Tizleri Ve Midleri İyi Soundbar Öneriniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Merhaba.
Şu sıralar soundbar araştırıyorum, yorumlara ne zaman baksam baslar iyi deniliyor fakat tizleri beğenen yok.
Çoğu üründe bas var anladık ama tizlerin de güzel olduğu bir ürün bulmak istiyorum.
Henüz mağazaları gezmedim, basların yeterli, tizlerin de iyi olduğu bir ürün istiyoruz.
Evde müzik ağırlıklı kullanılacak, arada da film vs izlenecek.
Midrange'lerin kayıp olmamasını da bu yüzden istiyorum.
Çünkü çoğu üründe midler gördüğüm kadarıyla kayıp, konuşmaları duymak için ya sesi yükseltiyorlar ya da bası kısıyorlar.
Her seferinde manuel vites araba gibi bununla uğraşmak cidden sıkıcı olur.

Samsung Q90 gibi fantastik bütçelere uçmak istemiyorum, ATMOS gibi teknolojiler olmasa da olur.
Bütçe olarak 10 lirayı geçmek istemiyorum ama bu aralıkta da pek fazla seçenek yok gibi.
Z906 mantıklı gelse de hem kablo karmaşası hem de tizlerinin yetersizliği nedeniyle mantıklı gelmiyor.
Bir de 5-6 yıl içinde kronik arızaları göstermesi de cabası.
Zaten apartmanda oturuyoruz, sesi yarısına kadar açma ihtimalimiz bile yok. :kiskis

Aklımda LG, Samsung, Sony dışında Klipsch var ama değer mi bilmiyorum;

İkinci el piyasasında da seçenek olmadığı için yönelemiyorum.
Eskiden piyasa çeşitten geçilmezdi, şimdi ya ilgilenen yok ya da satan yok.
Ya da fantastik fiyatlar istiyorlar. :sirit

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Pioneer 6985 koy diyecektim başlığın devamını görene kadar :kiskis :kiskis :kiskis

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Samsung N450 soundbar için arka hoparlör seti alayım dedim, abartısız yeni soundbar parasına. Tabi bulabilirsen o da. Tv fiyatları ile yarışıyor bu ev sinema sistemleri.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bu konuda bir deneyimim yok fakat dogru sonuc daha cok sony tarafinda bulunabilir diye tahmin ediyorum.
bir cok marka kullanicilarin cogu seninde dedigin gibi bas lara önem verdigi icin bas agirlikli calisiyor sony daha cok ses kalitesine önem veren bir firma yillardir müzik piyasasina yönelik isler yapiyor o yüzden bol basli dup tis dup tis müzikler yerine ses kalitesine önem veriyor bunun farkini populer kültür kulakliklar ile sony kulakliklarini karsilastirdigim sirada farketmistim. beats gibi genclere yönelik olan yada bose gibi genele hitap eden markalar bass agirlikli calisikren sony daha cok temiz ve berrak ses icin üretilmis kulakliklar satiyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
bu konuda bir deneyimim yok fakat dogru sonuc daha cok sony tarafinda bulunabilir diye tahmin ediyorum.
bir cok marka kullanicilarin cogu seninde dedigin gibi bas lara önem verdigi icin bas agirlikli calisiyor sony daha cok ses kalitesine önem veren bir firma yillardir müzik piyasasina yönelik isler yapiyor o yüzden bol basli dup tis dup tis müzikler yerine ses kalitesine önem veriyor bunun farkini populer kültür kulakliklar ile sony kulakliklarini karsilastirdigim sirada farketmistim. beats gibi genclere yönelik olan yada bose gibi genele hitap eden markalar bass agirlikli calisikren sony daha cok temiz ve berrak ses icin üretilmis kulakliklar satiyor
Aklımda mağazaları gezip test etmek var.
Zamanında Q80'i dinlemiştim Samsung'ta, basları iyiydi cidden.
Alıcı olmadığım için geçerken denk gelmiştim sadece, detaylıca incelememiştim.
Benim de aklımı 5.1 olan Sony modeli çeliyor ama 5.1 çok da önemli değil aslında.
3.1 de olsa yeter. Konuşma sesleri baskılanmasın kafi.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Aklımda mağazaları gezip test etmek var.
Zamanında Q80'i dinlemiştim Samsung'ta, basları iyiydi cidden.
Alıcı olmadığım için geçerken denk gelmiştim sadece, detaylıca incelememiştim.
Benim de aklımı 5.1 olan Sony modeli çeliyor ama 5.1 çok da önemli değil aslında.
3.1 de olsa yeter. Konuşma sesleri baskılanmasın kafi.
benim kullandigim samsung tv de dahili 4.1 ses sistemi var ses kalitesi gayet tatmin edici müzik vs actigimda yüksek ses veriyor filmlerde patama vs efektlerinde koltutka titresimi bile hissetirdigi oluyor
soundbar dedigimiz sey de asagi yukari yeni model tvlerde olan ses sistemleriyle ayni dizayna sahip olduguna göre samsung soundbar bence yeterli
örnek bir dizayn Sennheiser Ambeo Soundbar Plus 1.199€

grafik6bb9aa2256f10f40.png

mid ve tizleri ben kaliteli müzik dinlemek istedigin icin aradigini düsündüm ama diyaloglarin film ve dizilerde baskilanmasinin önüne gecmekse amacin onun bir yolu yok cünkü sorun daha cok bu medyalar hazirlanirken yapilan hatali miksaj ve düsük kaliteden kaynaklaniyor yani senin yapacagin masraf belki bir tik avantaj saglar ama sorununa cözüm olmaz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
benim kullandigim samsung tv de dahili 4.1 ses sistemi var ses kalitesi gayet tatmin edici müzik vs actigimda yüksek ses veriyor filmlerde patama vs efektlerinde koltutka titresimi bile hissetirdigi oluyor
soundbar dedigimiz sey de asagi yukari yeni model tvlerde olan ses sistemleriyle ayni dizayna sahip olduguna göre samsung soundbar bence yeterli
örnek bir dizayn Sennheiser Ambeo Soundbar Plus 1.199€

grafik6bb9aa2256f10f40.png

mid ve tizleri ben kaliteli müzik dinlemek istedigin icin aradigini düsündüm ama diyaloglarin film ve dizilerde baskilanmasinin önüne gecmekse amacin onun bir yolu yok cünkü sorun daha cok bu medyalar hazirlanirken yapilan hatali miksaj ve düsük kaliteden kaynaklaniyor yani senin yapacagin masraf belki bir tik avantaj saglar ama sorununa cözüm olmaz
Ambeo çok iyi bir ürün ama bütçeyi aşar maalesef.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ambeo çok iyi bir ürün ama bütçeyi aşar maalesef.
o ürün tesadüf indirim takip ettigm sitede denk geldi ve ben aslinda dizayn resmi icin burada paylastim.
filmlerdeki diyaloglarin duyulmamasi sorunu cogu kisinin yasadigi bir sorun ve bunun cözümünün soundbar olacagini sanmiyorum 7.1 ses sistemi daha faydali olur veya 5.1.-soundbarda bütün sesler ayni yönden gelecegi icin diyalog diger seslere karisip zaten baskilanacak ve tvden gelen sesten bir farki olmayacak
önceki mesajimda belirttigim gibi bu sorun daha cok yanlis mixajdan kaynaklaniyor filmlerdeki sesleri sinemaya uygun olarak birlestiriyorlar ki dublajli film izledigini farzediyorum dublajli filmlerde sorun daha büyük dublaj sesi sonradan eklendigi icin ve genelde yapanlar cok prof insanlar olmadigi icin sonuc daha da kötü oluyor

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Klipsch çok iyi. Bence dinlemeden alma. Sony samsung falan da iyi. Dinleyince ooo bu bana fazlasıyla yeter dersin de Klipsch i özellikle The Fives ı bir dinle.

Fiyat konusuna girmiyorum. :gul

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri