Tv ünitesi ile ilgili çıldırtan sorun

A Çevrimdışı

Altunf 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
99
30
Benim bütün günüm bu meretleri sçk tak yapmakla geçtiği için, üstteki iki kanal yuvaya sağlam ve sabit oturduktan sonra alt tarafa bakmıyorum bile.

Eskiden elimdeki tüm çeşit askı aparatlarını, test alanımdaki mdf ye sök tak yapardım tv ye uygun şekilde. Günde 5 10 tv ile uğraşınca baktım bu iş çok zaman alıyor, ben de tv ler üzerinde kendi aparatları ile geldiğinde sadece üst iki kancasını takıyorum.

yer çekimi geri kalanı hallediyor ancak sonuçta benimki geçici test modu ve benden başka elleyen kimse olmadığı için güvenlik sorunu olmuyor.

Eğer siz asarsınız ve astığınız yerde kalırsa, alt kulakları yana doğru bükün, tv tam düzlem olsun, üst iki kancadan takıp kullanın bir şey olmaz. Ancak sağa sola çeviririm evde çocuk var vs gibi durumlar var ise her iki kanalın da kullanılmasının yanısıra yanal hareketlerde kanaldan çıkıp düşmesini engelleyecek tedbirler dahil her şeyi düşünmeniz gerekir.

Kendi malınız ve yıllarca kullanacak olmanız fikrinden hareketle kaynakçı önerisine ben de katılıyorum ancak ne derece kullanışlı olur biraz tartışılır? :alala

Kaynak yapılırsa tv nin arkasına, kaynaklı halde monte edip sonra sehpaya oturtacaksınız bu durumda.
Hocam kullanışlı olmayabilir derken nasıl bir sorun olabilir? Evde çocuk falan yok ancak sehpanın kafası dönüyor bu lehim işinden sonra dönme olayından randıman almak zor mu olur? Bir de sizce kafayı yanıma alıp karaköy taraflarına gitsem uyumlu askı bulabilir miyim?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam kullanışlı olmayabilir derken nasıl bir sorun olabilir? Evde çocuk falan yok ancak sehpanın kafası dönüyor bu lehim işinden sonra dönme olayından randıman almak zor mu olur? Bir de sizce kafayı yanıma alıp karaköy taraflarına gitsem uyumlu askı bulabilir miyim?
Hareketli alanlarda dönüşü olmayan kalıcı vuruşlar benim tarzım değil o nedenle kaynak fikri önceliğim olmazdı.

Alternatifiniz varmış mesela Karaköye gidip bakmak gibi. Bulacağınıza eminim.

Tabi kaynak çözümü kadar ekonomik olmaz o ayrı konu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
En iyisi iki parçayı yanına al,bir kaynakçı bul ,"alttan yukarı doğru kıvırt" dediğim yeri ister kıvırsın ,isterse kesip ,tv takılan çentiğe göre kanak yapsın ,hiç değilse tvyi döndürmeye kalktığında tv alttan havalanmaz :ok
Aşağıdaki foto bizim mutfaktaki seg tv ,bu fotoyu da telefonuna kaydet "böyle bir şey olacak ,üst tamam ,sadece altını bu şekilde ,elimdeki çengelli demirlerin çengel kısmı girecek gibi kıvrılacak veya kesilip kaynak olacak" dersin ,çok da ucuza gelir :ok
NOT:
Benim üst kısım eğri ,sendeki düz ,şaşırtmasın seni :ok

foruma78.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
çizdim işaretledim Adem Helvacı Adem Helvacı, demek istediği askı aparatı ile ünite ikisi direk birbirine kaynak olursa kullanışlı olmaz demek istiyor zaten öyle olursa hiç kullanılamaz gösterdiğim şekilde yapılırsa orjinalin aynısı gibi olur yani kendi parçası gibi birebir aynı olur yine geçmeli sürgülü sistem olacak

8BBC3C44-F785-4904-A330-DB11AAEA14CD-2.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ünite + 2 adet askı hepsini götür sen kaynakçıya kaynakçı onu orijinal parçası gibi ayarlayıp kesip biçer kaynak yapar hiç sıkıntı olmaz.. aslında çok basit bir iş dayanan tırnaklar sıfır kesilip atılacak çöp yani en alttaki iki tırnak kullanılacak alt üst çevrilip uygun yere kaynak yapılacak :ok

Moderatör tarafında düzenlendi:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
çizdim işaretledim Adem Helvacı Adem Helvacı, demek istediği askı aparatı ile ünite ikisi direk birbirine kaynak olursa kullanışlı olmaz demek istiyor zaten öyle olursa hiç kullanılamaz gösterdiğim şekilde yapılırsa orjinalin aynısı gibi olur yani kendi parçası gibi birebir aynı olur yine geçmeli sürgülü sistem olacak

8BBC3C44-F785-4904-A330-DB11AAEA14CD-2.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ünite + 2 adet askı hepsini götür sen kaynakçıya kaynakçı onu orijinal parçası gibi ayarlayıp kesip biçer kaynak yapar hiç sıkıntı olmaz.. aslında çok basit bir iş dayanan tırnaklar sıfır kesilip atılacak çöp yani en alttaki iki tırnak kullanılacak alt üst çevrilip uygun yere kaynak yapılacak :ok
standın tam resmini göremedim haklı olarak para vermişsiniz kullanmak isterseniz de o kaynak işi işe uğraşacak usta bulur musunuz bilmem ,bulsanız en az 50 80 lira alır emeğinin karşılığı.

Benim kiracıda almıştı bayram öncesi taktım çok dandikti sonra alalım n11 den 45 liraya hareketli dedim ,sonra arkadaşı bir usta tavsiye etmiş çocuk 70 lira askı + 20 lira işçiliğe bunu takmış.Oysaki en başta demiştim tabi para istemeyince kıymeti kalmıyor bazı şeylerin demekki?

IMG-20200530-WA000792a588e89fcd0e42.jpg
IMG-20200530-WA0008.jpg

Uyarsa bence adam gibi sağlam başka bir askı aparatı uydur seninkinde gerçi kenarlar da düşme emniyeti varmış ama yeni tv ler hatif birde , hareketli olduğu için aşağıdan baskı yapılır yanlışlıkla falan Allah korusun düşüverir tv.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt