Toshiba 49U7763DAT Kullanıcı incelemesi (Amazon 2.300₺)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Bana göre en büyük sıkıntısı va panel olması ve açı olarak çok duyarlı yakın ve yandan seyretmemeli kendinden soğutur. Diğer özellikleri ufak ayrıntılar, renkler ve zevkler kıvamında.

genel tespit bu yönde ama kişiye göre değişir bu işler. mesela bende ips panelden hiç hoşlanmam. renkler görüntü tatmin etmiyor beni. ayrıca yandan görüntü bozulması kısmı teknik bir detay. 10 metrekare odaya koyup 1 metreden izlenecekse zaten bu büyüklükte bir tv oraya uygun değil. ama büyük bir salonda 2,5-3 metre mesafede çaprazdan izlemede sıkıntı çıkarmaz. o yüzden hiç kafanıza takıp içinizi karartmayın gayet güzel bir tv, güzel günlerde kullanın.

F Çevrimdışı

freedom1259

Yeni Üye
29 May 2018
44
39
hocam kesin va panelmiymiş bu tv yoksa karışık üretimmi.. ben ips diye almayı düşünmüştüm. va paneller açı olayından dolayı uzağım açıkçası

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
Hayırlı olsun, bilhassa kırmızılar daha bir baskın sarılar soluk gibi duruyor. Renk skalasında soğuk ya da daha az sıcak bir ayar varsa onu deneyim derim.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
hocam kesin va panelmiymiş bu tv yoksa karışık üretimmi.. ben ips diye almayı düşünmüştüm. va paneller açı olayından dolayı uzağım açıkçası

İnternet üzerinden kiminle görüştüysem SN numarası paylaşmadı. Karışık üretim mi bilemiyorum. Vestel 9650 modelde dahi VA panel var. Bence bu model komple VA dır riske girmeyin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun, bilhassa kırmızılar daha bir baskın sarılar soluk gibi duruyor. Renk skalasında soğuk ya da daha az sıcak bir ayar varsa onu deneyim derim.
Teşekkür ederim.
Soğuk ılık seçenekler var ama onlarda da ten rengini beğenmedim. Ten rengi hangisinde daha iyi göründüyse onda bıraktım ama hatırlamıyorum :)

R Çevrimdışı

reactor1111

Yeni Üye
26 Eyl 2018
12
41
İnternet üzerinden kiminle görüştüysem SN numarası paylaşmadı. Karışık üretim mi bilemiyorum. Vestel 9650 modelde dahi VA panel var. Bence bu model komple VA dır riske girmeyin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim.
Soğuk ılık seçenekler var ama onlarda da ten rengini beğenmedim. Ten rengi hangisinde daha iyi göründüyse onda bıraktım ama hatırlamıyorum :)

hocam bakabiliyorsanız panel ve anakart modeline vereyim seri nosunu. va panelse iade edeceğim zaten.
49u7763dat
101119141708700342
Sn: 7873826 700342
VPAZ: 20273575

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
merhaba hocam Hoşgeldin. 4k yayınlarda titreme varsa factory reset yapıp yeniden kurulum yapmayı denedin mi ? birde hazır listeyi mi kullanıyorsun yoksa tkgs yaptın mı ?
Uydudan otomatik düşen listeyi kullanıyorum. 4K da titreme yok haber Türk kanalında alt yazıda çok büyük sıkıntı yaşıyorum titreme var. Youtube canlı yayın Habertürk’ü açtığımda daha beter oluyor altyazı okunmayacak seviyeye bile geliyor birbirine giriyor. Ama uydudan Habertürk sadece titreme yapıyor. Diğer kanallarda da durum buna yakın. Çanak ve kablo kalitemde sorun yok

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Arkadaşlar sarılar fosforlu sarı yeşiller patlamış vaziyette bronz tenlerde de sıkıntı var doğru sarı tonu bulabilirsem düzeleceğini düşünüyorum ne yapmamı önerirsiniz.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Uydudan otomatik düşen listeyi kullanıyorum. 4K da titreme yok haber Türk kanalında alt yazıda çok büyük sıkıntı yaşıyorum titreme var. Youtube canlı yayın Habertürk’ü açtığımda daha beter oluyor altyazı okunmayacak seviyeye bile geliyor birbirine giriyor. Ama uydudan Habertürk sadece titreme yapıyor. Diğer kanallarda da durum buna yakın. Çanak ve kablo kalitemde sorun yok

benim kabloda yeniydi ama 4k parazit yaptı garajdaki yedek kablolardan birisini taktım sıkıntı düzeldi. maç yayınlarında denedin mi, akan oyunda takılma vs... yapmıyorsa sıkıntı yok çok fazla takılma altyazıya. birde factory reset yapıp kontrol et

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben konuyu incelemiştim açıldığı gün ama yorum yazmamışım.

TV bekleneni vermiş, zaten vaat ettiklerinden eksik bir durum ben tespit etsem ürünü sizler satın almadan evvel kendi tespitlerim paralelinde mutlaka yazıyorum sosyal mecrada. Ancak kişiye hitap etmemiş ise onu da kullanıcı kardeşlerimiz kendi pencerelerinden görüşleriyle yazacak ki genel ve ortak bir görüş hakim olabilsin :ok

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Ben konuyu incelemiştim açıldığı gün ama yorum yazmamışım.

TV bekleneni vermiş, zaten vaat ettiklerinden eksik bir durum ben tespit etsem ürünü sizler satın almadan evvel kendi tespitlerim paralelinde mutlaka yazıyorum sosyal mecrada. Ancak kişiye hitap etmemiş ise onu da kullanıcı kardeşlerimiz kendi pencerelerinden görüşleriyle yazacak ki genel ve ortak bir görüş hakim olabilsin :ok

Ben f/p düşündüğüm ve olsaydı 9650 almayı düşündüğüm onda da bildiğim kadarıyla VA panel olduğu için neyle karşılaşacağımı az çok biliyordum.
Amma ve lakin benim komutan daha önce deneyimlemediği için (izleme açımız karşıdan olmasına rağmen tv nin yanından geçerken renkler değiştiği için)bana bu televizyonun bozuk olmadığından emin misin dedi, biraz ekşidi. Kısaca daha önce kullandığınız alışık olduğunuz tv ye yakın bir şeyler bakmakta fayda var.

Adem Helvacı Ado hocam biraz sorularım olacak. Ben tv anten girişinden kablo tv kanallarını arattım 25 kadar kanal buldu ama izleyemedim. TV seçtiğimde uydu listesi çıkıyor, kurcalarken hepsini göster yada uydu, anten gibi seçeneklerin olduğu bir menü çıkmıştı tekrar bulamıyorum.

Bir de renk ayarı olarak (temel) ne önerirsin. Kırmızıyı az çok tutturdum sarı fosforlu oldu yeşil ve maviler patladı ren canlı hafif 3 boyutlu havası vardı. çoğu şeyi kıstım iyi oldu ama canlılığı kaybettim. Genel olması gereken bir tavsiyen varsa makbule geçer onun az aşağısı az yukarısı göz zevkimize göre ince ayarını daha rahat yaparım diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt