TOSHİBA 49U6763DAT TV ön inceleme konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bu konumuzda sizlere TOSHİBA 49U6763DAT model tv hakkında bir ön inceleme yazısı sunacağım

DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART 1
HDMI IN 4
USB 3
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
INTERNAL SUBWOOFER
PVR READY YOK
USB DIVX SUPPORT YOK
MEDIA PLAYER ADVANCED
USB SUPPORT JPEG+MP3+VIDEO
USB CLONNING VAR
ETHERNET VAR
PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE YOK
SOUND DTS TruSurround+DTS HD
100Hz YOK
MEMC VAR
HDR YOK
PANEL TYPE D-LED NB
CI+ VAR
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
NERO MEDIA HOME YOK
WIRELESS_DISPLAY VAR
HBBTV VAR
PORTAL VDT
OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
DSMART VAR
DIGITURK YOK
TKGS VAR
AYAK RENGI CHROME-BLACK
SES CIKIS GUCU 2x10W RMS(%10 THD)
SPEAKER BOX VAR
DUVARA ASMA APARATI YOK

Görüldüğü üzere panel desteği içeren hiç bir ek uygulamaya sahip olamyan naturel bir televizyon
Anakartımız MB120
Panelimiz ise SAMSUNG VA

Bildiğiniz üzere SAMSUNG panelleri tek başına olduklarında ben çok önermiyorum sizlere. Yine de tv yi canlı canlı görmeden negatif bir yorum yapmak istemem. Mümkün olan ilk fırsatta canlı incelemesini yapıp konu başlığı altına kendi düşüncelerimi yazarım lakin kağıt üstü verilere göre yaklaşımım çok da olumlu değil (şimdilik)

Üründe HDR yok PİX yok WCG yok DV yok HB yok

Bol miktarda port ve stabilite var. Bu nedenle birebir incelemeden bu tv yi şimdilik sizlere öneremiyorum arkadaşlar.

En kısa zamanda incelemesinde görüşmek üzere :ok

Moderatör tarafında düzenlendi:
K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Carrefour'da görmüştüm. 43" olanla yan yana duruyorlar ve 43 daha canlı renk veriyor. Görevli 43 te ips 49 da va panel var ondan dedi. yanda 7763 modeli de vardı, o daha ince ama daha kötüydü. bu neden böyle olabilir diye sordum, local ışıklandırma var size ondan öyle gelmiş olabilir dedi.

HDR ve PİX olmaması dışında yazdığınız diğer WCG DV HB nedir bilmiyorum ama standart ev kullanıcıs için iş görmez mi bunlar olmazsa ? (nette wcg vs diye aradım da doğal hayatla ilgili bişeyler çıktı :))

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Carrefour'da görmüştüm. 43" olanla yan yana duruyorlar ve 43 daha canlı renk veriyor. Görevli 43 te ips 49 da va panel var ondan dedi. yanda 7763 modeli de vardı, o daha ince ama daha kötüydü. bu neden böyle olabilir diye sordum, local ışıklandırma var size ondan öyle gelmiş olabilir dedi.

HDR ve PİX olmaması dışında yazdığınız diğer WCG DV HB nedir bilmiyorum ama standart ev kullanıcıs için iş görmez mi bunlar olmazsa ? (nette wcg vs diye aradım da doğal hayatla ilgili bişeyler çıktı :))

Bir kaç ay daha geçerse eğer, ben MB120 ile üretilmiş tv leri dezavantaj olarak görürüm zira aynen MB100 anakartta olduğu gibi artık yazılım desteği kesilecek. günümüz üretimlerini MB130 anakart ile görmek daha mutlu ediyor hem donanım hem yazılım desteği bakımından. Ancak MB120 nin stabilitesine de hiç bir şekilde lafım yok açıkçası.

WCG Wide Color Gamut
DV Dolby Vision
HB Hıgh Brightnes

anlamı taşır ve ciddi değer katar ürüne.

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Bir kaç ay daha geçerse eğer, ben MB120 ile üretilmiş tv leri dezavantaj olarak görürüm zira aynen MB100 anakartta olduğu gibi artık yazılım desteği kesilecek. günümüz üretimlerini MB130 anakart ile görmek daha mutlu ediyor hem donanım hem yazılım desteği bakımından. Ancak MB120 nin stabilitesine de hiç bir şekilde lafım yok açıkçası.

WCG Wide Color Gamut
DV Dolby Vision
HB Hıgh Brightnes

anlamı taşır ve ciddi değer katar ürüne.

Hocam selam, benim tv geldi ama hala içimde şüphe var. Büyük ihtimalle iade edip 55 ekran 8400 yada 50 ekran mu7000 alıcam. Ama aklımı kurcalayan bişey de var. Bu toshiba nın 43 olanında ips ekran kullanılma durumu acaba 50 olanların bazılarında da kullanılmış olabilir mi diye merak uyandırdı. Vpaz bilgisi ile bunu görebiliyorsun sanırım. Yardımcı olma ihtimalin var mıdır?
vpaz: 20273573 (barkod altında bi sayı daha var ama bununla aynı.) bu yeterli mi, barkod hali mi lazım?

VPAZ : 20273573
SN : 7873765 700052

Şimdiden teşekürler

Son düzenleme:
Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
744
Hocam selam, benim tv geldi ama hala içimde şüphe var. Büyük ihtimalle iade edip 55 ekran 8400 yada 50 ekran mu7000 alıcam. Ama aklımı kurcalayan bişey de var. Bu toshiba nın 43 olanında ips ekran kullanılma durumu acaba 50 olanların bazılarında da kullanılmış olabilir mi diye merak uyandırdı. Vpaz bilgisi ile bunu görebiliyorsun sanırım. Yardımcı olma ihtimalin var mıdır?
vpaz: 20273573 (barkod altında bi sayı daha var ama bununla aynı.) bu yeterli mi, barkod hali mi lazım?

Şimdiden teşekürler
Merhaba, bunun için seri numarasının hepsi gerekli arkadaşım. Örnekte görüldüğü gibi :ok
Adem Helvacı Ado

seri-no-jpg.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Şimdiden teşekürler

VPAZ koduna göre V10113519 kodlu SAMSUNG VA panelli tvi dir. İçiniz rahat etsin diye seriden de bakayım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Şimdiden teşekürler

Seri numarasındaki ürün 49U6763 ve LG IPS panelli bir üretim.

Bu pazarlama kodu ile bu seri numarasının aynı kutuda yazdığına eminmisiniz ?

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Seri numarasındaki ürün 49U6763 ve LG IPS panelli bir üretim.

Bu pazarlama kodu ile bu seri numarasının aynı kutuda yazdığına eminmisiniz ?

Eminim hocam :) fotoları elimde mevcut. etiketler yanlış yapıştırılmış olabilir mi bu durumda ?

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
İşte o yüzden her zaman yazarım ki benim için tek geçerli %100 kıstas seri numarasıdır :ok

bu durumda LG IPS panel olma ihitmali en az %51 diyorsunuz. Riski göze alıp açtım diyelim, İlk mesajda da dediğiniz gibi "Üründe HDR yok PİX yok WCG yok DV yok HB yok" bu özelliklerinin olmaması panelin IPS olması ile tv yi bir tık ta olsa alınabilir yapar mı ?

yoksa gidip iade edeceğim ve en az 1300 tl fark verip samsung 50MU7000 alıcam. ikiye ayrılmış durumdayım, bi yanım yap diğer yanım ne gerek var otur oturduğun yerde diyor :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu durumda LG IPS panel olma ihitmali en az %51 diyorsunuz. Riski göze alıp açtım diyelim, İlk mesajda da dediğiniz gibi "Üründe HDR yok PİX yok WCG yok DV yok HB yok" bu özelliklerinin olmaması panelin IPS olması ile tv yi bir tık ta olsa alınabilir yapar mı ?

yoksa gidip iade edeceğim ve en az 1300 tl fark verip samsung 50MU7000 alıcam. ikiye ayrılmış durumdayım, bi yanım yap diğer yanım ne gerek var otur oturduğun yerde diyor :)

Verdiğiniz seri numarası sizin TV ye ait ise %100 IPS panel onda kuşku yok. :ok

K Çevrimdışı

KoSaKa

Yeni Üye
27 May 2018
33
43
Verdiğiniz seri numarası sizin TV ye ait ise %100 IPS panel onda kuşku yok. :ok
Kutusunu açmadığım için ben de emin olamadım şu anda :) açınca tv üzerindeki seri numarası farklı çıkma durumu olabilir diye de korkmaya başladım :)

ips / va kıyaslamalaına baktım, ps daha soluk renk verir deniyor, bu durumda benim ips diye beğendiğim va olabilir, beğenmediğim de ips olabilir. gittikçe karılşık oluyor bu, derinlemesine bi bakayım ben :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kutusunu açmadığım için ben de emin olamadım şu anda :) açınca tv üzerindeki seri numarası farklı çıkma durumu olabilir diye de korkmaya başladım :)

ips / va kıyaslamalaına baktım, ps daha soluk renk verir deniyor, bu durumda benim ips diye beğendiğim va olabilir, beğenmediğim de ips olabilir. gittikçe karılşık oluyor bu, derinlemesine bi bakayım ben :)

IPS renk algoritması daha zengindir, bir hata olmasın okuduğunuz bilgide? :alala

Ayrıca kutudaki seri no ile içindeki değişmez, VPAZ numaralarına ben çok itibar etmem zira onlar model bazlıdır, yani sizin tv modelinden bir seri daha üretim vardır fakat başka koddan üretilmiştir, model aynı olduğu için vpaz numarası aynıdır. seri numarası kesin sonuç verir bize. Tabi karar sizin açıp açmamakta :ok

Geri
Üst Alt