TV için regülatör | Tavsiye FORUMU

TV için regülatör

deepBlue23

Aktif Üye
26 Nisan 2020
40
39
Yakın zamanda almış olduğum 58" TV için uzun ömürlü olması için regülatör arayışı içindeyim, piyasadaki en kaliteli ve ekonomik regülatör bu görünüyor https://www.hepsiburada.com/schneid...is-otomatik-voltaj-regulatoru-pm-HB00000NPAKP

Ancak pdf olarak özelliklerini indirip baktığımda ve youtube videolarını izlediğimde görüyorum ki bu ürünler +-%10 tolerans ile çalışarak 200-250 volt arasında gelen voltajı hiç değiştirmeden iletiyor, 200 altında ya da 250 üzerindeyse o zaman regüle ediyor ve bu aralık içinde normal bir değer vermeye çalışıyor. Piyasadaki tunçmatik, inoform gibi markalarda da durum aynı +-%10 tolerans var özelliklerinde. Şimdi benim sorum bu regülatörler bu cihazı koruma anlamında yine faydalı olur mu? Voltajı sabitlemediği için toleransı yüksek olduğu için faydalı olmayabilir diye düşünüyorum piyasadaki regülatörlerin hepsinde de +-%10 aralık vermiş, bu aralıktaki dalgalanmaları önlemeyeceklerse böyle bir cihaz almak da çok mantıklı olmuyor. UPS alsak boyutu büyük, yıllık bakımı akü değişimi falan var o daha uğraştıran ve istemediğim bir çözüm oluyor benim için.

deepBlue23

Aktif Üye
26 Nisan 2020
40
39
baysallar kombi regülatörü var kombiye bağlı kullanıyorum 220 volt çıkış veriyor tavsiye ederim
Onları da düşündüm hatta olayı daha stabil çözmüşler sandım. Siz Multimetre ile ölçüm yaparak çıkışına baktınız mı? Buna benzer Türk malı bir regülatör üzerindeki çıkış olarak ekranında 220V sabit gösterirken Multimetre ile yapılan ölçüm farklı gösteriyordu o yüzden güvenemedim onlara da linki ekliyorum, lcd panelde gerçek çıkışında +-20V oynasa da 220V göstermek yazılımla zor değil çünkü

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kasım 2017
10,735
Onları da düşündüm hatta olayı daha stabil çözmüşler sandım. Siz Multimetre ile ölçüm yaparak çıkışına baktınız mı? Buna benzer Türk malı bir regülatör üzerindeki çıkış olarak ekranında 220V sabit gösterirken Multimetre ile yapılan ölçüm farklı gösteriyordu o yüzden güvenemedim onlara da linki ekliyorum, lcd panelde gerçek çıkışında +-20V oynasa da 220V göstermek yazılımla zor değil çünkü
Katılıyorum. O ekran yani voltmetre ne kadar hassasiyete sahip o önemli.
Bir de 3 segment olduktan sonra, devamını görme olanağınız yok muhtemelen.

Bu şebeke dalgalanmalarını en iyi ne çözer bilmiyorum.

deepBlue23

Aktif Üye
26 Nisan 2020
40
39
YouTube da Rusça videoları bile izledim hatta çeviri falan yaptırdım translate ile, schineider apc voltaj regülatörü üst modeli line R 1500 ü test etmiş ve resmen işe yaramaz demişler ahanda bu video başlığında bile schineider rezil etmiş ki bir sürü regülatör testi yapmış olan sezarın hakkını sezara veren sağlam bir kanal bu...

Neyse ümidimi kesmiş şekilde araştırırken yukarıdaki Ö @ömerbjk95 arkadaşın bahsettiği "baysallar" diye bir marka hakkında yorumlara bakayım dedim N11 de... Veee aradığım cihazı buldum sanırım. Sağolsun bir arkadaş n11de detaylı bir yorum yazmış (aşağıya görüntüsünü koyuyorum) ve Multimetre ile ölçüm aldığını ve çıkışın çok stabil olduğunu belirtmiş çıkış için 220 +-5V yazıyor üzerinde çok iddialı gerçekten şaşırdım ve fiyatı da diğerlerine göre çok uygun, üstelik sessiz çalıştığı da söylenmiş, reklam yapmak gibi oldu belki ama bu iddiaları doğruysa piyasanın en iyi regülatör f/p ürünü bu marka olabilir. Bakalım mail attım teyit ederlerse bu üründen alacağım büyük ihtimal.

Son düzenleme: