Toshiba Android TV

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Toshiba Android TV de home tuşuna bastığınızda çıkan arayüzün zemin rengi siyah iken, şimdi bordo çıkmaya başladı, böyle bir duruma daha önce başka TV lerde de rastlamamıştım, bu neden olur, bir sorun mudur, tekrar siyaha döner mi?
IMG_20211023_125218.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam, bu özellik Android'in bir özelliği imiş? başka bir android TV de de durum aynı, bir başka kişiye sorduğumda da aynı, kısaca bu sorun olmayıp Android'in bir özelliği imiş.
Şimdi de TV ye görüntü aktarımı yapamıyorum, YouTube haricinde yapamadım, acaba nerde hata yapıyorum.?

IMG_20211025_091729a781ece1924937c8.jpg

Baktım bende olmuyor. Sürüm aynı.
Olabilir zaten sonradan yazdın ya onundeki logoya göre tema değişiyor diye
Ekran yansıtmada ne sorun var daha önce yapıyor da şimdi mi yapmadı

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Teşekkürler hocam.?
Bu tv lerin uzaktan kumandalarında;

- 2 kanal arasında zapping uygulamasının olmadığını üzülerek öğrenmiş olduk ?

- Merak ettiğim bir diğer konu ise, önceki Vestel modelleri de dahil olmak üzere diğer tv lerde açma/kapama tuşu ile tv stand by konumundan, hem açılıp, hem de kapama işlemi gerçekleştirilebildiği gibi, kapalı iken numara tuşları ve +/- p tuşu ile de tv yi açma işlemi yapılabiliyordu, bununla da doğrudan ilk sıralarda bulunan popüler kanalların doğrudan açılması sağlanabiliyordu, bu modelde, yani benim tv emde sadece açma/kapama tuşu ile tv açılabiliyor, bu durum bir arıza mı? Yoksa yeni modellerde olan bir durum mu? Teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

- Merak ettiğim bir diğer konu ise, önceki Vestel modelleri de dahil olmak üzere diğer tv lerde açma/kapama tuşu ile tv stand by konumundan, hem açılıp, hem de kapama işlemi gerçekleştirilebildiği gibi, kapalı iken numara tuşları ve +/- p tuşu ile de tv yi açma işlemi yapılabiliyordu, bununla da doğrudan ilk sıralarda bulunan popüler kanalların doğrudan açılması sağlanabiliyordu, bu modelde, yani benim tv emde sadece açma/kapama tuşu ile tv açılabiliyor, bu durum bir arıza mı? Yoksa yeni modellerde olan bir durum mu? Teşekkürler.
Android TV aynı telefon gibi güç tuşu 2 işlevli olduğu için farklı tuşları egale ediyor.
1. Si bir kere basma durumunda uyku modu
2. Si uzun süreli basarak komple kapanma.
Uyku modunda watt değeri kapalı duruma göre fazla idi şu an tam olarak aklımda değil ama denk gelirsem resim atarım. Kapalı konumda 0.5w güç tüketirken uyku modunda daha fazla watt tüketimi mevcut bu nedenle enerji serfiyati yükselmektedir.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Android TV aynı telefon gibi güç tuşu 2 işlevli olduğu için farklı tuşları egale ediyor.
1. Si bir kere basma durumunda uyku modu
2. Si uzun süreli basarak komple kapanma.
Uyku modunda watt değeri kapalı duruma göre fazla idi şu an tam olarak aklımda değil ama denk gelirsem resim atarım. Kapalı konumda 0.5w güç tüketirken uyku modunda daha fazla watt tüketimi mevcut bu nedenle enerji serfiyati yükselmektedir.
Güç tuşunun kapatma konusundaki fonksiyonunu biliyorum, bu tuşla açmada da sorun yok, benim demek istediğim konu, eski Vestellerde ve diğer marka TV lerde olduğu gibi TV yı açmak için nümerik tuşlar ve/veya ("p" + - ) program tuşuyla TV nin açılmaması, bu da pratikliği engellemekte, aynı 2 kanal arasında zapping yapılamaması gibi, bu konular yeni bir yazılımla gelirse mükemmel olacak. Sizce de öyle değil mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Güç tuşunun kapatma konusundaki fonksiyonunu biliyorum, bu tuşla açmada da sorun yok, benim demek istediğim konu, eski Vestellerde ve diğer marka TV lerde olduğu gibi TV yı açmak için nümerik tuşlar ve/veya ("p" + - ) program tuşuyla TV nin açılmaması, bu da pratikliği engellemekte, aynı 2 kanal arasında zapping yapılamaması gibi, bu konular yeni bir yazılımla gelirse mükemmel olacak. Sizce de öyle değil mi?
Bence olması gereken bu şekilde.tabiki herkesin isteği farklı ☺️

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Aklima geldi
https://tavsiyeforumu.com/konu/rega...an-konusuyor-cozuldu.13302/page-2#post-286275
☺️ Uyku modunda kendiliğinden konuşma

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Bence olması gereken bu şekilde.tabiki herkesin isteği farklı ☺️
Olması gerekenden ziyade genel uygulama gerek önceden Vestelde, gerekse halihazırda diğer tv lerde uygulama dediğim gibi olunca öncelikle bahsettiğim durumlar alışkanlık yaptı, örneğin,
-zapping konusu reklamlarda 2 kanal arasında pratik şekilde tek tusla gidip gelmek veya harici kaynak kullanılıyorsa (android box vs) tv ve harici kaynak arasında tek tuşla gidip gelmek gibi.

-tv yi ilk açışta örneğin o anda bakmak istediğiniz program show tv de ve show tv 5 no lu kanalda doğrudan 5 e basınca show tv ye gitmek varken, şu anda önce güc tuşuna basacaksınız, hangi kanalda kaldı veya açılışı hangi kala ayarladıysanız o açilacak, sonra 5 e basıp show tv ye geçeceksiniz gibi, bunlar iyi konforlar degil mi???

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Daha önce USB li Air mause kumanda taktığımda sanal klavyenin kaybolduğunu, çıkarınca geldiğini belirtmiştim, kısaca USB ye normal mause vs. ne takarsak sanal klavye kayboluyor, bu duruma, bu model veya başka marka/model Vestel üretimi android özellikli TV sahipleri bakabilir mi? Bu durum yazılımsal mı? Yoksa bana özel donanımsal mı? Konuyu açıklığa kavuşturabilirsek ona göre çözüm arayışına girebiliriz.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Yeni konu açmak yerine buradan devam etmeyi uygun gördüm.
Ustalarımdan sormak istediğim konu; Toshiba android tv lerde uzaktan kumandalar randımanlı çalışmıyor, tv ye komut etmek mesele, tam bir zulüm bazen tek seferde, bazen 2. Tuşlamada, bazen de 3. de ses, kanal değişimi veya başka bir fonksiyona atlayabiliyorsunuz, bunun bir çözümü var mı? Örneğin Vestelin sitesinde satılan bluetooth lu kumanda da durum aynı mı, daha mi iyidir? Bu kumanda içinde yaptığım görüşme de sadece sesli komutun bluetooth lu olduğu diğer fonksiyonların kızılötesi olduğu söylendi, bu doğru mu? doğru ise kızılötesi randımanı kendi kumandasi ile aynı mı, daha iyi mi? Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
(Vestel M.H. bu konuda çok yetkin olmadığından güven vermediği için, deneyimli arkadaş ve ustalarıma sorma gereği duydum.)

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Yeni konu açmak yerine buradan devam etmeyi uygun gördüm.
Ustalarımdan sormak istediğim konu; Toshiba android tv lerde uzaktan kumandalar randımanlı çalışmıyor, tv ye komut etmek mesele, tam bir zulüm bazen tek seferde, bazen 2. Tuşlamada, bazen de 3. de ses, kanal değişimi veya başka bir fonksiyona atlayabiliyorsunuz, bunun bir çözümü var mı? Örneğin Vestelin sitesinde satılan bluetooth lu kumanda da durum aynı mı, daha mi iyidir? Bu kumanda içinde yaptığım görüşme de sadece sesli komutun bluetooth lu olduğu diğer fonksiyonların kızılötesi olduğu söylendi, bu doğru mu? doğru ise kızılötesi randımanı kendi kumandasi ile aynı mı, daha iyi mi? Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
(Vestel M.H. bu konuda çok yetkin olmadığından güven vermediği için, deneyimli arkadaş ve ustalarıma sorma gereği duydum.)
Televizyon ucuz olduğu için mi nedendir çok kaliteli kumanda koymuyor Vestel. Piranha BT kumanda vardı ucuza. O bile daha kalitelidir.

Geri
Üst Alt