TOSHİBA 49U6763DAT TV ön inceleme konusu

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
IPS renk algoritması daha zengindir, bir hata olmasın okuduğunuz bilgide? :alala

Ayrıca kutudaki seri no ile içindeki değişmez, VPAZ numaralarına ben çok itibar etmem zira onlar model bazlıdır, yani sizin tv modelinden bir seri daha üretim vardır fakat başka koddan üretilmiştir, model aynı olduğu için vpaz numarası aynıdır. seri numarası kesin sonuç verir bize. Tabi karar sizin açıp açmamakta :ok

Adem Helvacı Ado hocam selamlar, biraz geç oldu cevap kusura bakma.

2 yabancı site vardı inceleme için okuduğum, tv hakkında hep soluk renk veriyor vs diye yorumlarda bulunmuşlar, sonra ips ve va panel ile ilgili bir site okudum da ordaki durumu yanlış anlamış olabilirim. tabi bir de teknosadaki görevli ips soluk renk verir dedi üstüne, herşey cuk oturdu :)

demin 101 de 55U6763 modelini gördüm, bunun da panel bilgisini merak ettim. Bendeki toshibayı kurmak için yarın servis gelecek, artık iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum ama girdik bir yola :)
senin için de zahmet olmayacaksa 55" olanının paneline bakabilir misin ?

VPAZ : 20273574
SN : 7950187 700170

bu da ips çıkarsa belki ille de IPS televizyon arayan arkadaşlar için toshib da bir seçenek olabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,728
Birkaç Aydır Satısa Çıkmış Tüm Aktüellerdeki Tv Konusu Mevcut :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado hocam selamlar, biraz geç oldu cevap kusura bakma.

2 yabancı site vardı inceleme için okuduğum, tv hakkında hep soluk renk veriyor vs diye yorumlarda bulunmuşlar, sonra ips ve va panel ile ilgili bir site okudum da ordaki durumu yanlış anlamış olabilirim. tabi bir de teknosadaki görevli ips soluk renk verir dedi üstüne, herşey cuk oturdu :)

demin 101 de 55U6763 modelini gördüm, bunun da panel bilgisini merak ettim. Bendeki toshibayı kurmak için yarın servis gelecek, artık iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum ama girdik bir yola :)
senin için de zahmet olmayacaksa 55" olanının paneline bakabilir misin ?

VPAZ : 20273574
SN : 7950187 700170

bu da ips çıkarsa belki ille de IPS televizyon arayan arkadaşlar için toshib da bir seçenek olabilir.

7950187 700170 seri numaraslı ürün MB120 anakartlı ve LG IPS panelli üretimdir :ok

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Yarın kurulumdan sonra yapabilirsem ufak çaplı bi inceleme yapıp fotolar ekleyebilirim inşallah :)

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Bluetooth tan MIFA A10 marka modelli hoparlörü televizyona bağladım, sorunsuzca bağlandı. Bu hoparlör bazı başka markalı tv lere bağlanamıyordu.

Smart özelliği biraz ağır ama 1080P videolarda youtube sorunsuz çalışıyor, kablosuz internetle bağlı ve hız testine 6mbps veriyor gözüküyor. 4k videolar malesef sık sık buffer'a düşüyor.

Bir de Ado hocam affına sığınarak sana bişey soracağım, 43 ve 55 inç modelleri için forumda genellikle olumlu yorumlarda bulunmuşsun, özellik olarak bundan farkları yok, ama onların ekranalrı IPS gözüküyordu, bu 49" modeli çok önermemenin nedeni VA panelli olması mıydı ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bluetooth tan MIFA A10 marka modelli hoparlörü televizyona bağladım, sorunsuzca bağlandı. Bu hoparlör bazı başka markalı tv lere bağlanamıyordu.

Smart özelliği biraz ağır ama 1080P videolarda youtube sorunsuz çalışıyor, kablosuz internetle bağlı ve hız testine 6mbps veriyor gözüküyor. 4k videolar malesef sık sık buffer'a düşüyor.

Bir de Ado hocam affına sığınarak sana bişey soracağım, 43 ve 55 inç modelleri için forumda genellikle olumlu yorumlarda bulunmuşsun, özellik olarak bundan farkları yok, ama onların ekranalrı IPS gözüküyordu, bu 49" modeli çok önermemenin nedeni VA panelli olması mıydı ?

Aslında çok sıradışı bir durum yok ise modele özgü bir önermeme durumum olmaz benim, Ancak kişiye özel modeli önermemiş olabilirim o da ya panel yapısı ya da smr değerini düşük gördüğüm ürünlerde oluyor genelde :ok

Geri
Üst Alt