TV panel içine sinek girmesi hakkında yardım

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Dostlar merhaba.
Daha önce forum içinde konusunu gördüğüm ve 1 ay kadar önce adem abi de video ile konuyu işlemişti. Konu TV paneli içine sinek kaçması.

26.11.2023 tarihinde satın aldığım,
09.12.2023 tarihinde kurulumunu yaptığım,
Tcl 50c645 model televizyonumda dün (29.12.2023) alt orta kısımda tesadüfen bir siyahlık görüp aha ölü pixel diyip ve ben bunu komple karış karış inceledim nasıl görmedim düşüncesi ile yaklaştıkça daha vahim olan o karartı bizim rahmetli sineğin bedeniymiş 😂

Şimdi sevinsem mi üzülsem mi. Ölü pixel olmadığı ölü sinek olduğu için.

Bu konuları bi çok markada gördük ve sizlere sorum bu konuda ben ne yapayım. Tüketici olarak ne gibi haklarımız var, üretici olarak bu tip konuda tutumları nedir. Bilgi, görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.

IMG_20231228_231306.jpg
IMG_20231228_231252.jpg
IMG_20231228_231149.jpg
IMG_20231228_231115.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
Önce rahmetliyi tebrik etmek lazım, oraya girebilmesi büyük başarı. :hihi
Bence ön çerçeveden oraya girmiş olabilir.
Paneli temizlerken çerçeve ile panel arasında olup bez oraya itmiş olabilir mi?

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Önce rahmetliy tebrik etmek lazım, oraya girebilmesi büyük başarı.
Bence ön çerçeveden oraya girmiş olabilir.
Paneli temizlerken çerçeve ile panel arasında olup bez oraya itmiş olabilir mi?
Rahmetli çok meraklıymış merakının kurbanı olmuş ne işi varsa orda başka gidecek biyer yok sanki. Adem abinin bi videosu var panele girebilecek yerleri gösteriyordu ama ne bileyim o kadar yere karınca girse anlarımda sinek ne alaka ya diyordum ki ben de karşılaştım. Servis isteği oluşturduk bakalım ne olacak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
Rahmetli çok meraklıymış merakının kurbanı olmuş ne işi varsa orda başka gidecek biyer yok sanki. Adem abinin bi videosu var panele girebilecek yerleri gösteriyordu ama ne bileyim o kadar yere karınca girse anlarımda sinek ne alaka ya diyordum ki ben de karşılaştım. Servis isteği oluşturduk bakalım ne olacak.
Sökülüp takılmadıysa bana da anormal geldi.
Panelin altında olduğuna emin misiniz?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,052
sinek panel katmanlarının arasına nasıl sığdı asıl mesele bu.!

hadi bir şekilde sığdın ta ortaya kadar nasıl ilerledin.
Aklımda deli sorular.
Maalesef her zaman karşılaştığımız bir durum. Sinek deyip geçmeyin balkon lambalarına sokak lambalarına bile giriyorlar hava soğuk olduğu için giriyorlar bir de televizyonu karanlıkta izliyorsanız. Tıpkı sokak lambasının etrafında uçan sinekler gibi televizyonun ışığına geliyorlar küçük noktasal deliklerden içeriye giriyorlar çıkamayınca da orada ölüyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
Maalesef her zaman karşılaştığımız bir durum. Sinek deyip geçmeyin balkon lambalarına sokak lambalarına bile giriyorlar hava soğuk olduğu için giriyorlar bir de televizyonu karanlıkta izliyorsanız. Tıpkı sokak lambasının etrafında uçan sinekler gibi televizyonun ışığına geliyorlar küçük noktasal deliklerden içeriye giriyorlar çıkamayınca da orada ölüyorlar.
Sinekler üşümesin :hihi

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Sökülüp takılmadıysa bana da anormal geldi.
Panelin altında olduğuna emin misiniz?
Panel altında derken. Şöyle tarif edeyim. En dış camdan içerde ama en arka görüntünün olduğu katmandan önde. Sanki pencerelerde çift cam var ya onun arasında gibi. Sök tak olayını sanmıyorum olacağını ilk kurulduğunda sistemden izleme saatine falan bakmıştım. Genel yorumlar bi delik bulup girmiş olması. Şimdi sonuca bakacaz servis gelip ne diyecek bakalım

sinek panel katmanlarının arasına nasıl sığdı asıl mesele bu.!

hadi bir şekilde sığdın ta ortaya kadar nasıl ilerledin.
Aklımda deli sorular.
Valla bi yorumda "kelebek uçuyordu bi canlının ölmesine bu kadar sevinmemiştim" gibi bi yorum görünce o sinek gayet normal gibi geldi bana 😂😂

