Toshiba 49L2863DAT wireless display ve açılmayan birkaç kanal sorunu

A Çevrimdışı

ahmet64

Yeni Üye
3 Eyl 2018
15
33
Öncelikle herkese merhabalar, cuma günü aldığımız tv dün akşam itibariyle kuruldu. Tv fiyatına göre beni çok tatmin etti onu söylemeden geçemeyeceğim. Yalnız wireless display özelliğini kullanırken hem telefonda hem de tv de bağlandı yazmasına rağmen 2-3 saniye sonra bağlantı kopuyor. Çözüm önerisi olan var mıdır?

Diğer sorun ise trt1 hd,fox hd ve show hd kanallarında sinyal yok uyarısı alıyorum. hd olmayan kanalları da aynı şekilde bu arada. Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sevgili A Ado diğer konuda lnb polarite düzeltmemi söylemişsiniz lakin bizim çanak anten apartmanda ortak ne yapmalıyım bu konuda?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle herkese merhabalar, cuma günü aldığımız tv dün akşam itibariyle kuruldu. Tv fiyatına göre beni çok tatmin etti onu söylemeden geçemeyeceğim. Yalnız wireless display özelliğini kullanırken hem telefonda hem de tv de bağlandı yazmasına rağmen 2-3 saniye sonra bağlantı kopuyor. Çözüm önerisi olan var mıdır?

Diğer sorun ise trt1 hd,fox hd ve show hd kanallarında sinyal yok uyarısı alıyorum. hd olmayan kanalları da aynı şekilde bu arada. Şimdiden teşekkürler.

sevgili A Ado diğer konuda lnb polarite düzeltmemi söylemişsiniz lakin bizim çanak anten apartmanda ortak ne yapmalıyım bu konuda?

Selamlar Azizim;

Wi Dİ çok nadir durumlarda sorun yaratır ki buna etken genellikle bağlantı protokolünde çözümleyicilerin kritikte kalması olur.
Sistemi baştan başlatmak veya bağlantıyı yeniden kurmak ise en temel çözümdür.
Kurulumlarda genellikle karşılaştığım durum ise İLK BAĞLANTI esnasında mutlaka önce bir atıyor beni, sonra yeniden bağlanıyorum ve sorunsuz ilerliyorum.

Eğer sizde sorun devam ediyor ise seri numaranızı verin bir kontrol sağlayalım :ok

Merkezi sistem ise eğer sizin müdahale edebileceğiniz noktada değil ise sistemi kuran arkadaşın müdahale etmesi gerekir.

Genelde antenci kardeşlerimiz ''TV BOZUK'' diyerek işin içşinden sıyrılmayı tercih etse de inanın TV sağlam zira abartısız BİNLERCE kere bunu ispat etmişliğimiz vardır :ok

A Çevrimdışı

ahmet64

Yeni Üye
3 Eyl 2018
15
33
Selamlar Azizim;

Wi Dİ çok nadir durumlarda sorun yaratır ki buna etken genellikle bağlantı protokolünde çözümleyicilerin kritikte kalması olur.
Sistemi baştan başlatmak veya bağlantıyı yeniden kurmak ise en temel çözümdür.
Kurulumlarda genellikle karşılaştığım durum ise İLK BAĞLANTI esnasında mutlaka önce bir atıyor beni, sonra yeniden bağlanıyorum ve sorunsuz ilerliyorum.

Eğer sizde sorun devam ediyor ise seri numaranızı verin bir kontrol sağlayalım :ok

Merkezi sistem ise eğer sizin müdahale edebileceğiniz noktada değil ise sistemi kuran arkadaşın müdahale etmesi gerekir.

Genelde antenci kardeşlerimiz ''TV BOZUK'' diyerek işin içşinden sıyrılmayı tercih etse de inanın TV sağlam zira abartısız BİNLERCE kere bunu ispat etmişliğimiz vardır :ok
defalarca aç kapat ve yeniden bağlantı sağladım ama olmadı maalesef. tahmin ediyorum SN yazan kısım seri no : 8084489 800884 yazıyor.

o zaman bir tv'ci bulup yakasına yapışacağım :) peki ya diğer dairelerde kanallar çekiyorsa sorun ne olabilir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
defalarca aç kapat ve yeniden bağlantı sağladım ama olmadı maalesef. tahmin ediyorum SN yazan kısım seri no : 8084489 800884 yazıyor.

o zaman bir tv'ci bulup yakasına yapışacağım :) peki ya diğer dairelerde kanallar çekiyorsa sorun ne olabilir?
Yazılım sürümünüz 1 1 8 5 0 mı kontrol edermisiniz lütfen?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba. Wireless Display için kullandığınız telefon nedir?
Merkezi sistem için usta çağırtıp baktırın derim.
LNB ya da anten ayarı kaynaklı olabilir. Çatıda rüzgar nedeniyle anten dönmesi gibi sorunlar olabiliyor.
Gelen usta antende veya merkezi sistemde sorun yok diyorsa dairenize inen kabloyu kontrol etsin.
Ya da kablonuzu merkezi sistemde başka bir çıkışa alsın.

A Çevrimdışı

ahmet64

Yeni Üye
3 Eyl 2018
15
33
Merhaba. Wireless Display için kullandığınız telefon nedir?
Merkezi sistem için usta çağırtıp baktırın derim.
LNB ya da anten ayarı kaynaklı olabilir. Çatıda rüzgar nedeniyle anten dönmesi gibi sorunlar olabiliyor.
Gelen usta antende veya merkezi sistemde sorun yok diyorsa dairenize inen kabloyu kontrol etsin.
Ya da kablonuzu merkezi sistemde başka bir çıkışa alsın.
lenovo p2 telefonum. bilgisayarla da denedim yine olmadı. bağlandı gösterip atıyor.

nasıl bakabilirim sayın A Ado malum tv yeni bilgim yok :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
lenovo p2 telefonum. bilgisayarla da denedim yine olmadı. bağlandı gösterip atıyor.
Bilgisayarlarda en iyi verimi destekleyen Intel işlemci ve Intel wi-fi kartları ile alırsınız. Çünkü teknoloji Intel'e ait.
Telefonunuz ekran yansıtmayı desteklemiyorsa yine tam verim alamazsınız.
Wireless Display özelliğini telefondan nasıl yapıyorsunuz?

A Çevrimdışı

ahmet64

Yeni Üye
3 Eyl 2018
15
33
Bilgisayarlarda en iyi verimi destekleyen Intel işlemci ve Intel wi-fi kartları ile alırsınız. Çünkü teknoloji Intel'e ait.
Telefonunuz ekran yansıtmayı desteklemiyorsa yine tam verim alamazsınız.
Wireless Display özelliğini telefondan nasıl yapıyorsunuz?
pc intel işlemci. wifi menüsüne girdiğinizde kablosuz doğrudan bağlantı adlı menüye girerek

Şimdi buldum sürüm 1.18.5.0 evet

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
pc intel işlemci. wifi menüsüne girdiğinizde kablosuz doğrudan bağlantı adlı menüye girerek

Şimdi buldum sürüm 1.18.5.0 evet

Telefonda ekran yansıtma/aynalama/screen mirroring yoksa yapamazsınız.
Telefonun desteklemesi lazım.
PC'de de sadece işlemci destekleyince oluyor mu bilmiyorum açıkçası.
Windows 10 ise kablosuz ekran algılamaya bakın. Algılamıyorsa yapacak birşey yoktur büyük ihtimal.

A Çevrimdışı

ahmet64

Yeni Üye
3 Eyl 2018
15
33
Telefonda ekran yansıtma/aynalama/screen mirroring yoksa yapamazsınız.
Telefonun desteklemesi lazım.
PC'de de sadece işlemci destekleyince oluyor mu bilmiyorum açıkçası.
Windows 10 ise kablosuz ekran algılamaya bakın. Algılamıyorsa yapacak birşey yoktur büyük ihtimal.
telefonda var özellik, bağlan deyince hem tv de hem de telefonda bağlı yazıyor ama 3 sn sonra kopuyor. Pc'de de aynısı oluyor.

A Çevrimdışı

ahmet64

Yeni Üye
3 Eyl 2018
15
33
sevgili A Ado yazılım güncellemesi gerçekleşti sabah 1.24.0 oldu sürüm. şimdi bağlantı kuruluyor ama tv ekranı simsiyah olup öyle kalıyor.bir bu arada inanılmaz bir şekilde kanallar açılmıyor. kabloları kontrol ettim herşey normal.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt