Toshiba 43l2863dat ses sorunu

S Çevrimdışı

Sedat55

Yeni Üye
28 Eki 2018
21
39
servis konu hakkında fabrikadan destek almış mı ? bunu servis mi söyledi size ? herhangi bir işlem denemediler mi ?
evet servis söyledi. bu konu hakkında yapacak birşeylerinin olmadığını , o televizyonu o şekilde kullanmak zorunda kalacağımı söyledi. hatta servis ustası kendiside toshiba kullanıyormuş.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yazılımla en azından master volume ile kulaklık volume birleştirilebilirdi. yani tv den ses gelemeye devam etse ama hem kulaklık çıkışı hem de tv hoparlörü aynı anda kumandanın volum tuşlarından ayarlanabilse keşke
evet bende öyle düşünüyordum. televizyondan ses gelsin ama sesi kumandadan kontrol edebilelim. her seferinde menüye gir çık sinir olmayalım . ama şu anlık mümkün değil.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
evet servis söyledi. bu konu hakkında yapacak birşeylerinin olmadığını , o televizyonu o şekilde kullanmak zorunda kalacağımı söyledi. hatta servis ustası kendiside toshiba kullanıyormuş.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

evet bende öyle düşünüyordum. televizyondan ses gelsin ama sesi kumandadan kontrol edebilelim. her seferinde menüye gir çık sinir olmayalım . ama şu anlık mümkün değil.
konu hakkında bence fabrikadan yardım alınması gerekir. ses çıkışı kulaklık veya hoparlör seçeneği mevcut ama kulaklığa geçince düzelmiyorsa yazılımsal bir eksikliktir.

S Çevrimdışı

Sedat55

Yeni Üye
28 Eki 2018
21
39
konu hakkında bence fabrikadan yardım alınması gerekir. ses çıkışı kulaklık veya hoparlör seçeneği mevcut ama kulaklığa geçince düzelmiyorsa yazılımsal bir eksikliktir.
evet. o model için düzgün bir yazılım çıkarmaları gerekir. fakat bir kaç kişinin talebiyle çıkaracaklarını sanmıyorum. yüzlerce kişinin başvurması gerekebilir.

B Çevrimdışı

Beyazıt

Yeni Üye
23 Ocak 2019
1
34
Aynı sorun bende de var müşteri hizmetleri ile görüştüm sadece hdmi-cec çıkışından hdmi-cec destekli ses ses sistemi ile yapılabildiğini, Bluetooth ile bağladığımda da ses sisteminden ayarlamam gerektiğini söyledi. Bunu bir arıza olarak görmediği için teknik serviste yönlendirmedi. Ürünü a101 den almıştım sırf bu sebeple iade edeceğim bir hafta dolmadığından inşallah alırlar

H Çevrimdışı

haldida

Yeni Üye
2 Eki 2018
13
34
Ben problemi akıllı tv kumandası ile çözmeye çalıştım. Ses düğmesini harici hoparlöre taktığım kumanda modülünün ses fonksiyonuna tanıttım.

S Çevrimdışı

Sedat55

Yeni Üye
28 Eki 2018
21
39
S Sedat55 bey, Umut Barış Umut Barış bey'in Yazılımla düzeltiliyordu bildiğim kadarıyla dediğine katılıyorum.
bu sorun bir güncellemeyle düzeltilirse eğer güzel olur. 3.5 mm kulaklık çıkışı sesi ile televizyonun sesinin senkronize çalışmaması sinir bozucu. ben bu sorunu şimdilik televizyona harici bir FHD uydu alıcısı takarak hallettim. televizyon ücreti hariç bana +100 TL gibi bir maliyeti oldu.

V Çevrimdışı

VestelFırat

Yeni Üye
20 Ocak 2019
8
37
Merhaba arkadaşlar. 43'' Toshiba 43l2863dat televizyonum var. 1.24.0 Sürüm yüklü.
Elimde 2+1 ses sistemi var. ses sisteminin sadece analog ve 3.5mm jack girişi var.
Ben ses sistemini televizyona kulaklık girişinden bağladığımda Şu iki sorunla karşılaşıyorum:

1) Tv den ses gelmeye devam ediyor. Televizyonun ses ayar bölümünde ''Ses çıkışı/ Kulaklık '' seçeneğini her ikisinide denediğimde değişen bir şey olmuyor.
2) Ses sistemi bağlıyken ses yükseltme ve alçaltma senkronize bir şekilde çalışmıyor. Yani sadece televizyonun hoparlörünün sesi azalıp çoğalıyor. Ses sisteminin ses şiddeti aynen duruyor. Ses sisteminin sesini resimde görüldüğü gibi sadece ''Kulaklık'' yazan bölümden azaltıp çoğaltabiliyorum. Tabi bu her seferinde menüye gir çık sinir bozucu.

Bu acaba yazılımsal bir sorun mudur? Bana bu konuda yardım edebilecek arkadaşların cevabını bekliyorum.

screenshot_20181105_132425aa0423153ca34911.jpg
Profil yazılım lazım ona hocam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
bu sorun bir güncellemeyle düzeltilirse eğer güzel olur. 3.5 mm kulaklık çıkışı sesi ile televizyonun sesinin senkronize çalışmaması sinir bozucu. ben bu sorunu şimdilik televizyona harici bir FHD uydu alıcısı takarak hallettim. televizyon ücreti hariç bana +100 TL gibi bir maliyeti oldu.
Oysa BURADA anlatmıştım,çok kolaydı, güncellemeye gerek yok,halen yapabilirsin :)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
dts açmak için sw profil dışında hw de yapılması gereken bir ayar var mı? ve sw de hangi ayarları yapıyorduk :unsure:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt