Toshiba 32LL3C63DT Ağ Sorunu

B Çevrimdışı

blackerz59

Yeni Üye
18 Mar 2022
25
33
Cihaz kapanıp açılıyorsa başka sorun olabilir.
Garanti mevcutsa bir servis çağırın ya da videoya kaydedin durumu, servise atın.
Şu servislere hiç güvenmiyorum desem yanlış olacak. Bir kez daha olursa çağırmak gerek mecburen. Ben şu anda yazılım atsam garanti kapsamından çıkıyor mu cihaz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şu servislere hiç güvenmiyorum desem yanlış olacak. Bir kez daha olursa çağırmak gerek mecburen. Ben şu anda yazılım atsam garanti kapsamından çıkıyor mu cihaz?
Hayır yazılım orijinal, bı kerede telefonuna bağlayarak test ediniz bazen modemde çakışma olabiliyor. Misal ben bı kere 28 günde bir modemi unutan TV gördüm. Her hesap kesimde modemde bişey oluyor ve bağlantı gidiyor modem değişti sorun düzeldi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Modeme 5 GHz ile bağlıysa 2.4 GHz ile bağlayın.
Modem arayüzünden birkaç ayar yapıp deneseniz en azından Wi-Fi kaynaklı sorunları elemeyi denemiş oluruz.
Etrafta çok fazla sinyal gürültüsü olunca (baz istasyonları, evdeki cihazlar, diğer wifi modemler vs) haliyle iletişimin kalitesi de etkileniyor.
Modem arayüzünde wifi ayarlarını bulabilirseniz kanal ayarını 13 yapmayı deneyin. Veya 11.
Eğer 2.4 ve 5 ghz otomatik geçiş varsa onu da 2.4'e sabitlemeyi deneyin.
5 GHz sinyali daha kolay bozuluyor.
Ya da TV ile modem arası mesafe azsa kabloyla bağlayın, en sağlıklısı.

B Çevrimdışı

blackerz59

Yeni Üye
18 Mar 2022
25
33
Modeme 5 GHz ile bağlıysa 2.4 GHz ile bağlayın.
Modem arayüzünden birkaç ayar yapıp deneseniz en azından Wi-Fi kaynaklı sorunları elemeyi denemiş oluruz.
Etrafta çok fazla sinyal gürültüsü olunca (baz istasyonları, evdeki cihazlar, diğer wifi modemler vs) haliyle iletişimin kalitesi de etkileniyor.
Modem arayüzünde wifi ayarlarını bulabilirseniz kanal ayarını 13 yapmayı deneyin. Veya 11.
Eğer 2.4 ve 5 ghz otomatik geçiş varsa onu da 2.4'e sabitlemeyi deneyin.
5 GHz sinyali daha kolay bozuluyor.
Ya da TV ile modem arası mesafe azsa kabloyla bağlayın, en sağlıklısı.
Dediğiniz doğru hocam eleyerek gitmem lazım ama şu net kesilmeden önce kendini yeniden başlatması düşündürüyor beni

B Çevrimdışı

blackerz59

Yeni Üye
18 Mar 2022
25
33
Evet dediklerinizi yaptım. Şu an hem güvenlik protokolü farklı hem de otomatik geçme olmaksızın sadece 2.4 Ghz üzerinden bağlı. Bakalım tekrar edecek mi...

B Çevrimdışı

blackerz59

Yeni Üye
18 Mar 2022
25
33
Servis gelip kontrol etti mi?
Ya donanım arızası ya da yazılım.
Ben donanımdan şüpheleniyorum.
Yeni cihaz diye hiç ihtimal vermedim ama teknoloji şans işi işte. Servise gitmeden çözebilir miyiz diye bekledim ama halledemedik ne yazık ki. Servislere de hiç güvenmiyorum, bakalım ne olacak. Kararsızım…

Wifi kartı arızası olabilir.
Dediğim gibi farklı ağda da denemenizi öneririm
Doğrudur hocam, peki bu durumda müdahale nasıl oluyor?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yeni cihaz diye hiç ihtimal vermedim ama teknoloji şans işi işte. Servise gitmeden çözebilir miyiz diye bekledim ama halledemedik ne yazık ki. Servislere de hiç güvenmiyorum, bakalım ne olacak. Kararsızım…

Doğrudur hocam, peki bu durumda müdahale nasıl oluyor?
Cihaz wifi kart veya kablosu değişebilir

B Çevrimdışı

blackerz59

Yeni Üye
18 Mar 2022
25
33
Yok onu kastetmedim aslında hani süreç başladı diyelim, gelip alacaklar takribi serviste ne kadar yatar televizyonum? Bir de fabrika çıkışlı ürün banttan sonra elden geçti mi her zaman sakatlık çıkarır düşüncesi var bende. Servis işi bölgeden bölgeye değişiyor, kumar yani. F fikoloji

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Yok onu kastetmedim aslında hani süreç başladı diyelim, gelip alacaklar takribi serviste ne kadar yatar televizyonum? Bir de fabrika çıkışlı ürün banttan sonra elden geçti mi her zaman sakatlık çıkarır düşüncesi var bende. Servis işi bölgeden bölgeye değişiyor, kumar yani. F fikoloji
Açıkçası bu her firmada başınıza gelebilir.
Vestel'de hiç yoktan muhatap belli.
Mağdur olmazsınız kolay kolay.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri