Tv askı aparatı sorunu

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
IMG_20200608_103631_6.jpg

IMG_20200608_103647_4.jpg

Marka değişkenlik gösterebilir. Onur, Mega, Mutech, Güven gibi çok fazla marka mevcut. Bunu bence en az 6 adet (sabit olsa 4 yeter derdim) 10'luk dubelle betona monte etmeniz halinde bırakın 12kg'lık tv'yi, beni bile (üzerinde 80kg'a kadar tasiyabilecegini belirtmişler) taşır. Yeter ki montaj adam akıllı olsun.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dediğin ürün bu mu acaba ADEM abi ? Benim de alma ihtiyacım doğdu. Araştırmaya başladım 49ud9300 için hareketli aparat bakıyorum. A Adem Helvacı
Eğer düz duvarını varsa ve açı değiştirme gereği yoksa sabit de alınabilir.
Attığın aparatta sağlama benziyor.
Not; bazıları ağırlık kaynaklı sarkma yapabiliyor, duvar sağlamlığından da emin olunuz

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Dediğin ürün bu mu acaba ADEM abi ? Benim de alma ihtiyacım doğdu. Araştırmaya başladım 49ud9300 için hareketli aparat bakıyorum. A Adem Helvacı
Bende bunun İtalyan malı olanı var şekil aynı, abartmıyorum takması 1 saat, sökmesi de 1 saat o kadar teferruatlı bendeki duvara galiba 12 dübelle sabitleniyordu.
Fotoğraflara baktım bendeki çok daha teferruatlı buna göre, markasını hatırlayamadım hepsi burada dan almıştım ama kaydını da bulamadım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende bunun İtalyan malı olanı var şekil aynı, abartmıyorum takması 1 saat, sökmesi de 1 saat o kadar teferruatlı bendeki duvara galiba 12 dübelle sabitleniyordu.
Fotoğraflara baktım bendeki çok daha teferruatlı buna göre, markasını hatırlayamadım hepsi burada dan almıştım ama kaydını da bulamadım
Bu Dizaynın orijini sanırım Vogels markasına aitti. Değişik markalarını kullandım, Boya kalitesi, kesit farkı dışında kalitesizlik (Kırılma kopma anlamında) geri dönüşü olmadı hiç ancak işlevsellik, ayarlar, vida kalitesi vs elbette üretici kalitesine göre değişiyor.

Bu güne kadar kullandığım iki kalitesi tv unsuru olarak bir Vogels duvar askı aparatı, bir de Sonorus cam sehpa sahibi oldum, Halen aktif halde kullanıyorum ama bu gün iki markanın da ürünleri ciddi anlamda el yakıyor, eskiden böyle uçuk farklar yoktu açıkçası.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bu Dizaynın orijini sanırım Vogels markasına aitti. Değişik markalarını kullandım, Boya kalitesi, kesit farkı dışında kalitesizlik (Kırılma kopma anlamında) geri dönüşü olmadı hiç ancak işlevsellik, ayarlar, vida kalitesi vs elbette üretici kalitesine göre değişiyor.

Bu güne kadar kullandığım iki kalitesi tv unsuru olarak bir Vogels duvar askı aparatı, bir de Sonorus cam sehpa sahibi oldum, Halen aktif halde kullanıyorum ama bu gün iki markanın da ürünleri ciddi anlamda el yakıyor, eskiden böyle uçuk farklar yoktu açıkçası.
Değil abi ya bir türlü bulamadım markasını ama İtalyan olduğu kesin ve şu görünenden biraz daha farklı eski evde kuruluydu yeni evde üşendim açıkçası kurmaya çünkü çok tefettuatlı, bu arada sen bana bir şey tavsiye edecektin hatırlıyor musun ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Değil abi ya bir türlü bulamadım markasını ama İtalyan olduğu kesin ve şu görünenden biraz daha farklı eski evde kuruluydu yeni evde üşendim açıkçası kurmaya çünkü çok tefettuatlı, bu arada sen bana bir şey tavsiye edecektin hatırlıyor musun ?
Aha, neydi acep? :alala

Telefondan neden yazmadın kardeşim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok meşgulsün bu aralar rahatsız etmek istemedim, aspiratör vardı hatırlar mısın babamın evine alacaktım
Aaaaa evet haklısın, Bizim ilterişe de araştırıyorduk bak vallahi sen yazınca hatırladım kusura bakma lütfen.
Abi markayı sevmiyorsun biliyorum ama T tipi diye geçen Simfer de karar kıldık biz zira servis arkadaşın başının etini o kadar yedim ki çok büyük garanti verdi bu ürün için.

Samsung servisi kardeşim ile de görüştüm, daha önce zaten forumda beyan ettiklerimden farklı cümle kurmadı. Samsung'un ankastresini de Simfer yaptığı için Samsung servisi kardeşim Simferin de yetkili servisliğini almış. Garantisi biten Samsungların yedek parçalarını Simferden istiyormuş zira malzeme aynı olmasına rağmen eğer Samsung dan istese 100 ise, simferden isterse 40-50 olduğunu söylüyor parça fiyatlarının.

Daha aklım başında bir marka olsun dersen beyaz eşya üretimlerini sevdiğim arçelik gurubundan bakalım istersen yarın arçeik servisinden de bilgi alabilirim. Bize stabil bir model belirtsinler en azından.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Aaaaa evet haklısın, Bizim ilterişe de araştırıyorduk bak vallahi sen yazınca hatırladım kusura bakma lütfen.
Abi markayı sevmiyorsun biliyorum ama T tipi diye geçen Simfer de karar kıldık biz zira servis arkadaşın başının etini o kadar yedim ki çok büyük garanti verdi bu ürün için.

Samsung servisi kardeşim ile de görüştüm, daha önce zaten forumda beyan ettiklerimden farklı cümle kurmadı. Samsung'un ankastresini de Simfer yaptığı için Samsung servisi kardeşim Simferin de yetkili servisliğini almış. Garantisi biten Samsungların yedek parçalarını Simferden istiyormuş zira malzeme aynı olmasına rağmen eğer Samsung dan istese 100 ise, simferden isterse 40-50 olduğunu söylüyor parça fiyatlarının.

Daha aklım başında bir marka olsun dersen beyaz eşya üretimlerini sevdiğim arçelik gurubundan bakalım istersen yarın arçeik servisinden de bilgi alabilirim. Bize stabil bir model belirtsinler en azından.
Sağol abi ama konuyu bozmayayım bana bir kanal açar mısın lütfen. Herkese iyi geceler askı aparatı arayan arkadaşlar kusura bakmayın lütfen.

B Çevrimdışı

buzzluck 

Yeni Üye
3 Eki 2018
39
43
Merhaba,
Acaba askı aparatı konusunda son durum nedir? Benim de yukarıda resmi olan gibi hareketli bir askıya ihtiyacım var. Aslında sağa sola değil de öne arkaya doğru açı ihtiyacım var .

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30

T tipi dediğiniz hangisi abi.

K Çevrimdışı

kartalkaya19

Yeni Üye
29 Ağu 2020
3
55
Onur firmasıydı sanırım, çift kollu ve kalın kesitli askı aparatı vardı ve fiyatı da toptancı çıkışı 85tl idi. Bu malı alın desem fiyatından dolayı güvenmezsiniz.

Ancak aynı malı lg servisi size lgxyz123 kodu ile 450tl ye satar ve takarsa içiniz rahat eder zira bilinçaltınızda bir askı aparatı ne kadar pahalı olursa o kadar sağlam olur süblimi mevcuttur :ok

55" 266 tane tv takmışım. Bu aparatları taktım ve hiç kopan kırılan deforme olan aparat çıkmadı.

50tl lik aparata 50" ürün taktım defalarca, yeter ki ne taktığınız bilin hiç sorun yaşamazsınız :ok
Merhaba
Lg 55sm8000 Tv'yi duvara astırmak ıstiyorum. Azda olsa sağa sola hareket etmesi yeterli fakat lg servisi hareketli askı için 350 TL istedi. Siz dışardan temin ederseniz onuda takarız dedi.
Bu Lg Sm 8000 için haraketli duvar askı aparatı (az sağa sola dönmesi yeterli) ne tavsiye edersiniz?
Tv arkası bu şekilde:
Screenshot_20200829-145131.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hareketli değil ise size ?bunu tavsiye ederim...

unnamed0f079426c8e6222c.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde bu askı aparatlarında gıcık olduğum bir durum var. TV'yi astığınızda tv biraz aşağı meğilli duruyor. Bir çok aparat ve tvde denedim. Benim şuan kullandığım düz allahtan.. Fakat sol alta iki adet pul ekledim. Eşit oldu yoksa meğilli idi...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt