TV için regülatör

D Çevrimdışı

deepBlue23

Yeni Üye
26 Nis 2020
45
43
Yakın zamanda almış olduğum 58" TV için uzun ömürlü olması için regülatör arayışı içindeyim, piyasadaki en kaliteli ve ekonomik regülatör bu görünüyor

Ancak pdf olarak özelliklerini indirip baktığımda ve youtube videolarını izlediğimde görüyorum ki bu ürünler +-%10 tolerans ile çalışarak 200-250 volt arasında gelen voltajı hiç değiştirmeden iletiyor, 200 altında ya da 250 üzerindeyse o zaman regüle ediyor ve bu aralık içinde normal bir değer vermeye çalışıyor. Piyasadaki tunçmatik, inoform gibi markalarda da durum aynı +-%10 tolerans var özelliklerinde. Şimdi benim sorum bu regülatörler bu cihazı koruma anlamında yine faydalı olur mu? Voltajı sabitlemediği için toleransı yüksek olduğu için faydalı olmayabilir diye düşünüyorum piyasadaki regülatörlerin hepsinde de +-%10 aralık vermiş, bu aralıktaki dalgalanmaları önlemeyeceklerse böyle bir cihaz almak da çok mantıklı olmuyor. UPS alsak boyutu büyük, yıllık bakımı akü değişimi falan var o daha uğraştıran ve istemediğim bir çözüm oluyor benim için.

D Çevrimdışı

deepBlue23

Yeni Üye
26 Nis 2020
45
43
baysallar kombi regülatörü var kombiye bağlı kullanıyorum 220 volt çıkış veriyor tavsiye ederim

Onları da düşündüm hatta olayı daha stabil çözmüşler sandım. Siz Multimetre ile ölçüm yaparak çıkışına baktınız mı? Buna benzer Türk malı bir regülatör üzerindeki çıkış olarak ekranında 220V sabit gösterirken Multimetre ile yapılan ölçüm farklı gösteriyordu o yüzden güvenemedim onlara da linki ekliyorum, lcd panelde gerçek çıkışında +-20V oynasa da 220V göstermek yazılımla zor değil çünkü

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Onları da düşündüm hatta olayı daha stabil çözmüşler sandım. Siz Multimetre ile ölçüm yaparak çıkışına baktınız mı? Buna benzer Türk malı bir regülatör üzerindeki çıkış olarak ekranında 220V sabit gösterirken Multimetre ile yapılan ölçüm farklı gösteriyordu o yüzden güvenemedim onlara da linki ekliyorum, lcd panelde gerçek çıkışında +-20V oynasa da 220V göstermek yazılımla zor değil çünkü

Katılıyorum. O ekran yani voltmetre ne kadar hassasiyete sahip o önemli.
Bir de 3 segment olduktan sonra, devamını görme olanağınız yok muhtemelen.

Bu şebeke dalgalanmalarını en iyi ne çözer bilmiyorum.

D Çevrimdışı

deepBlue23

Yeni Üye
26 Nis 2020
45
43
YouTube da Rusça videoları bile izledim hatta çeviri falan yaptırdım translate ile, schineider apc voltaj regülatörü üst modeli line R 1500 ü test etmiş ve resmen işe yaramaz demişler ahanda bu video
başlığında bile schineider rezil etmiş ki bir sürü regülatör testi yapmış olan sezarın hakkını sezara veren sağlam bir kanal bu...

Neyse ümidimi kesmiş şekilde araştırırken yukarıdaki Ö ömerbjk95 arkadaşın bahsettiği "baysallar" diye bir marka hakkında yorumlara bakayım dedim N11 de... Veee aradığım cihazı buldum sanırım. Sağolsun bir arkadaş n11de detaylı bir yorum yazmış (aşağıya görüntüsünü koyuyorum) ve Multimetre ile ölçüm aldığını ve çıkışın çok stabil olduğunu belirtmiş çıkış için 220 +-5V yazıyor üzerinde çok iddialı gerçekten şaşırdım ve fiyatı da diğerlerine göre çok uygun, üstelik sessiz çalıştığı da söylenmiş, reklam yapmak gibi oldu belki ama bu iddiaları doğruysa piyasanın en iyi regülatör f/p ürünü bu marka olabilir. Bakalım mail attım teyit ederlerse bu üründen alacağım büyük ihtimal.

Screenshot_2020-05-23-02-04-19-246_com.dmall.mfandroid.jpg

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nefsim

Yeni Üye
2 Kas 2020
1
36
Merhaba,

D deepBlue23 ürünü aldınız mı ? bende bugün baysallar markasında karar kıldım, servis ile görüştüm. Aşağı yukarı 5volt oynama oluyor dedi buda çok iyi bir değer. Kombi + Tv + Buzdolabı üçlüsünü çalıştırmak için 2kva almayı düşünüyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
senin bölgende voltajlarmı kötü yoksa sürekli düşükmü v.s nedir ana sıkıntı
TV PWB leri 100/240V arasında çalışırlar,onu bozan veya etkileyen en önemli faktörde
sürekli anlık oynamalar dır! arada bir oynarsa fazla etkili olmaz yada hiç olmayabilir
ama bizde genel de anlık oynamalar aşırı fazladır!

bahsettiğin Regülatör türü cihazlar senin dediğin olayı pek yapmazlar ya da hiç yapamazlar!
UPS taksan o da yapmaz!
bu olay genel de 1/2/3snlik oluyor ve darbeyi de o zaman vuruyor,ama bu cihazlar tepkimeleri
çok daha geçtir! 10sn içinde ancak toparlar hatta daha uzun süreli de sürebilir!

yani voltajı kısmen daha stabil hale getirse bile bahsettiğim sıkıntıyı gidermez!

sonuç olarak daha stabil ve emin çözüm tek tir>>>On-Line UPS alırsan kendi şarjlı aküsünden sürekli
stabil voltajı alırsın:ok
ancak bunlar biraz pahalıdır !KVA senin işini çok fazlasıyla görür

Buzdolabına OL-UPS gerekmez!
Kombi içinde aslında gerekmez
ancak Kombi+TV güç çekimi ortalama 125+350 vatt gibiyse bağlanabilir ama UPS servisi bunu
yapmayabilir(tek cihaz-amatör kullanım da tavsiye edebilir!)

asıl sorun şimdi sendeki voltaj durumu tam nasıldır,TV yi böyle korumak fikri pek doğru değildir
"hafif oynamalı" genelde her yer böyledir,Reg/UPS filan gerekmez(panel için)
"çok düşük voltaj" varsa o zaman Reg.yeterlidir
ama aşırı oynamalı ve arada ani yükselmeli v.s varsa OL-UPS ister

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Onları da düşündüm hatta olayı daha stabil çözmüşler sandım. Siz Multimetre ile ölçüm yaparak çıkışına baktınız mı? Buna benzer Türk malı bir regülatör üzerindeki çıkış olarak ekranında 220V sabit gösterirken Multimetre ile yapılan ölçüm farklı gösteriyordu o yüzden güvenemedim onlara da linki ekliyorum, lcd panelde gerçek çıkışında +-20V oynasa da 220V göstermek yazılımla zor değil

Çok işe yaramamış gibi görünüyor ,220 de sabit tutmamış sevgili istanbul ,ben almam bu markayı şahsen :)

Doğru , sabit 220 volt değil ( yazılım veya diğer sabit yapılabilir , fakat ölçümlerde belli edecektir .)
firma hiç olmassa ölçümleri doğru gösteren cihaz piyasaya sunmuş sabitliği tartışılır .
üst yazıda deepBlue23 arkadaş deneyimlerini aktarmış ,

Kolay gelsin ..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Onları da düşündüm hatta olayı daha stabil çözmüşler sandım. Siz Multimetre ile ölçüm yaparak çıkışına baktınız mı? Buna benzer Türk malı bir regülatör üzerindeki çıkış olarak ekranında 220V sabit gösterirken Multimetre ile yapılan ölçüm farklı gösteriyordu o yüzden güvenemedim onlara da linki ekliyorum, lcd panelde gerçek çıkışında +-20V oynasa da 220V göstermek yazılımla zor değil

Doğru , sabit 220 volt değil ( yazılım veya diğer sabit yapılabilir , fakat ölçümlerde belli edecektir .)
firma hiç olmassa ölçümleri doğru gösteren cihaz piyasaya sunmuş sabitliği tartışılır .
üst yazıda deepBlue23 arkadaş deneyimlerini aktarmış ,

Kolay gelsin ..
Fotolar iyi oldu benim için. Giriş 225 ,çıkış 223 ,neyse hadi sustum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri