domaininide ailemize dahil ettik :hihi

Screenshot_2019-08-20-19-10-56-238_com.android.chrome.png

bende yönlendirmedi hocam ama sorun mu var acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Hosting konusunda yardımcı olabilirim.
Çok teşekkür ederim,niyetim kendi serverimde testler yapmak,ama ihtiyacım olursa mutlaka yardım isterim :ok

Domain adini ozelden yolla bakariz caresine. :hihi
Tam karar veremedim henüz ahmet :)

Bekozap ihs'den alınma sevgili zatrox ,amacım kurduğum serveri domainle test etmek ,çünkü açtığım domainler domain değil :) bilmece gibi oldu ama ...
mesela bende /~benimsitem/ olarak açılıyor, gerçi işimi görüyormu,"evet" :)
Centos7 üzerine CWP kurulu bu arada .

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Godady yeni mail ve yeni kart no ile 16-17 tl yıllık alınabiliyordu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri