Tüketici hakem heyeti sonucu/ tcl vatan bilgisayar mağduriyeti

E Çevrimdışı

Erendirocky

Yeni Üye
22 Ocak 2024
10
24
Videolar ve 5-10 Twitter hesabı ile çok sağlam spamlar, linkledin spamları vsvs. sonucunda SESİMİ tekrar duyurdum. Önemli olan işi bilen birinin sesimi duymasıydı.

Vatan bilgisayardan s.. bey aradı ve 7 bin TL istenen farkı 3 bin TL olarak konuşmam sonucunda düşürdüm.

Gayet anlayışlı ve çözüm odaklı davranması elbette hoşuma gitti.

3 bin TL için uğraşmaya deymez diye düşünüyorum.

55c728 12 bin TL ye aldığım tv'yi iade alacaklar 3 bin TL vereceğim ve 55c745 verecekler.

Fatura yeniden kesilecek ve Garanti yeniden başlayacak.

Sizce mantıklı mıdır?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
Videolar ve 5-10 Twitter hesabı ile çok sağlam spamlar, linkledin spamları vsvs. sonucunda SESİMİ tekrar duyurdum. Önemli olan işi bilen birinin sesimi duymasıydı.

Vatan bilgisayardan s.. bey aradı ve 7 bin TL istenen farkı 3 bin TL olarak konuşmam sonucunda düşürdüm.

55c728 12 bin TL ye aldığım tv'yi iade alacaklar 3 bin TL vereceğim ve 55c745 verecekler.

Sizce mantıklı mıdır?
12 bin almanız önemli değil. Sizin sorunlu TV nizi garanti kapsaminda değiştirmeleri. Bu enflasyon ortamında zaten bir değeri yok o paranın. Su an 100 Hz panellerin fiyatına bakmak gerek. Vatan in bir zararı olmaz zaten tcl değişim demiş. Vatan zaten o TV ye karşılık bir TV alacak onlardan. Yani verdiği modeli zaten tcl veriyor iade keser vatan tcl e. Onların derti bir tane c745 satışı normal satsak şu kadar kar edecekken değişimle bir kar edemiyoruz. Kardan zarar edecekler aklınca. Tcl onun karsiliginda TV vermistir. Onlara.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744

Sizce mantıklı mıdır?
C728 zaten stoklarda yok sana mecbur benzer özellikte yada üst seriden vermek zorunda.

kısaca c728 stokta olsa c745 3k fark ver verelim deseler acaba derdim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
12 bin almanız önemli değil. Sizin sorunlu TV nizi garanti kapsaminda değiştirmeleri. Bu enflasyon ortamında zaten bir değeri yok o paranın. Su an 100 Hz panellerin fiyatına bakmak gerek. Vatan in bir zararı olmaz zaten tcl değişim demiş. Vatan zaten o TV ye karşılık bir TV alacak onlardan. Yani verdiği modeli zaten tcl veriyor iade keser vatan tcl e. Onların derti bir tane c745 satışı normal satsak şu kadar kar edecekken değişimle bir kar edemiyoruz. Kardan zarar edecekler aklınca. Tcl onun karsiliginda TV vermistir. Onlara.
İşi yasal zemine oturtması önemli, sonra o üründen de bir şey çıkmasın.
Teşhir, garanti sorunları vs.
Yani koca firma, neyi yokuşa sürüyorsa.
Sanki günde bin çeşit ürün değişim istiyor. :hihi

E Çevrimdışı

Erendirocky

Yeni Üye
22 Ocak 2024
10
24
İşi yasal zemine oturtması önemli, sonra o üründen de bir şey çıkmasın.
Teşhir, garanti sorunları vs.
Yani koca firma, neyi yokuşa sürüyorsa.
Sanki günde bin çeşit ürün değişim istiyor. :hihi
4 üründe çıkmış bunda çıkmazsa şaşarım zaten. :))))

Ayıp oranında indirim isteyip başvuru yapıp sonucunda panel ücretinin ödenmesine hükmedilmiş bir t.h.h ve tüketici mahkemesi kararı var. Sorun çıkarsa buradan devam eder defteri kapatırım...

Media Markt gibi firmalar zorlama sonrasında icraya gitmeyin kıymet takdirini biz yapalım diyebiliyor.

Vatanda kendince kıymet takdiri yapmış ürünü o şekilde hesaplanmıştır tabi bunların zararı yok. İcraya stokta yok derler kıymet takdiri yoluna gitmek zorunda kalırız 25 bin alsam o zaman kadar zaten üstüne 5-10 koymadan TV alamam...

7 k bana çok geldi icraya giderdim ama 3 k için icraya para verip sonrasında yanlış hatalı bir kararla ortada kalabilir miyim? evet kalabilirim....

Tüketici hakem heyeti raportörü bile modeli düzgün yazmamış hatalı yazmış, bilirkişi elektronik mühendisi geldi pikselleri zor gördü ben gösterdim zar zor görmüyor... İşi bilen çok az insan var....

Eğer gerçekten gittiğim yerde işi bilen biri varsa zaten sorun çözülür ama artık çok şüpheli oraya buraya para saçıp birde bunları geri alacam derken iş iyice uzayacaktı....

Kapalı kutu, mağazadan sıfır faturalı ürün gelecek bu 5. ürün olacak her üründe fatura sıfır kesiliyor, isterlerse teşhir yollasınlar... Tcl bilkom vatan ve ben bu durumu 2 senedir çekiyoruz. Her platformdan'da durumu haykırıyorum susmuyorum yani... 😬

Tcl ilgilenmez tcl / bilkom bana gıcık vatanın bana yeni ürün verdiklerini duysalar emin olun verdirmezler. CEO'sundan çalışanına kadar hepsinin mail adresine HERGUN spam atıp bıktır9p linkledin'de aynı şekilde spamlayıp uğraşmış biriyim en son engellemislerdi sayfadan...
😬 umarım sorun çıkmaz.....

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
4 üründe çıkmış bunda çıkmazsa şaşarım zaten. :))))

Ayıp oranında indirim isteyip başvuru yapıp sonucunda panel ücretinin ödenmesine hükmedilmiş bir t.h.h ve tüketici mahkemesi kararı var. Sorun çıkarsa buradan devam eder defteri kapatırım...

Media Markt gibi firmalar zorlama sonrasında icraya gitmeyin kıymet takdirini biz yapalım diyebiliyor.

Vatanda kendince kıymet takdiri yapmış ürünü o şekilde hesaplanmıştır tabi bunların zararı yok. İcraya stokta yok derler kıymet takdiri yoluna gitmek zorunda kalırız 25 bin alsam o zaman kadar zaten üstüne 5-10 koymadan TV alamam...

7 k bana çok geldi icraya giderdim ama 3 k için icraya para verip sonrasında yanlış hatalı bir kararla ortada kalabilir miyim? evet kalabilirim....

Tüketici hakem heyeti raportörü bile modeli düzgün yazmamış hatalı yazmış, bilirkişi elektronik mühendisi geldi pikselleri zor gördü ben gösterdim zar zor görmüyor... İşi bilen çok az insan var....

Eğer gerçekten gittiğim yerde işi bilen biri varsa zaten sorun çözülür ama artık çok şüpheli oraya buraya para saçıp birde bunları geri alacam derken iş iyice uzayacaktı....

Kapalı kutu, mağazadan sıfır faturalı ürün gelecek bu 5. ürün olacak her üründe fatura sıfır kesiliyor, isterlerse teşhir yollasınlar... Tcl bilkom vatan ve ben bu durumu 2 senedir çekiyoruz. Her platformdan'da durumu haykırıyorum susmuyorum yani... 😬

Tcl ilgilenmez tcl / bilkom bana gıcık vatanın bana yeni ürün verdiklerini duysalar emin olun verdirmezler. CEO'sundan çalışanına kadar hepsinin mail adresine HERGUN spam atıp bıktır9p linkledin'de aynı şekilde spamlayıp uğraşmış biriyim en son engellemislerdi sayfadan...
😬 umarım sorun çıkmaz.....
Adamlar pire için yorganı yakmaya razı gibi...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
TCL için tavsiye edilir demek ciddi hatadır veya not düşün ve servisi şöyledir böyledir
başınız ağrırsa ciddi adamı üzerler v.s deyin yaw sonra TCL tavsiye ediyorum desin
bu kişiler

Üreticiler,aslında bunlar üretici filan değildir,montajcı firmalardır özellikle işin hukuki
boyutlarında işi yokıuşa sürerler ve özellikle "emsal teşkil" etmemesi için her türlü yola
başvururlar ve TCL ile Sony en başta gelenleridir!

Vatan/MM v.s gibi firmalar işin bir diğer ciddi sıkıntılı satıcılarıdır!

Yerli montaj Çin işi mallar hariç ki konu burada TV ise Arçelik/Vestel dışında vatandaşın
başka bir seçeneği yoktur maalesef!

son bir kaç yıldır LGE hariç hiç birisi yaramaz,ama sürekli yok Philips şöyle yok Samsung böyle
denip aslında maksatlı olarak olayları marka bazında çarpıtma vardır

ama eldeki verilere göre en sıkıntılı marka(TV olarak) TCL dir ve açık ara öndedir bu marka!
Samsung/Sony/TPV/LGE de TCL in hemen altındadır ancak bana göre hepsi yaklaşık aynı sıkıntıda
demek en doğrusu olur

yukarıda yazdım markalar özellikle tüketicinin lehine oluşabilecek kararları önlemek için hukuki
olarak her yola başvuruyorlar! Avukatlara bir sürü parayı haybeye ödemiyorlar:gul

aman müşteri lehine bir karar alınmasın diye bir sürü hukuki atraksiyonlar yapıyorlar!
++

bir diğer tavsiyem ise şudur,"teşhir" TV alınmasıdır şayet bazı özel durumlar oluşmuşsa!
en azından çıplak gözle izlersiniz mağazada ve bir kaç aydır bu şekilde olan paneli almak
çok daha iyidir,en azından ne çıkacak şüphesi olmaz kafanızda!
ama marka TCL ise başka sıkıntılar da çıkar/çıkabilir ve bu aslında her marka içinde aynen
böyledir

mal sattıkları malum mağazaları da bunun için uyarıp işi sürekli sallayın diyorlar!

yıllardır özellikle üreticilerin yaptıkları ve yapmak istedikleri tek bir şey vardırf;
oldu da TV de bir sıkıntı çıktı,olay da hukuki boyuta ulaştı;tek gayeleri kalıyor geriye
""emsal teşkil etmeyecek"" karar çıkarmamanın derdindeler daima zira o zaman müşteri
için hukuki kapı çok rahat açılıyor!

örneğin adamlar resmen kaybettileri çoğu davada bile en son halka olarak işi Temyize
bile götüyorlar yaw:hihi

Geri
Üst Alt