Trendyol ; Kargo takibinde yolda görünen ürünü depoda bekletip zam gelince iptal ediyorlar.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Anlaşıldı kral. Dupe düz bir aç gözlülük oyunu oynamışlar sana. şikayetvar sitesine belirt başka canlar yanmasın. Ama adem abi bekle demişti istersen cevap gelsin

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şikayet var sitesine ben dsmartı yazdım adamlar lütfedip aramadılar bile otomatik cevap bile yazmadılar.firma ş.......z olunca ne yapsan fayda etmiyor.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Siz detayları yazın, ekleriekleyin ve bana admin@tavsiyeforumu.com adresinden ulaştırın.

Ben önce trendyol yetkililerine durumu sorarım sonra yol haritamızı belirleriz.

Tabi ki sizin isteğinize kalmış durum bu.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim .Gerekli detayları ve ekleri 7_8 Aralıkta gönderdim. Tarafınıza ulaşıp ulaşmadığı konusunda emin olamadığım için buradan yazıyorum. İl ticaret müdürlüğüne henüz başvurmadım. Cevabınız a göre hareket edeceğim. Ürünlerden ziyade yapılan yanlışın peşindeyim. Saygılar.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
A Adem Helvacı, Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Size göndermiş olduğum e mail ulaştı mı acaba. Cevabınızı bekliyorum,henüz ilgili yerlere şikayette bulunmadım.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Screenshot_20220123-111619.png

Aynısını hepsiburada da ben yaşadım sipariş onaylandı kargoya verilecek dendi bekle bekle kargo yok aradan bir hafta geçti bir baktım sipariş iptal edilmiş hiçbir şekilde destek olmadılar

TelevizyonGenTR Çevrimdışı

TelevizyonGenTR

Yeni Üye
29 Ocak 2022
1
2017 yılında Trendyol'un Elektronik kategorisinde ilk televizyon satışı gerçekleştiren firmalardan birinde çalışıyordum. Şuan da çalıştığım firmayla da Philips, Samsung, LG marka televizyonlarda birçok ürünümüz sürekli olarak buybox kazananlar listesindedir.

Bu şikayete yanıt vermek için üye oldum. Siparişi hangi tedarikçiden verdiniz bilmiyorum ve herhangi bir tedarikçiyi savunmuyor / korumuyorum.

Kargolanmış ürünü geri çekilmesi gibi bir yetki hiçbir tedarikçi firmada bulunuyor. Trendyol kargo gönderi kodu kullanıldıktan sonra, kargo firması üzerinde herhangi bir söz hakkımız olmuyor. Teslimatı hızlandırma ve benzeri durumlarda da, teslimat adresini değiştirme gibi durumlarda da söz hakkımız yok / yetkimiz yok.

Trendyol çağrı merkezinde çalışan personellerin, müşteriler yanlış yönlendirdiğini tedarikçi olarak biliyor, deneyimliyor, Trendyol'a bildiriyoruz. Henüz kalıcı bir çözüm üretilemedi.

Kargolandı statüsündeki bir siparişin geri dönmesi, siparişin iptal edilebilmesi için, tek ihtimal kalıyor. Müşterinin Trendyol Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek, siparişi iptal etme talebi iletmesi veya iptal etmeyle ilgili tehdit vari cümleler sarf etmesidir. Çağrı merkezindeki personel sizin diyalogunuza istinaden, "müşteri talebiyle iptal" sebebiyle ücret iadesi gerçekleştirir. **Bu işlemin yapılmasının da oldukça büyük sorunlar yaşattığını Trendyol'a bildirdik, yaklaşık 1 yıldır benim çalıştığım şirketin gönderilerinde, kargodaki ürünün taşıma süresi kargo firmaları için 8 gün, lojistik firmaları için 13 günü geçmediyse iptal edilmiyor.** Çünkü kargodaki malın ücret iadesini yapmış olmalarına rağmen, lojistik operasyonuna zamanında müdahale edilemiyor. Ücret iadesi yapılmış müşteriye, kargodaki ürünü teslim ediyorlar.. Sonrasında müşterinin insiyatifinde ürünü geri almaya çalışıyoruz.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
TelevizyonGenTR TelevizyonGenTR, ürün hareketsiz kalmış demildi.Trendyol a iptal istemediğimi belirttiğim halde iade başlattılar. İadeyi ben istemişim gibi süreci işletip iade için kargo kodu bile gönderdiler. Ürün kağıt üzerinde gelmiş gitmiş oldu. Ben zaten kimin sorumlu olduğunu anlayamadım. Mağdur oldum , kusura bakma denildi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt