Tv Kanal Çekmeme Sorunu

F Çevrimdışı

frknesit

Yeni Üye
31 Tem 2023
18
27
Merhabalar,

Hafta sonu yeni taşıdıgım evde televizyon için ek kablo çektim. Fakat söyle bir problem var . Merkezi sistemden evin içine birtane kablo cekmişler bende kısa geldigi için internet üzerinden kablo aldım ve konnektörle ek yaparak kabloyu uzattım. Uydudan gelen kablonun içindeki bakırın kalınlıgı büyük yeni aldıgım kablonun kalınlıgı ise yarısı kadar. Televizyona bağladım kanallar geç açılıyor ve TRT1 ve TRT 4K hiç acılmıyor . Kablo ile ilgili bir problem olabilir mi ?

bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merkezi sistem olduğu için komşularınızdan da fikir alın. Tabii ki kablodan da kaynaklanabilir ama sistemde genel bir problem varsa hemen kabloya müdahale olmasın.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
555
55
Kabloyu direk olarak antenden mi, yoksa santralden mi çektiniz. Santralden çektiniz ise Televizyonun ayarlarından DiseqC 1 veya A olarak seçmelisiniz.
Eğer direk olarak antenden kablo çektiniz ise, LNB santral LNB'si olduğu için sadece çıkış aldığınız uçtaki yayınları alabilirsiniz. Bence kabloyu eğer boşluk varsa direk olarak santralden çekmeniz, aksi tüm yayınları alamazsınız.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
bizim apartmanda merkezi sistem bazı kanallarda rüzgarlı havada yayın problemi oluyor öğrendiğim kadarıyla müteahhit yaparken santrali bodrum kata koymuş kablolar önce yukarı çıkıyor sonra aşağı iniyor normalde santralin yukarda olması gerekirmiş bu yüzden kablo uzunluğundan dolayı yayınlarda sıkıntı olurmuş diye söylediler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
"Hiç açılmıyor" dediğin kanallarda sinyal seviyesi nasıl,düşük ise anten ayarsızdır,bu da problemin kablodan değil anlamındadır :ok

F Çevrimdışı

frknesit

Yeni Üye
31 Tem 2023
18
27
Kabloyu direk olarak antenden mi, yoksa santralden mi çektiniz. Santralden çektiniz ise Televizyonun ayarlarından DiseqC 1 veya A olarak seçmelisiniz.
Eğer direk olarak antenden kablo çektiniz ise, LNB santral LNB'si olduğu için sadece çıkış aldığınız uçtaki yayınları alabilirsiniz. Bence kabloyu eğer boşluk varsa direk olarak santralden çekmeniz, aksi tüm yayınları alamazsınız.
Merkezi sistem evin içine kablo cekilmişti sadece ben konnektör ile iki kabloyu birleştiriğ öbür odaya çektim. Komşularıma sorma fırsatım olmadı . Akşam birine soracagım .

bilgilendirme için teşekkür ederim ☺️

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648
Merkezi sistem evin içine kablo cekilmişti sadece ben konnektör ile iki kabloyu birleştiriğ öbür odaya çektim. Komşularıma sorma fırsatım olmadı . Akşam birine soracagım .

bilgilendirme için teşekkür ederim ☺️
Kablo mesafesi 1,5-2 Metreden uzun ise konnektör ile birleştirmede sinyal kaybı oluyor. İmkan varsa lehim yaptırın yada tek parça kablo kullanmaya çalışın.

Geri
Üst Alt