Toshiba 40L2863DAT Akıllı kumanda

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestel bir nesil air mouse desteği sağladı tv lerde ancak ayrı bir kumanda şeklindeydi ve tv de buna uygun donanım desteği mevcuttu.

Ne yazık ki beklenen performansı veremeyince sonraki üretimlere (2015 de bıraktılar) bu destek sağlanmadı.

K Çevrimdışı

kimkidük 

Aktif Üye
12 Eyl 2018
112
37
Vestel bir nesil air mouse desteği sağladı tv lerde ancak ayrı bir kumanda şeklindeydi ve tv de buna uygun donanım desteği mevcuttu.

Ne yazık ki beklenen performansı veremeyince sonraki üretimlere (2015 de bıraktılar) bu destek sağlanmadı.
Peki bu kendi alıcısı ile usbden bağlanan akıllı kumandaları kullanabilir miyiz? YouTubeda yazı yazıp, kumandayı tvye doğrultmak zorunda kalmadan kanal değiştirme ve ses açıp kapatmaya yarasa yeter bana aslında.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
linkte video su var ben bile kullanamadım

Bu tarz air mouse kumandalar kullanışlı değil bir kaç kullanımdan sonra bir daha elinize almazsınız bende bir kaç adet mevcut. Mouse yönlerdirmek için kumandayı hareket ettirmek yerine touchpad kullanarak parmağınızla mouse yönlendirmek çok daha konforlu. Touchpad özellikli kumandalar çok daha kullanışlı.

Screenshot_3f02d10fffacf31c3.png

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
mesela bunun gibi hocam. Air mouse diye de geçiyor birçok marka ve modelleri mevcut.

bu tür kumandalara para vermenize hiç gerek yok, tavsiyem android telefon kullanıyorsanız play storeden ilgili programı indirip kullanmanız, forumda daha önce konusunu açmıştım, aktif olarak toshiba 50u5863dat tvde hala kullanıyorum sizin tvde de sorunsuz çalışır diye düşünüyorum ;

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Denemeden bilemeyiz, ben zamanında kablosuz fare bağlamıştım Logitech marka.
Evet ,ben halen kulanıyorum sevgili Umut Barış :ok
tv_kum1.jpg

tv_kum2.jpg

bu tür kumandalara para vermenize hiç gerek yok, tavsiyem android telefon kullanıyorsanız play storeden ilgili programı indirip kullanmanız, forumda daha önce konusunu açmıştım, aktif olarak toshiba 50u5863dat tvde hala kullanıyorum sizin tvde de sorunsuz çalışır diye düşünüyorum ;

Aslında en basit kullanım sevgili newrophat ama ben klavye+fare tercih ettim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri