Ücretsiz & Yasal Windows 10 Etkinleştirme Kodu

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Kıymetli dostlar

Bildiğiniz üzere korsan kullanmak vicdanen bir yük olduğu gibi gerek ulusal gerek uluslar arası mevzuata göre suç teşkil etmektedir. Kaldı ki torrentlerde dolaşan Windows iso'larının ne derece güvenilir olduğu konusu da gizemini koruyor.

Bu bilgi paylaşımı özellikle de üniversite öğrencisi arkadaşlarımıza yönelik. Üniversitelerinin büyük bir çoğunluğu bir download sayfası oluşturarak orijinal Windows ürünlerinin (Windows 7,10 office vb.) edinilmesine imkan sağlamaktadır. Kullanmayacak olsanız bile indirin arşivinize ekleyin illa ki lazım olacaktır.

Birkaç farklı üniversite de öğrenci olduğum için ihtiyacım fazlası lisansları arkadaşlarıma hediye etmiştim. Size de tavsiye ederim.

Öte yandan bazı fakültelerin OntheHub sayfaları var. Burada da yine pek çok Windows ürünü ücretsiz dağıtılmaktadır. Bu tip sayfalar genelde bilgisayar mühendisliği ve teknik bölümler için olsa da öğrenci malinizle üyelik talebinde bulunabilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eskiden DreamSpark vardı, şimdilerde adı Imagine olmuş. Okulun anlaşması varsa, öğrenci e postanız vs. ile kaydolmanız yeterli.
Bazı okullarda veya lisanslarda sözleşme gereği eğitim süresi boyunca geçerli olabiliyor.
Ben de bir zamanlar Windows 8, 7 lisansı vs. almıştım sanırım.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Eskiden DreamSpark vardı, şimdilerde adı Imagine olmuş. Okulun anlaşması varsa, öğrenci e postanız vs. ile kaydolmanız yeterli.
Bazı okullarda veya lisanslarda sözleşme gereği eğitim süresi boyunca geçerli olabiliyor.
Ben de bir zamanlar Windows 8, 7 lisansı vs. almıştım sanırım.

Dreamspark/MS Imagine eskisi gibi değil artık eskiden her öğrenciye en azından Windows lisansı Visual Studio lisansı vb. yazılımlar sunuyorlardı ama o programı kapatmışlar artık sadece kayıt olan üniversitelerin öğrencileri yararlanabiliyor. Bende zamanında Windows 8 ve 10 lisansı almıştım toplamda 6 tane galiba farklı farklı sürümlerinden. E-okul ekran görüntüsünü kabul ediyorlardı o kanıt olarak yetiyordu. Sonra bir gün baktım bana verdikleri Keylerin olduğu siteyi bile kapatmışlar neyseki bir yere yazmıştım hepsini:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dreamspark/MS Imagine eskisi gibi değil artık eskiden her öğrenciye en azından Windows lisansı Visual Studio lisansı vb. yazılımlar sunuyorlardı ama o programı kapatmışlar artık sadece kayıt olan üniversitelerin öğrencileri yararlanabiliyor. Bende zamanında Windows 8 ve 10 lisansı almıştım toplamda 6 tane galiba farklı farklı sürümlerinden. E-okul ekran görüntüsünü kabul ediyorlardı o kanıt olarak yetiyordu. Sonra bir gün baktım bana verdikleri Keylerin olduğu siteyi bile kapatmışlar neyseki bir yere yazmıştım hepsini:kiskis

Yani bunların amacı destek olmak. Sömürülmek istemezler haliyle.
Autocad lisansını öğrencisine veren okul da var.
4500 TL'lik lisanstan bahsediyorum o zamanın kuru ile.
Şimdi o lisans rahat 10.000 TL'yi geçmiştir. :deli1

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Yani bunların amacı destek olmak. Sömürülmek istemezler haliyle.
Autocad lisansını öğrencisine veren okul da var.
4500 TL'lik lisanstan bahsediyorum o zamanın kuru ile.
Şimdi o lisans rahat 10.000 TL'yi geçmiştir. :deli1
Autodesk o konuda çok iyi öğrenci olduğunu kanıtlayan herkese ücretsiz lisans veriyor. Benim okul için proje çizmeye ihtiyacım olmuştu başvurudan sonra 24 saat içerisinde onaylayıp lisans verdiler. Öğrenciler için olan bir uygulama zaten öğrenciyken başvurup buralardan yararlanmakta bir sıkıntı yok bence sadece kayıtlı Üniversitelere düşürmeleri kapsamı kötü olmuş tabi hayır olarak yapıyorlar kimse de bir şey diyemez programı kapatmalarına ama güzel uygulamaydı 1 senelik Azure ve Xamarin denemesi de veriyorlardı. Orada olan işletim sistemleri de büyük ihtimalle yazılan programlı farklı sistemlerde denemek içindi. Bu sistemi insanların pek sömüreceğini düşünmüyorum zaten korsan kullanacak adam korsan kullamakta, buraya kayıt yaptırıp almakla uğraşmazdı. Ticari olarak satmaya çalışsa da yapamaz toplam 6-7 lisans hakkı var bir kişinin çoğu da normal masaüstü sürümü değil Server 2016, 8.1 Industry Pro falan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Autodesk o konuda çok iyi öğrenci olduğunu kanıtlayan herkese ücretsiz lisans veriyor. Benim okul için proje çizmeye ihtiyacım olmuştu başvurudan sonra 24 saat içerisinde onaylayıp lisans verdiler. Öğrenciler için olan bir uygulama zaten öğrenciyken başvurup buralardan yararlanmakta bir sıkıntı yok bence sadece kayıtlı Üniversitelere düşürmeleri kapsamı kötü olmuş tabi hayır olarak yapıyorlar kimse de bir şey diyemez programı kapatmalarına ama güzel uygulamaydı 1 senelik Azure ve Xamarin denemesi de veriyorlardı. Orada olan işletim sistemleri de büyük ihtimalle yazılan programlı farklı sistemlerde denemek içindi. Bu sistemi insanların pek sömüreceğini düşünmüyorum zaten korsan kullanacak adam korsan kullamakta, buraya kayıt yaptırıp almakla uğraşmazdı. Ticari olarak satmaya çalışsa da yapamaz toplam 6-7 lisans hakkı var bir kişinin çoğu da normal masaüstü sürümü değil Server 2016, 8.1 Industry Pro falan.

Mesele şu ki, üniversiteler o program için ücret ödüyor.
Ben öyle biliyorum.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Liseler için böyle ücretsiz yazılım edinme imkanı yok değil mi?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Liseler için böyle ücretsiz yazılım edinme imkanı yok değil mi?
Vardı ama kaldırdılar galiba ben orta
okuldan beri oradaki yazılımlardan faydalanıyordum ama MS Imagine adına geçtikten 2 yıl sonra yani bu sene bitirdiler o hizmeti, sadece Üniversitelerin anlaşma yapıp aldığı OntheHub sistemi var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eğer çizim ve CAD yazılımına ihtiyaç duyarsanız Autodesk bütün ürünlerini öğrencilere ücretsiz sunuyor bundan faydalanabilirsiniz.

Mesele şu ki, üniversiteler o program için ücret ödüyor.
Ben öyle biliyorum.
Doğrudur ben rastgele bir üniversitenin sayfasına girip katalog a bakmıştım Microsoft un bütün ürünleri vardı neredeyse. Çok pahalı değildir büyük ihtimalle ama okul mevcuduna göre anlaşma yapıyorlardır büyük ihtimalle.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,427
32
Vardı ama kaldırdılar galiba ben orta
okuldan beri oradaki yazılımlardan faydalanıyordum ama MS Imagine adına geçtikten 2 yıl sonra yani bu sene bitirdiler o hizmeti, sadece Üniversitelerin anlaşma yapıp aldığı OntheHub sistemi var.

Eğer çizim ve CAD yazılımına ihtiyaç duyarsanız Autodesk bütün ürünlerini öğrencilere ücretsiz sunuyor bundan faydalanabilirsiniz.

Doğrudur ben rastgele bir üniversitenin sayfasına girip katalog a bakmıştım Microsoft un bütün ürünleri vardı neredeyse. Çok pahalı değildir büyük ihtimalle ama okul mevcuduna göre anlaşma yapıyorlardır büyük ihtimalle.
Üniversite de bilgi işlemde çalışıyorum.Microsoft lisans konusunda taviz vermiyor.Hatta Türkiye deki en büyük gelirleri üniversite ve büyük şirketlerden.Biz sadece yıllık 450 bin lira gibi ücret ödüyoruz diye biliyorum.Ofis 365 hizmetleri de dahil.Öğrencilere 365 hizmetini sunuyoruz.Öğrencilik hakları bitince lisans süreleri de son buluyor.Kendi lisansları mız ise key manager server KMS üzerinden otomatik olarak lisanslanıyor.Ortalama 2 aylık süre içersinde ağa bağlı olunan cihaz yoklama yapılıyor.Üniversite ağındaysa 2 ay daha uzatılıyor .2 ay içerisinde ağa bağlanmayan bilgisayar ların ise lisansı düşüyor.Manuel key girmek kesinlikle yasak , girsek bile uyarı alıyoruz.Adamlar lisansız makine sayısını bile biliyorlar.En güzeli cracklemek yada n11 den şu ucuz oem lisanslardan satın almak.

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Windows 7'nin ISO ve keyi varmı üniversiteli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,427
32
Windows 7'nin güncelleştirme desteği bitti benim bildiğim.
Almanıza değmez.
iş yerindeki bilgisayara daha kuralı 2 ay oldu.Alıştım alışamadım gibi.Ama kesinlikle windows 7 den yavaş çalışıyor.Özellikle en az 8 gb ram ve ssd gerekli.Online eğitim muhabbetine eş dost akraba sağolsun güvenen tanıdıklar bana getiriyorlat bilgisayar larını.2 gb ram hdd olan pc lere mecbur win7 kurup son güncellemelere kadar aldırıyorum.Herkesin maddi durumu müsait değil hele dün komşunun akrabası getirdi 2009 model laptop 2 gb ram hdd var birde win 10 na yükseltmişler.Dedim bu kağnı gibi ram ssd lazım 300 tutat 50 de ben alırım dedim , baktım cocuk üzüldü abi okadar veremem ki babam da işsiz dedi.Merak etme ben halledicem dedim.Mecbur win 7 kurup en azından eba açılacak kıvama getiricem.?

sıkıntı ssd lerin piyasa da yaygınlaşması çok geç oldu.şöyle bir 5 sene önce yaygınlaşsa sıkıntı olmayacaktı.windows 10 da dizin oluşturma ve telemetry çok fazla diski yoruyor ben ssd kursam bile birçok hizmeti ve özelliği kapatıyorum.O bildirim yeri , arama yeri uyarılar tam bir saçmalık bence.Bana göre windows 10 un çok az artısı var.

driver desteği otomatik olması

koplayama panosu

antivirüs olmasa da gelişmiş güvenlik

koplayama yaparken durdurma

aero olmadığı için modern ve sade tasarım

birkaç küçük şey daha var ve bana göre biraz absürt olacak ama windows 10 dan bir cacık olmaz.?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
iş yerindeki bilgisayara daha kuralı 2 ay oldu.Alıştım alışamadım gibi.Ama kesinlikle windows 7 den yavaş çalışıyor.Özellikle en az 8 gb ram ve ssd gerekli.Online eğitim muhabbetine eş dost akraba sağolsun güvenen tanıdıklar bana getiriyorlat bilgisayar larını.2 gb ram hdd olan pc lere mecbur win7 kurup son güncellemelere kadar aldırıyorum.Herkesin maddi durumu müsait değil hele dün komşunun akrabası getirdi 2009 model laptop 2 gb ram hdd var birde win 10 na yükseltmişler.Dedim bu kağnı gibi ram ssd lazım 300 tutat 50 de ben alırım dedim , baktım cocuk üzüldü abi okadar veremem ki babam da işsiz dedi.Merak etme ben halledicem dedim.Mecbur win 7 kurup en azından eba açılacak kıvama getiricem.?

sıkıntı ssd lerin piyasa da yaygınlaşması çok geç oldu.şöyle bir 5 sene önce yaygınlaşsa sıkıntı olmayacaktı.windows 10 da dizin oluşturma ve telemetry çok fazla diski yoruyor ben ssd kursam bile birçok hizmeti ve özelliği kapatıyorum.O bildirim yeri , arama yeri uyarılar tam bir saçmalık bence.Bana göre windows 10 un çok az artısı var.

driver desteği otomatik olması

koplayama panosu

antivirüs olmasa da gelişmiş güvenlik

koplayama yaparken durdurma

aero olmadığı için modern ve sade tasarım

birkaç küçük şey daha var ve bana göre biraz absürt olacak ama windows 10 dan bir cacık olmaz.?

Windows 10 sorunlu çıkmış ve hala eksiklikleri olan bir sistem.
Yani Microsoft bir delinin fikrine uyup bir ekosistem yaratma hayali ile, önce 8 sürümüyle, bir yola girdi ama bu yolda Nokia markasını batırdı.

Yeni bir arayüze geçilir, veya mevcut arayüz eklenen özelliklerle daha iyi hale getirilir, buna elbette karşı değilim ama bunu tam yaparsın yani.
Adamlar çıkmış bir güncellemede logoları değiştirdiklerini söylüyor utanmadan. Ben bu kafayı anlayamıyorum.
Hesap makinesini yeni logoya geçirdin de ne oldu yani? Öncekinden çok iyi olmadı ki?
Diğer uygulamaların logosu uyumsuz? Hala uyumsuzluklar var?

MAC OS'da mesela ilk çıktığında aşağıdaki dock ile gelmedi ama yıllardır benzer arayüzü geliştirerek ilerliyor.
Zart diye bir arayüzü değiştirme macerasına girmiyor.

Notebook'larda üreticiler maliyetten kısmak adına 5400 RPM disk kullanıyor. Bu zaten yavaşlığın başlı başına bir sebebi ama Windows 10 bu diskleri kullanmada ciddi anlamda ÖZÜRLÜ bence. Hizmetleri, dizinlemeyi kapatsanız dahi Windows 7'deki hızı size veremiyor.

Windows 10'dan sonra yeni bir sürüm gelecek, o nasıl olacak bilmiyoruz ama Windows'un özüne dönmesi taraftarıyım.

Yani yazılım devlerinden biri olup bir şirketin kendi içinde bu denli kararsızlığı nasıl yaşadığını ben anlayamıyorum.
Cidden ilginç insanlar yönetiyor bence Windows tarafını bu şirkette.

Microsoft Windows dediğimiz sistem "Explorer" arayüzünden ibarettir.
Bunu yıllardır böyle sürdürmüşsün, ne diye şimdi kutucuklu bir maceraya giriyorsun.
Hadi girdin diyelim, geliştirici tarafını daha dizginleyip bir standarta oturtamamışsın ki görsel ve teknik yönden uyumlu olsun?
Mağaza açmışsın ama gelen yok. Tarayıcıdan uygulama indirmeye devam ediyoruz.

Apple'ın Linux'un çatır çatır yaptığı işi bunların yapamaması cidden saçma.
Olan biz kullanıcılara oluyor, büyük bir güncelleme geldiğinde yeni sorunlara gebe kalma ihtimalimiz var.
Bunun da sebebi Microsoft mesela. Sen git güncelleme kalite kontrol ekibini maliyet sebebi ile işten çıkart.
10-12 bin kişilik küresel çapta bir ekip bu benim hatırladığım.
Yani çıkarttın da ne oldu? 1809,1903 gibi yapı numaralarına gelene kadar anasını ağlattınız ortalığın.
Sonra nasıl düzelttiler peki? Güncellemeler o donanım konfigürasyonu için olgunlaşana kadar vermemeyi akıl ettiler.

Bu firmanın veya ekibin yöneticilerinin hayal ettiği şey şuydu; kullanıcılar geri bildirim yapacak biz de maliyeti azaltmış biçimde yolumuza devam edeceğiz.
Olan güncellemelerle boğuşan kullanıcılara oldu. Hadi ben ve benim gibiler SSD kullanıyor, yeni donanıma sahip vs. vs. , yahu adam 5400 RPM disk ile can çekişiyor, bu adam dakikalarca hatta 1 saate varan sürelerde sürüm yükseltmesi için bekliyor, sonra bir hata oluyor ve güncellemeyi geri alma ile uğraşıyor sistem. Gel de o bilgisayarı camdan atma. :hihi Donanımı biraz eski olanın suçu ne şimdi?

Ben Windows'un "Explorer" arayüzünde kalmasından yanayım.
Windows dediğin Explorer'dır. Bunu geliştirirsin vs ama temelini oturtmadan kullanıcılara hadi bunu kullanın demenin de bir anlamı yok.
Millet 8'e geçtiğinde başlangıç arayüzünü beğenmedi, yine üçüncü parti yazılımla başlat menüsünü kullandı.
Ki kendileri 10'a geçtiğinde bunu geri getirdiler.
Kullanıcıların suçu neydi şimdi?

Tekel olmanın verdiği rehavet midir yoksa yöneticilerinin kullanıcı topluluğundan uzak direktifleri midir bilmiyorum bu şirkete bunu yaptıran.:hihi:bilmiyom

Windows 7 için seri numara aramanın şu sebepten önemi yok dedim, desteği zaten bitik.
Güvenilir bir ISO bulduktan sonra aktivasyonla güvenle kullanılabilir bence.
Aktivasyon aracının güvenilir olanını da belli yerlerden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Geri
Üst Alt