Tv Ekranini Temizlemek Icin Dogru Ürün Tercihi

F Çevrimdışı

furkangeze 

Yeni Üye
18 Kas 2021
49
35
Merhaba, Evdeki LED televizyonu temizlemek için VESPLUS köpük kullanıyorum fakat ne yaparsam yapayım (içinden çıkan bezle de siliyorum deri bez de kullanıyorum) ekrandaki pisliği tam silemiyorum, aksine ekrana sıvanıyor yağdalı gibi iz kalıyor. Beyaz sirkeyi suyla seyreltip denemiştim sonuç aynı. Eve yardıma gelen hanım camsille haldır huldur siliyor pırıl pırıl oluyo (heam coatinge hem de paneldeki ışıklara zararı var diye bir daha elletmedim). Siz televizyonunuzu adım adım nasıl temizliyorsunuz, bu konuda ne tavsiye edersiniz

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Islak mendil kullanırım, özel köpük vs bana göre para tuzağı. Yıllardır telefon, tv ıslak mendil, kolonya vs ile temizlerim . Özellikle korona zamanı telefonu hergun kolonya ile silerdim. En ufak birsey olmadı.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Ben yıllardır fakir LCD temizleme seti kullanıyorum, TV, akıllı tahta, laptop, tel, vs. çok memnunum, hem iyi temizliyor, hem de arkasında hiç bez kalıntısı bırakmıyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Merhaba, Evdeki LED televizyonu temizlemek için VESPLUS köpük kullanıyorum fakat ne yaparsam yapayım (içinden çıkan bezle de siliyorum deri bez de kullanıyorum) ekrandaki pisliği tam silemiyorum, aksine ekrana sıvanıyor yağdalı gibi iz kalıyor. Beyaz sirkeyi suyla seyreltip denemiştim sonuç aynı. Eve yardıma gelen hanım camsille haldır huldur siliyor pırıl pırıl oluyo (heam coatinge hem de paneldeki ışıklara zararı var diye bir daha elletmedim). Siz televizyonunuzu adım adım nasıl temizliyorsunuz, bu konuda ne tavsiye edersiniz
Camsil' i direk panel yüzeyine sıkıyorsa yakında sıvı teması nedeniyle ücretli panel onarımına veya panel değişimine hazırlıklı olun. Nedenine gelince panelin her tarafına cam sil püskürtülünce silmeye başlayana kadar geçen o kısa sürede sıvının bir kısmı yukarıdan aşağıya doğru akıp panel ile ön çerçeve arasından coflara doğru gider coflara ulaşan sıvı zamanla çürümelere neden olur sonrasında ses var görüntü yok yada yatay dikey çizgi bar arızası bunlardan biri veya bir kaçı oluşur. Sirke olayına gelince azda olsa asit özelliğinde olduğu için panelin yüzeyinde zamanla matlaşma yapar.
Fıs fıs diye tabir ettiğimiz kutuya su doldurun suyu kullanacağınız beze ıslanacak kadar değil nemlenecek kadar püskürtün ve paneli silin.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
konuyu ben acmisim unutmusum birde genclik zamanlarim tabi "ben yarim birakmayi sevmem" diye de mesaj yazmisim sonra yarim birakmisim :haha :deli
mesaji görünce fark ettim 4 senedir buraya takiliyormusum zaman ne cabuk gecmis yaslanmisiz:cigara
simdiki gencler bilmez sene 2019 acmisim konuyu buraya varamasim bir sonuca bakmisim amazonda ne cok satiliyor vermisim sparisi :krotey tabi yazmadimda buraya ne oldu bitti vs
baska ürün almadigim icin karsilastirma yapamam ama aldigim ürün

ROGGE DUO CLean Original, 250ml LCD/TFT+Plasma Reiniger+1 Prof.Microfasertuch​

Amazon product ASIN B0029ZDRSQ
evde benden baska kimse olmadigi icin ev de genel olarak temiz oldugu icin ekran fazla kirlenmiyor aklima gelince senede 1-2 kere alip siliyorum ürün hakkinda memnunum ama alternatifleri kullanmadigim icin cok iyi veya kötü diyemem isini yapiyor en azindan bunu söyleyebilirim
yaptigim arastirmalardan aklimda kaldigi kadariyla hepsinin kimyasal icerigi az cok ayni böylece konuyuda kendi adima sonlandirayim

Geri
Üst Alt