Ücretsiz & Yasal Windows 10 Etkinleştirme Kodu

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Windows 10 sorunlu çıkmış ve hala eksiklikleri olan bir sistem.
Yani Microsoft bir delinin fikrine uyup bir ekosistem yaratma hayali ile, önce 8 sürümüyle, bir yola girdi ama bu yolda Nokia markasını batırdı.

Yeni bir arayüze geçilir, veya mevcut arayüz eklenen özelliklerle daha iyi hale getirilir, buna elbette karşı değilim ama bunu tam yaparsın yani.
Adamlar çıkmış bir güncellemede logoları değiştirdiklerini söylüyor utanmadan. Ben bu kafayı anlayamıyorum.
Hesap makinesini yeni logoya geçirdin de ne oldu yani? Öncekinden çok iyi olmadı ki?
Diğer uygulamaların logosu uyumsuz? Hala uyumsuzluklar var?

MAC OS'da mesela ilk çıktığında aşağıdaki dock ile gelmedi ama yıllardır benzer arayüzü geliştirerek ilerliyor.
Zart diye bir arayüzü değiştirme macerasına girmiyor.

Notebook'larda üreticiler maliyetten kısmak adına 5400 RPM disk kullanıyor. Bu zaten yavaşlığın başlı başına bir sebebi ama Windows 10 bu diskleri kullanmada ciddi anlamda ÖZÜRLÜ bence. Hizmetleri, dizinlemeyi kapatsanız dahi Windows 7'deki hızı size veremiyor.

Windows 10'dan sonra yeni bir sürüm gelecek, o nasıl olacak bilmiyoruz ama Windows'un özüne dönmesi taraftarıyım.

Yani yazılım devlerinden biri olup bir şirketin kendi içinde bu denli kararsızlığı nasıl yaşadığını ben anlayamıyorum.
Cidden ilginç insanlar yönetiyor bence Windows tarafını bu şirkette.

Microsoft Windows dediğimiz sistem "Explorer" arayüzünden ibarettir.
Bunu yıllardır böyle sürdürmüşsün, ne diye şimdi kutucuklu bir maceraya giriyorsun.
Hadi girdin diyelim, geliştirici tarafını daha dizginleyip bir standarta oturtamamışsın ki görsel ve teknik yönden uyumlu olsun?
Mağaza açmışsın ama gelen yok. Tarayıcıdan uygulama indirmeye devam ediyoruz.

Apple'ın Linux'un çatır çatır yaptığı işi bunların yapamaması cidden saçma.
Olan biz kullanıcılara oluyor, büyük bir güncelleme geldiğinde yeni sorunlara gebe kalma ihtimalimiz var.
Bunun da sebebi Microsoft mesela. Sen git güncelleme kalite kontrol ekibini maliyet sebebi ile işten çıkart.
10-12 bin kişilik küresel çapta bir ekip bu benim hatırladığım.
Yani çıkarttın da ne oldu? 1809,1903 gibi yapı numaralarına gelene kadar anasını ağlattınız ortalığın.
Sonra nasıl düzelttiler peki? Güncellemeler o donanım konfigürasyonu için olgunlaşana kadar vermemeyi akıl ettiler.

Bu firmanın veya ekibin yöneticilerinin hayal ettiği şey şuydu; kullanıcılar geri bildirim yapacak biz de maliyeti azaltmış biçimde yolumuza devam edeceğiz.
Olan güncellemelerle boğuşan kullanıcılara oldu. Hadi ben ve benim gibiler SSD kullanıyor, yeni donanıma sahip vs. vs. , yahu adam 5400 RPM disk ile can çekişiyor, bu adam dakikalarca hatta 1 saate varan sürelerde sürüm yükseltmesi için bekliyor, sonra bir hata oluyor ve güncellemeyi geri alma ile uğraşıyor sistem. Gel de o bilgisayarı camdan atma. :hihi Donanımı biraz eski olanın suçu ne şimdi?

Ben Windows'un "Explorer" arayüzünde kalmasından yanayım.
Windows dediğin Explorer'dır. Bunu geliştirirsin vs ama temelini oturtmadan kullanıcılara hadi bunu kullanın demenin de bir anlamı yok.
Millet 8'e geçtiğinde başlangıç arayüzünü beğenmedi, yine üçüncü parti yazılımla başlat menüsünü kullandı.
Ki kendileri 10'a geçtiğinde bunu geri getirdiler.
Kullanıcıların suçu neydi şimdi?

Tekel olmanın verdiği rehavet midir yoksa yöneticilerinin kullanıcı topluluğundan uzak direktifleri midir bilmiyorum bu şirkete bunu yaptıran.:hihi:bilmiyom

Windows 7 için seri numara aramanın şu sebepten önemi yok dedim, desteği zaten bitik.
Güvenilir bir ISO bulduktan sonra aktivasyonla güvenle kullanılabilir bence.
Aktivasyon aracının güvenilir olanını da belli yerlerden rahatlıkla bulabilirsiniz.

katılıyorum hocam.Şu hali kutucukları zaten çok azaltmış halde kullanıyorum ve herkes için öyle hazırlıyorum.word excel paint hava durumu mağaza şeklinde.Kutucuklarla bu halde derdim yok ancak çok zor ve saçma bir arayüzü var.denetim masası varsa ayarlar niye var halen anlamış değilim.Birde ilginç şekilde çok fazla çöktüğünü gördüm onarma çalışmadığı gibi varsayılı sistem geri yükleme neden kapalı ona da anlam veremedim.

Ben kendi bilgisayarımda oldukça win7 arayüzü şeklinde herşey kapalı kullanıyorum ki hesap makinesi bile 7 için olanı kurdum.win 10 hesap makinesi çok büyük ve . yerine , işliyor yüzdelik hesaplamada da.

neyse mecbur kullanıcaz ama windows dua etsin google tarafından ciddi bir atak gelmedi.chrome os gibi bir proje tutsaydı işi zordu.

tabi kurumsal anlamda da adamlar iyi yerleşmiş server tarafı ,office tarafı uyumluluk olarak daha bir 20 sene ekmek yer bu adamlar.ebys firmamız daha mac os için yeni client aracını yaptı düne kadar mac kullanan hocalar kızıyordu e imza kullanamadıkları için.

şuan tek derdim tam anlamı ile update leri kapatamam.?

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
iş yerindeki bilgisayara daha kuralı 2 ay oldu.Alıştım alışamadım gibi.Ama kesinlikle windows 7 den yavaş çalışıyor.Özellikle en az 8 gb ram ve ssd gerekli.Online eğitim muhabbetine eş dost akraba sağolsun güvenen tanıdıklar bana getiriyorlat bilgisayar larını.2 gb ram hdd olan pc lere mecbur win7 kurup son güncellemelere kadar aldırıyorum.Herkesin maddi durumu müsait değil hele dün komşunun akrabası getirdi 2009 model laptop 2 gb ram hdd var birde win 10 na yükseltmişler.Dedim bu kağnı gibi ram ssd lazım 300 tutat 50 de ben alırım dedim , baktım cocuk üzüldü abi okadar veremem ki babam da işsiz dedi.Merak etme ben halledicem dedim.Mecbur win 7 kurup en azından eba açılacak kıvama getiricem.?

sıkıntı ssd lerin piyasa da yaygınlaşması çok geç oldu.şöyle bir 5 sene önce yaygınlaşsa sıkıntı olmayacaktı.windows 10 da dizin oluşturma ve telemetry çok fazla diski yoruyor ben ssd kursam bile birçok hizmeti ve özelliği kapatıyorum.O bildirim yeri , arama yeri uyarılar tam bir saçmalık bence.Bana göre windows 10 un çok az artısı var.

driver desteği otomatik olması

koplayama panosu

antivirüs olmasa da gelişmiş güvenlik

koplayama yaparken durdurma

aero olmadığı için modern ve sade tasarım

birkaç küçük şey daha var ve bana göre biraz absürt olacak ama windows 10 dan bir cacık olmaz.?
Sizde varmı link veya lisans anahtarı

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Üniversite de bilgi işlemde çalışıyorum.Microsoft lisans konusunda taviz vermiyor.Hatta Türkiye deki en büyük gelirleri üniversite ve büyük şirketlerden.Biz sadece yıllık 450 bin lira gibi ücret ödüyoruz diye biliyorum.Ofis 365 hizmetleri de dahil.Öğrencilere 365 hizmetini sunuyoruz.Öğrencilik hakları bitince lisans süreleri de son buluyor.Kendi lisansları mız ise key manager server KMS üzerinden otomatik olarak lisanslanıyor.Ortalama 2 aylık süre içersinde ağa bağlı olunan cihaz yoklama yapılıyor.Üniversite ağındaysa 2 ay daha uzatılıyor .2 ay içerisinde ağa bağlanmayan bilgisayar ların ise lisansı düşüyor.Manuel key girmek kesinlikle yasak , girsek bile uyarı alıyoruz.Adamlar lisansız makine sayısını bile biliyorlar.En güzeli cracklemek yada n11 den şu ucuz oem lisanslardan satın almak.
Demek eski hayırsever Microsoft artık yok:sirit İşletmeleri kontrol ettiklerini biliyordum da bu kadar olacağını düşünmemiştim bilgilendirme için teşekkürler.Office 365 Microsoft a inanılmaz para kazandırdı zaten. Babam ofisinde Office 2007 kullanıyor e abonelik olmasın kendi lisanslarımızı alalım dedik geçen sene 500Tl tek bir program milleti kendilerine bağlamak için ellerinden geleni yapmışlar. Aslında böyle zorla abonelik sistemine geçen firmalardan uzak durmak lazım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
katılıyorum hocam.Şu hali kutucukları zaten çok azaltmış halde kullanıyorum ve herkes için öyle hazırlıyorum.word excel paint hava durumu mağaza şeklinde.Kutucuklarla bu halde derdim yok ancak çok zor ve saçma bir arayüzü var.denetim masası varsa ayarlar niye var halen anlamış değilim.Birde ilginç şekilde çok fazla çöktüğünü gördüm onarma çalışmadığı gibi varsayılı sistem geri yükleme neden kapalı ona da anlam veremedim.

Ben kendi bilgisayarımda oldukça win7 arayüzü şeklinde herşey kapalı kullanıyorum ki hesap makinesi bile 7 için olanı kurdum.win 10 hesap makinesi çok büyük ve . yerine , işliyor yüzdelik hesaplamada da.

neyse mecbur kullanıcaz ama windows dua etsin google tarafından ciddi bir atak gelmedi.chrome os gibi bir proje tutsaydı işi zordu.

tabi kurumsal anlamda da adamlar iyi yerleşmiş server tarafı ,office tarafı uyumluluk olarak daha bir 20 sene ekmek yer bu adamlar.ebys firmamız daha mac os için yeni client aracını yaptı düne kadar mac kullanan hocalar kızıyordu e imza kullanamadıkları için.

şuan tek derdim tam anlamı ile update leri kapatamam.?

Update'leri sadece geçici olarak kapatabilirsiniz 10'da.
Microsoft bunu engelledi çünkü.

Microsoft'u alt etmeleri imkansıza yakın maalesef.
Geliştiricisi, kullanıcısı vs. derken yeni bir sisteme geçmek oldukça zor maalesef.
Bir de Microsoft'tan ciddi anlamda ekmek yiyen dev bir ekosistem var.
Donanım üreticisinden dandik yazılımcısına kadar.
Apple'da nereye öyle ekmek yiyorsun? Apple'la bölüşecen ekmeği. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Demek eski hayırsever Microsoft artık yok:sirit İşletmeleri kontrol ettiklerini biliyordum da bu kadar olacağını düşünmemiştim bilgilendirme için teşekkürler.Office 365 Microsoft a inanılmaz para kazandırdı zaten. Babam ofisinde Office 2007 kullanıyor e abonelik olmasın kendi lisanslarımızı alalım dedik geçen sene 500Tl tek bir program milleti kendilerine bağlamak için ellerinden geleni yapmışlar. Aslında böyle zorla abonelik sistemine geçen firmalardan uzak durmak lazım.

Abonelik furyasını firmalar pek bir sevdi.
Office 2019 alabilirsiniz ama şu kurla 1000 TL civarı olmuş. Gerçekten yuh yani. :hihi
Office için 365 almak zorunda değilsiniz.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
iş yerindeki bilgisayara daha kuralı 2 ay oldu.Alıştım alışamadım gibi.Ama kesinlikle windows 7 den yavaş çalışıyor.Özellikle en az 8 gb ram ve ssd gerekli.Online eğitim muhabbetine eş dost akraba sağolsun güvenen tanıdıklar bana getiriyorlat bilgisayar larını.2 gb ram hdd olan pc lere mecbur win7 kurup son güncellemelere kadar aldırıyorum.Herkesin maddi durumu müsait değil hele dün komşunun akrabası getirdi 2009 model laptop 2 gb ram hdd var birde win 10 na yükseltmişler.Dedim bu kağnı gibi ram ssd lazım 300 tutat 50 de ben alırım dedim , baktım cocuk üzüldü abi okadar veremem ki babam da işsiz dedi.Merak etme ben halledicem dedim.Mecbur win 7 kurup en azından eba açılacak kıvama getiricem.?

sıkıntı ssd lerin piyasa da yaygınlaşması çok geç oldu.şöyle bir 5 sene önce yaygınlaşsa sıkıntı olmayacaktı.windows 10 da dizin oluşturma ve telemetry çok fazla diski yoruyor ben ssd kursam bile birçok hizmeti ve özelliği kapatıyorum.O bildirim yeri , arama yeri uyarılar tam bir saçmalık bence.Bana göre windows 10 un çok az artısı var.

driver desteği otomatik olması

koplayama panosu

antivirüs olmasa da gelişmiş güvenlik

koplayama yaparken durdurma

aero olmadığı için modern ve sade tasarım

birkaç küçük şey daha var ve bana göre biraz absürt olacak ama windows 10 dan bir cacık olmaz.?
Çoğu insanın aksine nedense Windows 10 la deneyimim genelde olumlu oldu SSD bulunan 4gb ramli laptopla gayet stabil ve akıcı çalışıyor. Bence arkadaki disk işlemlerinin amacı da veri arama işlemini hızlandırmak hız yanından Win 7 den daha iyi benim gördüğüm kadarıyla tabi 5400rpm disk öldürüyor sistemi ama Win 7 de de olsa yavaş çalışacak bu diskler en azından kullanılabilir olabilir. 2Gb ram de Windows 8.1 kurduğum laptop var o çok sıkıntı yapmadı Windows 7 yerine donanım sıkıntılı cihazlara Windows 8 kurulabilir aslında.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tabi boot sector,mbr sıkıntısı çıkarsa adamı deli eder kaç milyon dolarlık ekip çalışıyor üzerinde hala preboot problemleri ve kökten sistemin çökmesi çok yaşanıyor kendi kendini tamir etmeyi de beceremiyor. İki ay önce sistem değiştirdim disk klonundaki Windowsu çalıştırmak tam bir hafta sürdü şaka gibi. Tabi GPT sistemi MBR destekli anakarta geçirmeye çalışıyordum ama yinede bu kadar zor olmamalı. En son komutlarla boot sector ü MBR tipte flash belleğe attım öyle çalıştı. Birde işletim sistemi kullanıcıya güvenmiyor gizli Admin hesabı ve benzeri saçmalıklar var zaten normal bir kullanıcının bulup bozması mümkün olmayan ayarlara bile erişimi çok zorlaştırmışlar.

Abonelik furyasını firmalar pek bir sevdi.
Office 2019 alabilirsiniz ama şu kurla 1000 TL civarı olmuş. Gerçekten yuh yani. :hihi
Office için 365 almak zorunda değilsiniz.
Open Office eskisi kadar kötü değil o kullanılabilir artık. Yada Office Online yada Google ın online ofis ürünleri. Babam memnun Office 2007den artık işletim sisteminde çalışmayana kadar Office 2007 devam:ok

Son düzenleme:
ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Çoğu insanın aksine nedense Windows 10 la deneyimim genelde olumlu oldu SSD bulunan 4gb ramli laptopla gayet stabil ve akıcı çalışıyor. Bence arkadaki disk işlemlerinin amacı da veri arama işlemini hızlandırmak hız yanından Win 7 den daha iyi benim gördüğüm kadarıyla tabi 5400rpm disk öldürüyor sistemi ama Win 7 de de olsa yavaş çalışacak bu diskler en azından kullanılabilir olabilir. 2Gb ram de Windows 8.1 kurduğum laptop var o çok sıkıntı yapmadı Windows 7 yerine donanım sıkıntılı cihazlara Windows 8 kurulabilir aslında.

Tabi boot sector,mbr sıkıntısı çıkarsa adamı deli eder kaç milyon dolarlık ekip çalışıyor üzerinde hala preboot problemleri ve kökten sistemin çökmesi çok yaşanıyor kendi kendini tamir etmeyi de beceremiyor. İki ay önce sistem değiştirdim disk klonundaki Windowsu çalıştırmak tam bir hafta sürdü şaka gibi. Tabi GPT sistemi MBR destekli anakarta geçirmeye çalışıyordum ama yinede bu kadar zor olmamalı. En son komutlarla boot sector ü MBR tipte flash belleğe attım öyle çalıştı. Birde işletim sistemi kullanıcıya güvenmiyor gizli Admin hesabı ve benzeri saçmalıklar var zaten normal bir kullanıcının bulup bozması mümkün olmayan ayarlara bile erişimi çok zorlaştırmışlar.

Open Office eskisi kadar kötü değil o kullanılabilir artık. Yada Office Online yada Google ın online ofis ürünleri. Babam memnun Office 2007den artık işletim sisteminde çalışmayana kadar Office 2007 devam:ok
Yüksek lisans yapan bi abimizden Windows 10 lisansı aldım şimdi Windows 7 lazım bana ;(

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
ben bile crack li kullanıyorum .Çoğu zaman kurumda bile kms den lisans aldırmak zor oluyor.Yeniden başlat aktivasyonu vs. uzun iş.Bas craği gitsin.?

7'yi kırık kullanmak kolay.
10'da da 6 ayda 1 yapmak gerekiyordu.

Tabi burada önemli nokta kırmak için kullandığınız aracın güvenilir olması.

Ben ikisini de çıkış kaynağından indiriyordum. :hihi

D Çevrimdışı

deathdragon

Yeni Üye
21 Şub 2020
18
33
Windows 10 icin kms haric kalici crack mevcut. Diger 6 ayda bir yenilemek isteyen aktivasyon araclari ile ugrasmak basa bela. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri