Titan ıptv Uydu sinyali sorunu

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
Hımmm, o zaman turksatta zayıf frekansın değerini düşür hatta SR değerini de düşür bakalım,mesela cnnturk diyelim,o frekansla oyna,örnek:
normal frekans 12034V ,sen onu 12033 veya 12035 gibi yap,sonra SR değeri normali 27500 ,sen onu 27499 yap dene,yani bunlarla oynayıp arama yaptır,hatta önce SR ile oynayıp arattır :ok
TP listesinde oynayınca sinyal geliyor ama kanala gecince sinyal gidiyor ne kadar tuhaf bir şey sanki benimle oynuyor sinir bozucu

Hatta diseqC ayarlarına bak,bu arada merkezi sistemde kaç uydu var ki,tam yazarsan iyi olur ,mesela bende merkezi sistemde 4 uydu var ,bir de motorlu çanak var
3 uydu var hotbird eutelsat türksat 2 uydua sorun yok sorun türksatta tp listesinde frekansla oynayınca bazıları düzeliyor ama kanal gösterimde sinyal zayıf göstemiyor sinir bozucu bir şey oldu

Kanal tarama yaptım Türksatta 85 kanal yöresel kanal buldu onları gösteriyor ama önceki kanalları göstermiyor yani seyredilen kanallar sinyal zayıf göstermiyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
TP listesinde oynayınca sinyal geliyor ama kanala gecince sinyal gidiyor ne kadar tuhaf bir şey sanki benimle oynuyor sinir bozucu

3 uydu var hotbird eutelsat türksat 2 uydua sorun yok sorun türksatta tp listesinde frekansla oynayınca bazıları düzeliyor ama kanal gösterimde sinyal zayıf göstemiyor sinir bozucu bir şey oldu
Önce TKGS açıksa kapat,kanalları yedekle ,sonra TP lerin tümünü sil(turksatı sadece) sonra cihazı kapat ,fişini çekip biraz bekleyip tak ve tekrar aç,arama kısmına manuel arama ile 12380 V (Dikey) 27500 yazıp arattır bakalım,TPleri silmeyi unutma önce :ok

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
TKGS kapalı olması için LCN etkin değil olarak mı kapanıyor Kanalları usb yemi yedekleyeceğim yedeklemeden sildikten sonra yeniden yüklemede aynı kanallar çıkmaz mı mutlaka yedekleme gerekiyormu Teşekkür ederim ilginiz için

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
TKGS kapalı olması için LCN etkin değil olarak mı kapanıyor Kanalları usb yemi yedekleyeceğim yedeklemeden sildikten sonra yeniden yüklemede aynı kanallar çıkmaz mı mutlaka yedekleme gerekiyormu Teşekkür ederim ilginiz için
Rica ederim , evet kanalları usb ye yedekle ,ki elinde bulunsun geri yüklersin ,bendeki cihazlardan biri frekansı otomatik ayarlıyordu bir üst veya bir alt diye ,ondan yazdım tüm tpleri sil,kanalları da sil turksatta TR kanal kalmasın,sonra tkgs kapalı olsun(ayarlardan görürsün sanırım bende aynı uydu yok maalesef) sonra da verdiğim frekansı manuel olarak girip arattır ,zaten o frekans otomatik olarak TP leri yükleyecek.sen buraya kanal arama menüsünü atsana bakayım bulamadım ben :)
Bu arada İzmir'de yağmur var ve pazara gidemedik daha,o yüzden forumda gündüz geçirebileceğim 30-60 dakikam daha var :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Rica ederim , evet kanalları usb ye yedekle ,ki elinde bulunsun geri yüklersin ,bendeki cihazlardan biri frekansı otomatik ayarlıyordu bir üst veya bir alt diye ,ondan yazdım tüm tpleri sil,kanalları da sil turksatta TR kanal kalmasın,sonra tkgs kapalı olsun(ayarlardan görürsün sanırım bende aynı uydu yok maalesef) sonra da verdiğim frekansı manuel olarak girip arattır ,zaten o frekans otomatik olarak TP leri yükleyecek.sen buraya kanal arama menüsünü atsana bakayım bulamadım ben :)
Bu arada İzmir'de yağmur var ve pazara gidemedik daha,o yüzden forumda gündüz geçirebileceğim 30-60 dakikam daha var :ok
Evet ,maalesef çıkıyorum artık,umarım yaparsın :ok

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
Ben değişik bir şey denedim uydu bölümünde Yeni Uydu açtım 42 E olarak ayarladım frekansı 12380 V (Dikey) 27500 yaptım bütün Türksat kanalları çıktı açıldı ama şimdi tek sorun eski kanallar duruyor üstüne ekledi türksatta sorun uydu bölümünde yeni uydu türksat 42 e yapınca kanallar çıktı düzene sokmak için hepsini silip yeniden yüklemek daha iyi gibi ama tektek silmek çok uğraşmak yerine denedim şimdi bir sürü kanal oldu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben değişik bir şey denedim uydu bölümünde Yeni Uydu açtım 42 E olarak ayarladım frekansı 12380 V (Dikey) 27500 yaptım bütün Türksat kanalları çıktı açıldı ama şimdi tek sorun eski kanallar duruyor üstüne ekledi türksatta sorun uydu bölümünde yeni uydu türksat 42 e yapınca kanallar çıktı düzene sokmak için hepsini silip yeniden yüklemek daha iyi gibi ama tektek silmek çok uğraşmak yerine denedim şimdi bir sürü kanal oldu.
Süper , o zaman yarın (bu gün) uydu kısmından turksatları sil (uyduyu sil yap) ,cihazı kapat-aç ,tekrar uydu kısmına girip turksat ekle ve 12380 frekansını arat ,eski kanallar ve frekanslar silinip yenileri gelecektir :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,647
59
Bu tür cihazların hastalığı bu bir müşterimde aynı cihazdan vardı ne yaptıysak yayın gelmedi cihazı ilk fişten çekip taktığında soğuk iken tüm yayınlar geliyor aradan 10,15 dadikadan sonra cihaz ısınmaya başladımı yavaş,yavaş tüm kanallar gidiyor işin ustası olan bir çok uydu cihazların servisliğini yapan elektronikçi usta kardeşim var durumu önce anlattım sonra baktı bunların hastalığı bu dedi işlemcileri zayıf olduğu için çabucak arızalanıyor dedi değiştirmeye kalksak bir cihaz ücreti değmez dedi bende durumu sahibine anlattım cihazı geri verdim ne yaptı bilmiyorum :bilmiyom :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Bu tür cihazların hastalığı bu bir müşterimde aynı cihazdan vardı ne yaptıysak yayın gelmedi cihazı ilk fişten çekip taktığında soğuk iken tüm yayınlar geliyor aradan 10,15 dadikadan sonra cihaz ısınmaya başladımı yavaş,yavaş tüm kanallar gidiyor işin ustası olan bir çok uydu cihazların servisliğini yapan elektronikçi usta kardeşim var durumu önce anlattım sonra baktı bunların hastalığı bu dedi işlemcileri zayıf olduğu için çabucak arızalanıyor dedi değiştirmeye kalksak bir cihaz ücreti değmez dedi bende durumu sahibine anlattım cihazı geri verdim ne yaptı bilmiyorum :bilmiyom :ok
Bu tarz durumlarda işlemci ısıtılarak lehimler tazelenir yada işlemci tamamen sökülüp kart temizliği yapıldıktan sonra yeniden lehimlenir.

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
Sildiğim zaman tüm kanallar gidecekmi tek tek kanal silmek yerine toplu silip yeniden yüklemek istiyorum ama çekiniyorum. Teşekkürler :)

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
tüm kanal listesini silip, kurulum bölümünden sungate team / autrol sistem / hazır kanal listesinden otomatik yükleme yapabilirsin.
Teşekkür ederim gördüm hazır kanal listesini yalnız kanalları tek tek mi sileceğim toplu silinecek yer varmı

Dün yeniden yeni uydu yaptığım kanallar ilk açtığımda göstermedi sinyal zayıf dedi bu işte farklı bir şey var anlamadım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt