TV internet Hızı (LG un740006LB)

E Çevrimdışı

ekotrance

Yeni Üye
28 Nis 2023
16
36
Videodaki yönergeleri uygulayarak Screen share ayarına ulaşmaya çalışmanız mümkün müdür?

Bu da daha önce screen share ile sisteme kaydedilmiş bir cihaz varsa o kayıtları temizlemek için;

malasef menülerde öyle bir opsiyon yok... eski webos sürümlerinde ve yeni webos sürümlerinde var ama bunda yok. o kadar uğraştım ki... lg kore ye mail attım bakalım dönecekler mi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
LG Kore'den bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. Son zamanlarda televizyona güncelleme yüklemiş miydiniz ?

Ayarlar kısmını biraz karıştırın, belki ekran paylaşımı ayarları gözünüzden kaçmıştır. IPS atama ve format atma yaptıysanız bu işlerden anlıyorsunuz demektir. Daha önce denemişsiniz ama tv'yi sıfırlamayı deneyin gerekirse.

Daha önce benzer sorun yaşayanlar olmuş ve çözememişler.

E Çevrimdışı

ekotrance

Yeni Üye
28 Nis 2023
16
36
bugün şöyle birşey oldu, 2.4 ghz wifi ye bağladım televizyunu 60mb/s leri gördü (ilk defa) fakat 5ghz e alınca 15-20mb/s. bu nasıl mümkün bilmiyorum ama oldu.

E Çevrimdışı

ekotrance

Yeni Üye
28 Nis 2023
16
36
bugün şöyle birşey oldu, 2.4 ghz wifi ye bağladım televizyunu 60mb/s leri gördü (ilk defa) fakat 5ghz e alınca 15-20mb/s. bu nasıl mümkün bilmiyorum ama oldu.

Lg turkiyeden gelen cevap

Destek Hattının Yanıtı
Date : 02/05/2023

Değerli Müşterimiz Ekrem BAKIR Günaydın,

Yasamis oldugunuz durum ile ilgili tekrar özür dilerim.

Belirtmiş olduğunuz konu tarafımızdan detaylı olarak arastırılmıs olup , modemin markası, modeli ve mesafesi internet hızını etkiler ayrıca modeme bağlı her ürün TV üzerine düşen RSSı gücünü düşüreceğinden dolayı internet hızı düşük görülebilir.

TV kaynaklı bir sorun bulunmadığı tarafımıza iletilmiştir. Dilerseniz modemin markasını değiştirip sadece TV bağlı iken hız testi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
5 metre eğer arada duvar da varsa 5 Ghz bağlantıda sıkıntı yaratabiliyor. Garip bir şekilde kocaman TV' de nasıl küçücük mimo anteni var derseniz cevap veremem. Ama sinyal düşüklüğü söz konusu olduğunda hız lineer şekilde değil logaritmik düşüyor. Dolayısıyla 5 Ghz bağlantı da 1 ya da iki diş tabir ettiğimiz çekme oranı varsa bağlantı hızı normal. Ancak Youtube' da yaşadığınız sorun muhtemelen anlık bir durum. Çünkü 15 Mbps bağlantı ile belki 4k içeriklerde sıkıntı yaşayabilirsiniz ama onun dışındaki içeriklerde rahatlıkla yeterli gelecektir.
valla bende vestel 43ud8360 4k smart tv var, kablosuzu zayıf arada duvar filan yoktu en son 10 metre kablo çektim şimdi canavar gibi, ne youtube ne netfliks sorun olmuyor donmadan kasmadan izleyebiliyoruz. Kablo candır gerisi heyecan..!

E Çevrimdışı

ekotrance

Yeni Üye
28 Nis 2023
16
36
valla bende vestel 43ud8360 4k smart tv var, kablosuzu zayıf arada duvar filan yoktu en son 10 metre kablo çektim şimdi canavar gibi, ne youtube ne netfliks sorun olmuyor donmadan kasmadan izleyebiliyoruz. Kablo candır gerisi heyecan..!
Şöyle, eğer ki sorunlar kablo ile çözülecek ise, TV lere o kadar para verip wi-fi özellikli almamızın bir manası yok, ya da üreticilerin o kadar para harcayıp 5ghz alıcı koymasına gerek yok 😇

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şöyle, eğer ki sorunlar kablo ile çözülecek ise, TV lere o kadar para verip wi-fi özellikli almamızın bir manası yok, ya da üreticilerin o kadar para harcayıp 5ghz alıcı koymasına gerek yok 😇
Aslında bizim genellikle verdiğimiz örnekler bu bağlamdadır. Saf Monitör bazlı TV, düzgün bir android box, aktif ve düzgün kablolu bir internet bağlantısı. Pazarlama taktiği olarak verilen birçok veri aslında bizleri yanıltır. Ancak işin bir de şu kısmı var. 5 Ghz Wifi bandı (802.11 ac) hiçbir zaman uzun mesafelerde etkili sinyal iddiasına sahip olmadı. O yüzden bende dikkat ettiyseniz 2.4 GHz iyi ise ona dönebilirsiniz dedim. Kablosuz bağlantı kalitesini arttıran, düşüren o kadar çok sebep var ki, aklıma getirdikçe işin içinde olduğum için benim midem bulanıyor. :deli1 :slap

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ekotrance

Yeni Üye
28 Nis 2023
16
36
Şöyle, eğer ki sorunlar kablo ile çözülecek ise, TV lere o kadar para verip wi-fi özellikli almamızın bir manası yok, ya da üreticilerin o kadar para harcayıp 5ghz alıcı koymasına gerek yok
A

Aslında bizim genellikle verdiğimiz örnekler bu bağlamdadır. Saf Monitör bazlı TV, düzgün bir android box, aktif ve düzgün kablolu bir internet bağlantısı. Pazarlama taktiği olarak verilen birçok veri aslında bizleri yanıltır. Ancak işin bir de şu kısmı var. 5 Ghz Wifi bandı (802.11 ac) hiçbir zaman uzun mesafelerde etkili sinyal iddiasına sahip olmadı. O yüzden bende dikkat ettiyseniz 2.4 GHz iyi ise ona dönebilirsiniz dedim. Kablosuz bağlantı kalitesini arttıran, düşüren o kadar çok sebep var ki, aklıma getirdikçe işin içinde olduğum için benim midem bulanıyor. :deli1 :slap
yaklaşık olarak 5metre var modem ile tv arasında. menzili uzatacak kalın duvarlar da yok. hatta evin en ücra köşesinde (uzun bir koridor ve kalın 3 adet duvar) telefonda 5ghz de sadece ping oluyor, hızda ciddi bir kayıp olmuyor. televizyonun tam olarak olduğu noktada bilgisayar var telefon var hiçbir sorun yok :(

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Bu görüşe katılmadığımı bildirmek isterim, her teknolojinin bir sınırı var.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şöyle, eğer ki sorunlar kablo ile çözülecek ise, TV lere o kadar para verip wi-fi özellikli almamızın bir manası yok, ya da üreticilerin o kadar para harcayıp 5ghz alıcı koymasına gerek yok

yaklaşık olarak 5metre var modem ile tv arasında. menzili uzatacak kalın duvarlar da yok. hatta evin en ücra köşesinde (uzun bir koridor ve kalın 3 adet duvar) telefonda 5ghz de sadece ping oluyor, hızda ciddi bir kayıp olmuyor. televizyonun tam olarak olduğu noktada bilgisayar var telefon var hiçbir sorun yok :(
İşte burada aslında iddianızı sizde açıklamış oluyorsunuz. Bilgisayar, telefon dediğimiz teknolojik aletler zaten üretim amaçları gereği kablosuz bağlantıdan en etkin şekilde yararlanacak donanımlara, antenlere v.b. sahipler. Ancak konu TV' ye gelince, bir bilgisayardaki performansı ya da bir ağ ekipmanı (Router, Powerline adaptör, Menzil genişletici) performansı beklemek için donanımına o değerde yatırım yapılması gerekir. Bu da toplam maliyeti arttırır. Bu mantık güdülmediği zaman da "Ben o kadar para veriyorum niye böyle" konusu ortaya çıkar. Halbuki hepsini süper yapabilmesi için verilmesi gerken para bir O KADAR daha olmalıdır.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40

yazışmalardan anladığım kadarıyla wi-fi görevini yapıyor zaten, ama siz yüksek veri akışı istediğiniz için kablo en iyi çözüm şuanda.

Geri
Üst Alt