Traktör kalorifer anahtarı arızası hakkında

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
Arkadaşlar merhaba. Traktörümüzün 0-1-2-3 şeklinde çalışan kalorifer ve klima kademe ayar anahtarı arızalandı (boşa dönüyor). Aynı kademe yeni bir anahtar almak istiyorum fakat orijinali biraz pahalı. Size sormak istediğim aynı kademeleri olan (0-1-2-3 ) herhangi bir anahtar alıp (soketi ona uydurarak) taksam bir sorun olur mu ? Yani bu anahtarlar üzerinden geçecek akıma göre tasarlanmıştır da benim takacağım uydurma üründe akımdan dolayı bir problem yaşar mıyım? Fotoğraflarını aşağı ekliyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
orijinal anahtar:

uydurmayı düşündüğüm:

fan-anahtari.png

Adsizd7e1f52458e4da2d.jpg
IMG_20181121_161404.jpg
IMG_20190301_013202.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu tarz anahtarların maruz kalacağı akım bellidir ve ona göre üretilirler, yuvaya oturan herhangi bir anahtar sorunsuzca çalışacaktır.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
Domestos Domestos yuvaya uydurulabilir bir anahtar bakıcam hocam, fakat arka soket birebir uymayacaktır. Soketteki kabloları tek tek bağlayabilirim tabi hangi kablo hangi konuma takılacak onu bilemiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aynı tip anahtar işinizi görecektir. Akımı taşıyabilecek yeterlilikte olması önemli.
İşte yan sanayi anahtarların kullandığı malzeme o akımı taşır mı taşımaz mı o kafamı kurcalıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımm,

Önce şunu sorayım,aşağıdaki görünen kırmızı noktalı yer kırık veya yanıkmı?
anahtar2.jpg

Aşağıdaki resimde ise kırmızılı yerlerden birinin düğmeyi stop etmesi gereken yer olması gerekir,düğme bir yere geldiğinde o yerden birisi dönmeyi engeller,ve durur,ayrıca gördüğüm kadarıyla herhangi bir düğme maalesef olmaz, illa orjinalini almalısın gibi görüyorum,anahtarlama özel çünkü,2li 2li anahtarlıyor gördüğüm kadarıyla.
anahtar3.jpg

EK:
Anahtar 2li atlıyor demiştim,dikkatli bakınca değil gibi duruyor,o kısmı editledim,ama fan bu haldeylen çalışıyorsa eğer boşa dönmeyi engelemek için çizdiğim 3 noktaya odaklanırsan belkide anahtar almaya bile gerek kalmayacak,çünkü plaket görüntüsü sağlam gibi duruyor.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
teraspy teraspy, Yok hocam yanık herhangi bir yer yok. Dikkat ederseniz tükenmez kalem ile K harfi çizdiğim yer plastik yani devre orada kapalı konumda oluyor. Şimdi siz söyleyince söküp dağıttım zaten komple. Devrelerde anahtarlamalarda vs sıkıntı yok. Sadece anahtarları çeviren mil boşa dönüyor. Yani mil ile plastik parçanın geçtiği yerde sıkıntı var. Dağıttıktan sonra yapıştırıcı ile sabitledim mili topladım. Fakat takıp denemedim çünkü yapıştırıcı 24 saat kuruma istiyor. Son kararınız nedir şimdi başka bir anahtar uydurulabilir mi ? :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
K kimkidük ;
Bence dediğim gibi o noktaladığım yerlerden biri veya iki nokta yanyana olan yerdeki aşağı eğik uçlarda bozulma olabilir sanırım onlar düğmenin stop çentikleri gibi duruyor,peki benim son resimdeki kutunun içinden parça çıktımı,kırılmış olabilirmi diye sordum :)

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
114
37
teraspy teraspy, Stop görevini alttaki siyah plastik parçanın tırnakları yapıyor hocam. 2. resimde görünüyor. Söktüğümde hiç bir kırık parça çıkmadı hepsini söküp tek tek inceledim kırık yanık vs yok :) Dediğim gibi metal mil plastik parçaya geçiyor o mil ile plastik zamanla gevşemiş ondan dolayı boşa dönüyor. Ben de dayson pu mastik ile yapıştırdım ama seçtiğim yapıştırıcı olur mu olmaz mı bilemiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt