Tüketici hakem heyeti sonucu/ tcl vatan bilgisayar mağduriyeti

E Çevrimdışı

Erendirocky

Yeni Üye
22 Ocak 2024
10
24
Merhaba,

Konuyu fazla uzatmadan başlıyorum.

2022 Ocak ayında 55C728 TCL TV aldım üründe piksel sorunları vardı bilkom zarzor değişim yaptı sonrasında 3 ölü piksel sorunu daha çıktı ve servis yönlendirmeyeceklerini beyan edip açmış olduğum servis kaydını, sanki servis gelmiş gibi CİHAZDA SORUN YOK yazıp kapattılar.

**Bu cihazdan önce 3 cihaz iade verip değişim yaptım o konulara girmiyorum. :)) TCL den çok cektik.

T.h.h başvurdum ve KAZANDIM şuan ürün STOKTA yok 12 BİN TL Nİ İADE VERELİM DİYORLAR.

Bende baya bir yaygara çıkarttıktan sonra tarafımla iletişime geçip 55C728'İ İADE alıp kendilerine CÜZİ bir meblağ karşılığında 55C645 ile değişim yapacaklarını belirttiler. Bende ekran Hz farkı olduğu için kabul etmedim.

55C735 ZATEN STOKTA YOK.

55C745 ile değişim yapalım dedim üzerine 7 bin TL istediler.

Kendimce bir matematik yaptım;

1: icraya versem ürünün KIYMET TAKDİRİ yapılsa aşağı yukarı 22-25 BİN TL civarında geri alıp üzerine 7 bin TL daha koysam zaten 30-32 bin tl ye her türlü ürünü alırım diye düşündüm.

2: 12 BİN TL ürün bedelini İADE alsam üzerine 7 bin TL koysam 55C745 veriyorlar ancak bundan yaklaşık 3 hafta önce zaten bu cihazlar 19-24 BİN TL bandında gidip geldi alanlar oldu.

3: Sadece KIYMET TAKDİRİ yaptırsam icra 22-25 bin TL belirler ise vatan bunu iade etmek istemeyip 745 den ücret almadan verir diye düşünüyorum.

Şuan ki fiyatlara bakıyorum hepsi şişirilmiş fiyatlar yaklaşık 2-3 Ay'a kalmaz hepsi birkaç günlüğüne zaten düşecekler tekrar yükseltecekler.

Açıkçası buradan anladığım VATAN BİLGİSAYAR şöyle bir çakallık yapıyor, bu adam kıymet takdiri yaptırsa 22-25 bin TL ödeyeceğiz 7 daha versin 32 ye cihaz verelim hatta verelim değil SATALIM diyor.

Biraz devrik yazmış olabilirim, ancak üzerine 7 bin verip cihaz almak mantıklı mı? adamlar her türlü kârda. Kasa kazanıyor yani. Ancak dava avukat vekalet ücretleri onlara kalacak o ayrı mesele.

Düşünceleriniz neler? açıkçası burada bana her halükarda ürün satılıyor mağduriyet giderilmiyor. :))

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,766
Sizin ürününüz stokta yoksa, donanım olarak benzer yada üst modelini vermek zorundalar.
Verecekleri cihaz donanım olarak mevcuttaki cihazınızdan aşağıda olamaz.

Cebinizden para vermeyin.

E Çevrimdışı

Erendirocky

Yeni Üye
22 Ocak 2024
10
24
Sizin ürününüz stokta yoksa, donanım olarak benzer yada üst modelini vermek zorundalar.
Verecekleri cihaz donanım olarak mevcuttaki cihazınızdan aşağıda olamaz.

Cebinizden para vermeyin.
Açıkçası kendimce yaptığım matematik sonucunda bile SANA ÜRÜN SATIYORLAR diye sonuç çıkıyor. :) Olayın neresindensin bakarsam bakayım kurtarmıyor ki 7 bin'de çok..

Kısacası bende sizinle aynı fikirdeyim... :)

E Çevrimdışı

Erendirocky

Yeni Üye
22 Ocak 2024
10
24
Bu konu(lar)da bir şey demeyeceğim, fakat dün izlediğim bir X filmi var, konu ile alakalı değil belki ama bana göre tam oturmuş,sen de film çekip X gibi sosyal medyadan yayınla :ok

Valla gayet konuyla alakalı çünkü hepsi bir kapıya çıkıyor.

Elimde Kasım 2022 den bugüne kadar tcl ürünlerinin 4 adet ayıplı cihaz servis forumu var. Hepsi ölü pixel.

Bu gelecek olan 5. olacak sanırım saymadım. (gelirse)

Adamlar birde sahte servis forumu hazırlıyorlar. 😂

Arkadan çok film dönüyor, şişirilmiş fiyatlarla piyasayı yüksek gösterip 2 gün indirim yapıp tüm ürünleri 15-20 e satıp geçiyorlar tcl o kadar kurnaz ki böyle birşey yok.

Ürün almaya korkar olduk cidden haberlik olacaz yakında az kaldı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Valla gayet konuyla alakalı çünkü hepsi bir kapıya çıkıyor.

Elimde Kasım 2022 den bugüne kadar tcl ürünlerinin 4 adet ayıplı cihaz servis forumu var. Hepsi ölü pixel.

Bu gelecek olan 5. olacak sanırım saymadım. (gelirse)

Adamlar birde sahte servis forumu hazırlıyorlar. 😂

Arkadan çok film dönüyor, şişirilmiş fiyatlarla piyasayı yüksek gösterip 2 gün indirim yapıp tüm ürünleri 15-20 e satıp geçiyorlar tcl o kadar kurnaz ki böyle birşey yok.

Ürün almaya korkar olduk cidden haberlik olacaz yakında az kaldı.
Onu da bildir sosyal medyada ,sahte servis formu diye ki olay gerçek :) Şikayet var'a yaz ayrıca :ok

E Çevrimdışı

Erendirocky

Yeni Üye
22 Ocak 2024
10
24
Biraz şöyle videolar çekeyim çok yoğun olamama rağmen vatan bilgisayar tcl bilkom mağduriyetimi anlatmak istedim...

Boş zamanımda icra ile uğraşacağım. :))

videoda sahte servis forumları, gönderilmeyen servisler ve 4 üründe çıkan ayıplar ve mağduriyet / deneyimlerim MEVCUTTUR.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,766
Biraz şöyle videolar çekeyim çok yoğun olamama rağmen vatan bilgisayar tcl bilkom mağduriyetimi anlatmak istedim...

videoda sahte servis forumları, gönderilmeyen servisler ve 4 üründe çıkan ayıplar ve mağduriyet / deneyimlerim MEVCUTTUR.

Konu bütünlüğü için videolu anlatım güzel olmuş.

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35

anlatım iyi olmuş teraspy teraspy abiye yakınsın galiba gaziemir diye okudum o da oralıydı :sirit

Geri
Üst Alt