Tost Makinesi Üst Taraf Isıtmıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,548
64
Bu arada ısıtıcının volt olarak ayarlı olduğunu hiç bilmiyordum ,genelde omaj olur(du) ilk defa görmüş oldum,eğer Çankaya'ya gidersem pasajın altında ısıtıcı tamircisi var ,kendileri yapıyorlar bu ısıtıcıları (öyle biliyorum) ,unutmazsam sorayım bakayım, çok merak ettim :alala

Ayrıca bir de not düşeyim, yeni alınan veya tamir edilen bu tip cihazlarda önce düşük ayarlı derecede çalıştırmak lazım, mesela önce en az dereceden başlanır cihaz 2 kere otomatikten sonra derecesi 1 tık yükseltilir, yani birden yüksek derecede çalışması istenmez,çünkü içinde gömülü olan tel yüksek derecede ısıtılırsa genelde çabuk kopuyor,veya sakma yapıp üst kapağı kapattığınızda kopuyor,sarkmayı gözle göremezsiniz çünkü tel metal kaplamanın içinde.
Son olarak ısınan tost makinasını açıp kapatırken, elektrikli ısıtıcıyı taşırken dikkatli olmak lazım,çünkü içindeki tel akkor halindedir ve kopması çok çabuk olur :)
Kesin bilgi değildir, evdek davul fırının ısıtıcısını bu şekilde 2 kere değiştirmiştim ,oradan biliyorum :haha1

Geri
Üst Alt