Üstad eyvallah sokak lambası vs tamam da TV içinde ne işi var hatta 7 yıl oldu sanırım Vestel var babamlarda. Onda böyle bı sorun yok. Ve adem abinin videosunu görene kadar hiç bir kimseden sinek konusunu duymamıştım. Videoyu görünce yok artık dedim ve başıma geldi 😂 sanırım kaliteden ödün veriyorlar malzeme ne kadar azsa o kadar kar mantığı. Bide çalışan 3 kuruşa yok 5 köfte diyip özensiz çalışması sonucu bu durum meydana geliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
Panel altında derken. Şöyle tarif edeyim. En dış camdan içerde ama en arka görüntünün olduğu katmandan önde. Sanki pencerelerde çift cam var ya onun arasında gibi. Sök tak olayını sanmıyorum olacağını ilk kurulduğunda sistemden izleme saatine falan bakmıştım. Genel yorumlar bi delik bulup girmiş olması. Şimdi sonuca bakacaz servis gelip ne diyecek bakalım

Valla bi yorumda "kelebek uçuyordu bi canlının ölmesine bu kadar sevinmemiştim" gibi bi yorum görünce o sinek gayet normal gibi geldi bana 😂😂

Üstad eyvallah sokak lambası vs tamam da TV içinde ne işi var hatta 7 yıl oldu sanırım Vestel var babamlarda. Onda böyle bı sorun yok. Ve adem abinin videosunu görene kadar hiç bir kimseden sinek konusunu duymamıştım. Videoyu görünce yok artık dedim ve başıma geldi 😂 sanırım kaliteden ödün veriyorlar malzeme ne kadar azsa o kadar kar mantığı. Bide çalışan 3 kuruşa yok 5 köfte diyip özensiz çalışması sonucu bu durum meydana geliyor.
İnanın her üretici kalite düşürdü.
Bundan 13-14 yıl öncesi gibi mühendislik yarışı kalmadı.
Bas kontrastı, bol teknik terimi; Google sağ olsun Android var zaten, cilala gitsin. :kiskis

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Servis ile zorda olsa bugün görüştüm daha teşrif edemediler. İşin ilginç yanı panel içindeki sinek için servis işlemi ücretli olacakmış. Merkez onlara öyle söylemiş. Merkezi aradım dönüş bekliyorum konuyla alâkalı. Sanki TV içine ben sinek soktum. Ne yapalım şimdi varmı konu hakkında yönlendirme yapacak biri.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
Servis ile zorda olsa bugün görüştüm daha teşrif edemediler. İşin ilginç yanı panel içindeki sinek için servis işlemi ücretli olacakmış. Merkez onlara öyle söylemiş. Merkezi aradım dönüş bekliyorum konuyla alâkalı. Sanki TV içine ben sinek söktüm. Ne yapalım şimdi varmı konu hakkında yönlendirme yapacak biri.
Sende tasarımını sineğin giremeyeceği şekilde yap.!
Ücret alınması durumunda Tüketici Hakem Heyetine başvur.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Sende tasarımını sineğin giremeyeceği şekilde yap.!
Ücret alınması durumunda Tüketici Hakem Heyetine başvur.
Servis biraz önce gitti.
Merkezden halen dönüş yok.
Sonuç şu
1300tl +KDV ve panel kırılma riski var kırılırsa artı onun ücreti.
Servisi gönderdim onlarada üretim hatası olduğunu ve hadi temizlettik bi daha olmama garantisi varmı dedim. Yok dediler. Ve kendilerini yolcu ettim. Pzt merkezi tekrar arayalım bakalım. Sanırım sıradan müşteri ve sıradan bir sorun olarak görüyorlar.
Pzt baskıları yapacaz olmadı dediğiniz gibi bu iş hakeme gider gibi.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Pazartesi arayan soran olmayınca salı görüşme yaptım şuan an itibari ile geri dönüş yok. Bugün yarın tekrar bi yoklama çekerim.
Resmi olarak nasıl bir yol izlemem lazım görüşmeden sonra olumsuz sonuç çıkarsa.
Adem abiyi etiket yapamadım yoruma.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
Pazartesi arayan soran olmayınca salı görüşme yaptım şuan an itibari ile geri dönüş yok. Bugün yarın tekrar bi yoklama çekerim.
Resmi olarak nasıl bir yol izlemem lazım görüşmeden sonra olumsuz sonuç çıkarsa.
Adem abiyi etiket yapamadım yoruma.
Öncelikle gidebildiğiniz kadar firmayla çözüm odaklı gidin baktınız umursamıyorlar o zaman THH kartını açarız.

Geri
Üst Alt