TtNet

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bu ülkede doğru söyleyene kimse inanmadığı için İzmirli bir arkadaş varsa beraber müdürlüğe gidip öğrenebiliriz.
Kahyaoğlu iskender 'de benden.
En sinir olduğum konu hiç yalan, yanlış konuşmadığım halde inanılmamak.
Satıcı değilim, fanatik değilim. Hiçbir firma umurumda değil. Neresi işime gelirse orası.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

24 'den bozup zaten 35 yaptım artık 2021 'de. ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
valla ben geçen sene AKN den kaçmak için,Superonline Kotasız bir tarifesi vardı sanırım Platin Paket diye geçiyordu
ve hızımı da 35Mb yaptım ama 139 kağıt ödüyorum ki o zamana göre AKN den kaçabilmek adına ancak böyle
yüksek rakamlar ödemek gerekiyordu! sanırım 5/6 ay kadar geçti ve AKN kalktı,iyide benim tarife hep 139 kağıt da kaldı

ve ne anlamadım bu muhabbet den şimdi:ogg

35Mb hız da aslında tam hikaye(yapacağınız işlere göre) 100 yapayım dedim,yemez dediler max.85Mb alırsın cevabı almıştım!
şimdi önce 50 almak istiyorum baklım nasip hangisin de alırım bilemiyorum bunun için baktım sayfalarına 129 kağıt
gördüm,demek ki 10 kağıt kazançlıyım:kiskis yaw yemişim bu tarifeleri ben,TR de İnternet aşırı pahalı:hayir

35Mb ile adam gibi "4K Stream"(örneğin KODO üzerin den kısmen ücretli kanallar) yayın izlenmiyor yaw,TV Box kötü çuvalladı
PC yine böyle,neyse ki panelin WiFi 5G den desteği süper diyebilirim,hiç bir harci cihaz destek veremezken,panel bu desteği verdi
ama 2.4G alırsan yine kötü çuvallıyor! neyseki benim Modem tam panelin üstünde sayılır 50cm uzaklıkta duruyor:clap2
Tuhaf ama her şeyi Ethernet ile bağlarım ben,5G den daha fazla hız alıyorum ve Ethernet iptal 5G ile yola devam ediyorum
Ancak Modemi diğer odaya taşırsım(bunun da testini yaptım)5G çuvallıyor esprisi kalmıyor tam dibinde olursa cihazın
o zaman süper

KODI test(harbi testi ancak buradan görebiliyorsunuz!!)

>Ethernet ile ortalama 9/10Mb
>2.4G ile ortalama 3/5Mb hatta daha da kötü!
>5G ile ortalama 19/21Mb!!

bunlar net download hızının Mb değerleridir diğer gördükleriniz hikaye den farklı bir ölçümle zaten hep yüksek çıkıyor!

Not

1-Grundig panel WiFi desteği süper ve bu da etkendir,elnizdeki cihazların bu anlamda WiFi kaliteleri değişir!

2-KODI den hızı son aldığım Box üzerinden yaptım ve bana göre 2.4G ve Ethernet hızları çok kötü!
ancak 5G den verdiği destek ise süper

25 ve 35 Mb hızım var deyip de İstanbul da İzmire ölçerseniz tabiki bu değerler çıkar ama işin aslı öyle değildir!
"Fiber" sistemler burada bir artı olsa bile "Server" kaliteniz+mesafeniz+cihazın net performansı v.s de bir o kadar önemlidir!

Ama adam almış 35Mb tarife ve malum "RUS"Sitelerin den bilmem ne sitesine girip 4K filmleri şakır şakır açıyorum
diyorsa zaten lafım da bunlara değildir!

Ben şimdi 50Mb AKN mkn filan olmayan Fiber olan,100 kağıdın altına bir tarife arıyorum??
100Mb de olabilir yine AKN siz den tabi ki(altyapıma bakıp ona göre buna geçebilirim,zira çok yakında burada
500MB başlıyormuş,her yer İlan astılar yaw,fiyatını çok merak ediyorum

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu ülkede doğru söyleyene kimse inanmadığı için İzmirli bir arkadaş varsa beraber müdürlüğe gidip öğrenebiliriz.
Kahyaoğlu iskender 'de benden.
En sinir olduğum konu hiç yalan, yanlış konuşmadığım halde inanılmamak.
Satıcı değilim, fanatik değilim. Hiçbir firma umurumda değil. Neresi işime gelirse orası.
Yaa arkadaşım hemen ne diye celalleniyosun , sana yalancı diyen olmadı ki , sadece Ttnet'in böyle uygun fiyat verme huyu yoktur genelde milleti kazıklamaya çalışır kafaları , bende şahsen acaba kotalıda sana mı söylemediler diye düşündüm , bunuda yapar çünkü Ttnet ? ayrıca bende İzmir'deyim ama gerek yok şimdi kalkıp müdürlüğe gitmeye ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
2018 Temmuz ayında aldım.
Tam 35mb.
İsmini eve gidince yazarım sözleşme vs kağıtlar evde.

Yeni müşteriye 24 ay, eski müşteriye 36 ay dedi Ayfer hanım.
Tabiî eminim.
2018 yılında 16 'dan 24 e geçmiştim. O zamanlar kota kalkacak, kalkmayacak muhabbeti vardı.
Ben korkudan gidip 35 yaptım düşerse 10 mb düşsün diye.
Ama düşmüyor.
Devamlı online kontrol ediyorum kullanımımı 900 gb olduğu halde hız 35mb.

20191201_144510.jpg
hocam pakette sorun yok da, aylık 900 GB ne yapıyorsun helal olsun vallaha

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Yav size değil ki ortaya yazdım. ?
Ama ısrar ediyorum iskender süper.
..... iki dakikada görüşürüz. ?

Oğlum müzisyen, ps4 pro oyunları indiriyor.
İki tv full açık hep internetten izliyoruz.
Bu ay daha yeni başladı.
60 yıldır film koliğim izlemeden duramam. ?

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Biraz açık gözüm sanırım.
Ailenin bir kısmı İzmire gelirken Kayseriden geçmiş. ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Yav size değil ki ortaya yazdım. ?
Ama ısrar ediyorum iskender süper.
..... iki dakikada görüşürüz. ?

Oğlum müzisyen, ps4 pro oyunları indiriyor.
İki tv full açık hep internetten izliyoruz.
Bu ay daha yeni başladı.
60 yıldır film koliğim izlemeden duramam. ?
Tebrik ediyorum hocam tüm tezlerimi çürütüp attın :)

Valla bende 250gb kota var onu bile dolduramıyorum ?
benim kota 500 gb daha 400 üzerini göremedim hiç :)

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Tez çürütme vs derdim yok.
Amacım kaliteyi ucuza kullanmak.
Aynı interneti daha düşük şartlarda kullanan insanlar var bu ülkede.
Şu kalan 3 günümü ailemle huzurlu, mutlu bitirmek.
Şununla tartışayım, bununla yarışayım gibi hiçbir derdim yok.
Sadece çok araştırır, çok okurum.

Hem biliyor herkes ben zengin emekliyim 500 TL 'de olsa tınlamam. ???

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Tez çürütme vs derdim yok.
Amacım kaliteyi ucuza kullanmak.
Aynı interneti daha düşük şartlarda kullanan insanlar var bu ülkede.
Şu kalan 3 günümü ailemle huzurlu, mutlu bitirmek.
Şununla tartışayım, bununla yarışayım gibi hiçbir derdim yok.
Sadece çok araştırır, çok okurum.

Hem biliyor herkes ben zengin emekliyim 500 TL 'de olsa tınlamam. ???
:alala Hocam tartışma olsun diye yazmadım ki benim yazdığım durumun fiyat ile alakası yok sadece aylık trafiğine şaşırdım helal olsun dedim bu kadar ?

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Benim ttnet limitsiz ayda 56 tl internet + 10 tl telefon toplam 66 kağıt.. indir indirebildiğin kadar.. hız gözle görülür bir şekilde değişmiyor (sitelere bağlı olarak değişebilir.. indirirken genellikle İDM kullanıyorum..).. .. ha eskiden 24 den 8mb daha sonra da 3mb e düşerdi.. şimdi 22 -23 civarlarında.. sanırım kota kalktı.. ya da eski müşteri kıyağı mı var bilinmez.. An itibariyle aşağıdaki gibidir..

Screenshot_2019-12-01-Speedtest-by-Ookla---The-Global-Broadband-Speed-Test.png

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
IPTV izlerseniz+Cep den de evde sürekli bir şeyler izlerseniz+bazı şeyleri de indirirseniz aylık 1/2Tb bile yer yaw:bye
(oyun da dahil tabi ki)

Bakın USA de yeğenim var,herif ne için ne ödüyor

Net Hızı;>200Mb D/L ve >20Mb U/L

normal tarifesi bu+Ev-sabit telefonu beleş(50 Eyalet için-yurtdışı hariç) aç sabahlara kadar muhabbet et evdeyken:kiskis
Kablo dan TV programı var paketin içinde 80 tane HD kanal var+35 tane de SD kanal var bu da beleş yani fiyatın içinde
bir kaç şey daha var unuttum şimdi;alayına bunların $ 29,90 ödüyor!
Ama Amerikalılar bu tarifeye "pahalı" diyorlar:haha
Yer Mississippi

yaw bunun nesi pahalı be,orada $ 30 kağıt bizim 30lira gibi pahalı diyorlar yine de!

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Stremio sonrası torrenti bıraktım.
Bırakmadan önce 39 mb görüyordum.
Speed Test ethernet ile 34 mb civarı. Wifi ile 33,8 mb civarı.
Fast ilede 29 mb gördüm.
Telekom müdürlüğe gittim benim sözleşmem bitti eşimin üstüne alayım. Yeni müşteri indirimi olsun dedim.
Tam tersi, eski müşteri daha avantajlı dediler.

Bizim evde sürekli 2 tv açık hep internetden izliyoruz.
Oğlum durmadan proğramlar indiriyor yüksek gb li.
Az evvel kullanımıma baktım hep 700gb, 900 gb, 400 gb.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
ben de çok eski TTNet liyim zaten cep tel TTNet,kızımınki de öyle,sabit telefon ise sanırım 50 senedir PTT sonra Telekom filan ve aynen
devam :hoba1
ADSL sonra VDSL de TTNet den kullanmıştım ama herifler bizim buralar da Fibere geçemeyince bende iki sene önce Superonline transfer
oldum önce 25Mb sonra 35Mb yaptım,bakalım Mayıs da yeniden transfer yaparmıyoruım bilemiyorum,24 ay Taahhüt bitiyor o zaman
50 veya 100 düşünüyorum,100 uçuk gelirse 50 ile devam ederim bir süre daha,TTNet Fiber sanırım buraya geldi,sokak başında bulunan
BOX da var ama sokak içlerine henüz çekmediler fiber kabloyu! ancak bu iş bildiğim kadarıyla bölgede ve yakında varsa fiberi getirip
çekiyorlar binaya

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri