Tv askı aparatı sorunu

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
35
İyi günler herkese.
Televizyonumu askı aparatı ile duvara asmayı düşünüyorum ancak askı aparatının ve duvarın ağırlığı taşıyıp taşımayacağı konusunda tereddütlerim var.
Eklediğim resimde görüldüğü gibi 2 parça geçmeli ağaçtan yapılma baya ağır bir tv ünitem var, ilk eve kurulurken duvar tv ünitesini taşımayıp düşmüştü, daha sonra marangozcu bir arkadaşı çağırdığımda dandik dubel takılmış dedi ve kendi montajaladı 2 senedir sabit duruyor, ben iç kısmındaki geçmeli parçayı çıkartıp tv'yi ortasına duvara monte etmeyi düşünüyorum ancak tv LG 55C6V model 12 kilo ağırlığında önde olduğu için zamanla düşme/taşımama gibi durum olur mu çok tedirginim, 1 ay sonra Allah nasip ederse çocuğum olacak tv'nin aynı yerde kalırsa çocuğun ulaşıp çekip düşürebiliceği bir konumda o yüzden duvara asmam lazım.
Birde hangi askı aparatını alacağım o konuda da hepten kafam karışık, araştırdığımda lg oledler için özel aparatlar olduğunu gördüm, 500TL den başlıyor fiyatları ve türkiye de 1 tane denk geldim satan bile yok neredeyse.
Bilgisi olupta yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
İyi forumlar.

Adsiz432ae18ca746c60f.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eğer duvar tuğla ise mutlaka ek tedbirler alarak (Sıvı dübel (Epoksi) vs) ve duvarın sıva mukavemetini kontrole derek bu uygulamaları yapmak en doğrusudur her zaman.

Her ne kadar tv duvara yakın olduğundan dolayı genel oranda dikey kesitte bir yük olsa da, duvardan açı almaya başladığı oranda dışa doru da basınç uygulayacak olması nedeniyle mutlaka öne gelme risklerine hazırlıklı olarak deliklerin içleri doldurularak şişirilmelidir.

Sağlam duvara, Sağlam çakılmış, Sağlam bir çivinin 2,5 ton'a kadar yük taşıyabileceği bilinir :ok

Bu prensipten hareketle bütün unsurları pozitif teşkil ettirebilirseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.

Bu doğrultuda ben, 500TL gibi bir rakamın duvar askı aparatına verilmesine çok da sıcak bakamadığımı belirtmek isterim.

Yıllardır takmadığım marka model askı aparatı kalmadı, beğendiğim oldu, beğenmediğim oldu ama çok şükür bu güne kadar ne kırılanı, ne de düşeni hiç olmadı ki hem de benim taktıklarım mafsallı aparatlar, yani duvardan yaklaşım 50-60cm dışarıda duran tv leri tutan aparatlardan bahsediyorum.

En babasına dahi 150TL den fazla para ödetmemişimdir müşterilerime :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Binaniz cok ama cok eski degilse 4tane 10 numara dubelle tutturun aski aparatini
Adami tasir. :ok

Hangi tip aski aparati dusunuyorsunuz.
Hareketli mi, Sabit mi.?

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
35
Eğer duvar tuğla ise mutlaka ek tedbirler alarak (Sıvı dübel (Epoksi) vs) ve duvarın sıva mukavemetini kontrole derek bu uygulamaları yapmak en doğrusudur her zaman.

Her ne kadar tv duvara yakın olduğundan dolayı genel oranda dikey kesitte bir yük olsa da, duvardan açı almaya başladığı oranda dışa doru da basınç uygulayacak olması nedeniyle mutlaka öne gelme risklerine hazırlıklı olarak deliklerin içleri doldurularak şişirilmelidir.

Sağlam duvara, Sağlam çakılmış, Sağlam bir çivinin 2,5 ton'a kadar yük taşıyabileceği bilinir :ok

Bu prensipten hareketle bütün unsurları pozitif teşkil ettirebilirseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.

Bu doğrultuda ben, 500TL gibi bir rakamın duvar askı aparatına verilmesine çok da sıcak bakamadığımı belirtmek isterim.

Yıllardır takmadığım marka model askı aparatı kalmadı, beğendiğim oldu, beğenmediğim oldu ama çok şükür bu güne kadar ne kırılanı, ne de düşeni hiç olmadı ki hem de benim taktıklarım mafsallı aparatlar, yani duvardan yaklaşım 50-60cm dışarıda duran tv leri tutan aparatlardan bahsediyorum.

En babasına dahi 150TL den fazla para ödetmemişimdir müşterilerime :ok

Enişte de sıvı dübel dediği, 2 tane sıvının karıştığı, ama ben yine de emin olmak istedim, riske atamıyorum tv'imi :) Peki hocam benim aklımda hakaretli bir askı aparatı var ancak 55" tv'yi kaldıracak baktığımda tek gözüme çarpan Dark marka oldu, onun fiyatları da orjinalini hiç aratmıyor :)
Sizin bana önerebileceğiniz marka model var mı hem hareketli hem hareketsiz için.

Binaniz cok ama cok eski degilse 4tane 10 numara dubelle tutturun aski aparatini
Adami tasir. :ok

Hangi tip aski aparati dusunuyorsunuz.
Hareketli mi, Sabit mi.?
Hocam ikisini de düşünüyorum ama önceliğim hareketli olan, ancak orjinalinde ağırlığı eşit şekilde dağıtacak şekilde vida pozisyonu yapmışlar, nette baktığım hareketliler bana pek sağlam gelmedi, o yüzden kafam karışık birazda :bilmiyom
Ben ikisi içinde tavsiye isteyim artık hangisi içime sinerse o yönde kullanırım tercihimi :)

Şimdiden değerli yorumlarınız için ve vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.

Ek olarak, bina 5 yıllık ancak duvarları tuğla yapmışlar, vida 4-5 cmden sonra boşa çıkıyor

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
35

1-2 ay önce baktığımda 250-300 bandında olan ürünler 600-700 bandına çıkmış şaka gibi ya :rant
Hareketli olarak bunları bulabildim sadece sağlam gözüken acaba farklı model veya tip var mıdır tavsiye edebileceğiniz yada kullandığınız

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Onur firmasıydı sanırım, çift kollu ve kalın kesitli askı aparatı vardı ve fiyatı da toptancı çıkışı 85tl idi. Bu malı alın desem fiyatından dolayı güvenmezsiniz.

Ancak aynı malı lg servisi size lgxyz123 kodu ile 450tl ye satar ve takarsa içiniz rahat eder zira bilinçaltınızda bir askı aparatı ne kadar pahalı olursa o kadar sağlam olur süblimi mevcuttur :ok

55" 266 tane tv takmışım. Bu aparatları taktım ve hiç kopan kırılan deforme olan aparat çıkmadı.

50tl lik aparata 50" ürün taktım defalarca, yeter ki ne taktığınız bilin hiç sorun yaşamazsınız :ok

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
35
Onur firmasıydı sanırım, çift kollu ve kalın kesitli askı aparatı vardı ve fiyatı da toptancı çıkışı 85tl idi. Bu malı alın desem fiyatından dolayı güvenmezsiniz.

Ancak aynı malı lg servisi size lgxyz123 kodu ile 450tl ye satar ve takarsa içiniz rahat eder zira bilinçaltınızda bir askı aparatı ne kadar pahalı olursa o kadar sağlam olur süblimi mevcuttur :ok

55" 266 tane tv takmışım. Bu aparatları taktım ve hiç kopan kırılan deforme olan aparat çıkmadı.

50tl lik aparata 50" ürün taktım defalarca, yeter ki ne taktığınız bilin hiç sorun yaşamazsınız :ok
Işte hocam sorun da o zaten bilmiyorum normal bir duvar olsa dönüp bakmam orjinalinin vidalama şekli bitişik değil dengeli o yuzden sarkma yapmaz diye düşündüm, sizin dediginiz model hangisi hocam nasıl bulabilirim

T Çevrimdışı

turan_erol 

Aktif Üye
10 Ara 2017
62

Dediğin ürün bu mu acaba ADEM abi ? Benim de alma ihtiyacım doğdu. Araştırmaya başladım 49ud9300 için hareketli aparat bakıyorum. A Adem Helvacı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri