TV ekran koruyucusu alınır mı?

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Bizim önceki 55 inch TV ekranına yerden sekip ekrana gelen bir oyuncak nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Sonrasında aldığımız yine 55 inch TV'ye ekran koruyucu aldık ve depremde yere düşmesine rağmen, TV'nin sadece sağ çerçevesi açılmıştı. Ekran koruyucuda ise böyle sürtme, gerdirme, zorlama izleri gibi birşeyler oluştu. Ama TV açıkken belli olmuyor ve hâla kullaniyoruz. Yani TV'nin başına birşey gelebilir korkusu varsa mutlaka alın.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
Sony Oled sahibi olupta koruyucusuz kullanmak :tara
Bu servis karmaşası sürdüğü sürece olası bir panel hasarında direkt çöpe atacağız çünkü televizyonu🤣 Cihazı kurduracak servis bulamamıştık şehrimde ve yakın şehirlerde

Belirli bir marka seçmelimiyim? Yoksa hepsi birbirine denk midir?
Etiasglass kullanıyorum ben en çok tercih edilen de bu diye biliyorum.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
38
35
Merhabalar.

Konu TV ekran koruyucuları

Bir kaç gönderi buldum okudum.

Genel olarak markalar birbiri ile aynı deniliyor. Fakat illa farkları vardır diye düşünüyorum.

forumdaşlar sizler hangi markayı aldınız eksi artı durumları nedir.

Diğer gönderilerde ki yorumları okudum ilk marka olarak etiasglass da dahil biraz fiyat ve marka bilgisi edindim. Liste harici marka varsa onuda değerlendirelim hep birlikte.

Hem tavsiye olarak hemde başka alacaklarında faydalanması için detaylı paylaşım yapıyorum.

Sizin fikirleriniz nedir hangisi alınmalı sizce?

🤔Not: etiasglass için bombe var yorumlarını gördüm.

🤔Not: bestoclass sanki; fiyatı, 15kat sağlam yazması, 10 yıl değişim garantisi belirtmesi ve diğer firmaların sitelerindeki bilgi ve ürün bilgisi farklı olması
Nedenleri ile bana göre en alınabilecek FP ürün gibi duruyor.

🤔Not: tercih ederken birde yansıtma olayını göz önünde bulundurarak almak isterim.

892,18tl ücretsiz kargo
Televizyon ekranından 8 kat daha sağlam olduğunu belirtiyorlar.

699tl ücretsiz kargo
Televizyon ekranından 15 kat daha sağlam olduğunu belirtiyorlar.
Dünyada 10 yıl değişim garantisi veren ilk ve tek ürün olduğunu belirtiyorlar.
Kutu içeriğinde ekstra şunlar belirtilmiş; temizlik spreyi, mikrofiber bez, bir çift eldiven.

802,28tl ücretsiz kargo
Site içine bakınca etiasglass bilgileri çıkıyor.
Televizyon ekranından 6 kat daha sağlam olduğunu belirtiyorlar.
Kutu içeriğinde ekstra şunlar belirtilmiş; temizlik spreyi, mikrofiber bez, bir çift eldiven. etiasglass ile bağlantısı olmasına rağmen bilgiler değişik.

👉Akakçe den TV modeli ile aratma yapıp en ucuz sıralama yaparsam;

Bestoclass marka 1. Sırada
699,00 TL kendi sitesi
1186TL pttavm

Bestomark marka 2. Sırada
794TL Amazon
798TL pazarama

Best Ekran marka 3. Sırada
798TL Hepsiburada

👉Cimri den TV modeli ile aratma yapıp en ucuz sıralama yaparsam;

Masterpol marka (2,5mm miş) 1. Sırada
730TL Hepsiburada
Best Ekran marka yine 1. Sırada 2. Fiyat olarak
794TL Amazon

Bestoclass marka 2. Sırada
764TL Hepsiburada
854TL pttavm

Best Ekran marka yine 3. Sırada
794TL Amazon
798TL çiçek Sepeti

👉 Akakçe ve Cimri arama sonucunda çıkan diğer markaları şöyle bi baktığımda bu bilgiler mevcut.

Bestomark
Televizyon ekran koruyucunun 1 numaralı markası. Diyor ve sitesine giriş yok bakım varmış.

Best Ekran
Yer Konya'da ama internet sitesini falan göremedim.

Masterpol
Burası da Konya'da.
Kendi sitesinde ana sayfada Televizyon ekranından 21 kat daha sağlam olduğunu belirtiyorlar.
Kutu içeriğinde ekstra şunlar belirtilmiş; temizlik spreyi, mikrofiber bez, bir çift eldiven.
Sitesinde benim TV modelini bulamadım. Aynı marka aynı boyuttaki alternetif ürünlere baktım. Orda ürün bilgisinde PROMOMAX TV Ekran Koruyucu olarak bilgi var ve 8 kat daha dayanıklı yazıyor. 547tl fiyatı var ücretsiz kargo.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ekran koruyucu dediğiniz komponent yüksek kalınlıkta pleksiglass malzemenin TV üzerinde duracak şekilde şekil verilmiş halidir. En fazla parlama için antiglare filtre benzeri bir kaplama ekleyebilirler. Bunun dışında a markası b markası arasında fiyat yönünden farklılığa bakmak yeterli. Sonuçta TV tasarımı böyle bir malzemeye uygun olmadığı için ışığın geri yansıması sonucu mutlaka parlaklık farkı, yansıma sorunu gözlenecektir. Bunları göz önünde bulundurarak tercih edin.

Ayrıca OLED panellerde ısının dışarı transferini engelleyip, hem nemden hem de ısıdan zengin bir katman oluşturacağı için TV ömrüne olumsuz katkısı olabilir.

Geri
Üst Alt