TV ekran koruyucusu alınır mı?

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
38
35
Ekran koruyucu dediğiniz komponent yüksek kalınlıkta pleksiglass malzemenin TV üzerinde duracak şekilde şekil verilmiş halidir. En fazla parlama için antiglare filtre benzeri bir kaplama ekleyebilirler. Bunun dışında a markası b markası arasında fiyat yönünden farklılığa bakmak yeterli. Sonuçta TV tasarımı böyle bir malzemeye uygun olmadığı için ışığın geri yansıması sonucu mutlaka parlaklık farkı, yansıma sorunu gözlenecektir. Bunları göz önünde bulundurarak tercih edin.

Ayrıca OLED panellerde ısının dışarı transferini engelleyip, hem nemden hem de ısıdan zengin bir katman oluşturacağı için TV ömrüne olumsuz katkısı olabilir.
Aynen bildiğimiz mika dediğimiz pleksiglas malzeme.
Antiglare kaplama olan koruyucu varmıdır acaba?
İlla parlama yapacaktır ama önemli olan TV nin kendi parlamasına yakın mı olur yoksa daha fazla mı olur yada marka bazlı hangisinde az olur hangisinde fazla olur.
Markalar arasında mutlaka ham madde bazlı iyi yada kötü vardır diye düşünüyorum.
Mesela çok tavsiye alan markada bombe olduğu söyleniyor.

Kullanıcı yorumları nelerdir kullananlardan yorum bekliyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aynen bildiğimiz mika dediğimiz pleksiglas malzeme.
Antiglare kaplama olan koruyucu varmıdır acaba?
İlla parlama yapacaktır ama önemli olan TV nin kendi parlamasına yakın mı olur yoksa daha fazla mı olur yada marka bazlı hangisinde az olur hangisinde fazla olur.
Markalar arasında mutlaka ham madde bazlı iyi yada kötü vardır diye düşünüyorum.
Mesela çok tavsiye alan markada bombe olduğu söyleniyor.

Kullanıcı yorumları nelerdir kullananlardan yorum bekliyorum.
Bir tanım hatasını gidereyim. Mika ve pleksiglass bambaşka materyallerdir. Pleksiglass PMMA (PoliMetilMetAcrylat) dediğimiz plastik türevi, Mika bir mineral karışımıdır. :ok Yani mika plastik değildir.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
38
35
Bir tanım hatasını gidereyim. Mika ve pleksiglass bambaşka materyallerdir. Pleksiglass PMMA (PoliMetilMetAcrylat) dediğimiz plastik türevi, Mika bir mineral karışımıdır. :ok Yani mika plastik değildir.
Düzeltme için teşekkürler. Mika İle pleksiglass ın sanırım dıştan yapısı beni aynı gibi olabilir düşüncesine itti sanırım.

akinyesil Çevrimdışı

akinyesil

Yeni Üye
29 Kas 2023
7
33
Merhaba
Kardeşim kesinlikle notvex markasını almalısın Trendyol da uygun olarak var. Taksit seçeneğide mevcut. Ben hem kendi evime (55'LG MARKA) hemde babamlarin (129ekran TOSHİBA MARKA) gayet memnunuz, hatta geçen bir olay geldi başımıza, bizim oğlan elindeki oyuncağı sert şekilde vurasi geldi eğer olmasaydı %95 kırılmıştı ama gerçekten kaliteli NOTVEX markası.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
38
35
Merhaba
Kardeşim kesinlikle notvex markasını almalısın Trendyol da uygun olarak var. Taksit seçeneğide mevcut. Ben hem kendi evime (55'LG MARKA) hemde babamlarin (129ekran TOSHİBA MARKA) gayet memnunuz, hatta geçen bir olay geldi başımıza, bizim oğlan elindeki oyuncağı sert şekilde vurasi geldi eğer olmasaydı %95 kırılmıştı ama gerçekten kaliteli NOTVEX markası.
Ona da bir bakayım. Yansıma ve yamulma durumları nedir.

Geri
Üst Alt