Titan ıptv Uydu sinyali sorunu

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
Merhaba arkadaşlar Titan ıp tv merkezi sistem uydu yayınlarında sinyal sorunu yaşıyorum birden oldu yan odada basit uydu cihazda sorun yok titanıptv de bazen bir kaç kanal gözteriyor bazen hiç göstermiyor sinyal zayıf uyarısı yapıyor neden olmuş olabilir uydu kablosunu çıkardım yeniden taktım ama olmadı son yazılım yükledim sorun çözülmedi neden olur çözümü nedir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

O Çevrimiçi

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
IPTV mi izliyordun o cihazda? Internetin değerlerine bak bi? Yada iptv hizmeti aldığın server sorunlu olabilir?

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
Sorun Iptv de değil inetrnette değil sorun normal uydu kanallarında yani çanaktan gelen sinyal zayıf yazıyor ama yan odada normal uyduda sinyal var Titan ıp tv de neden sinyal zayıf kanallar göstermiyor bir kaç kanal harici sinyal zayıf uydu kanallarında

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Anten kabolsunun cihaza bağlantısını kontrol edin

Bir de cihazları değiştirip kontrol.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
yoğun yağıs olan yerlerde sinyal sorunu yaşanır. havalar yağışlı ya, ondan yazdım. bilmeyen varsa öğrenmiş olur.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Sorun Iptv de değil inetrnette değil sorun normal uydu kanallarında yani çanaktan gelen sinyal zayıf yazıyor ama yan odada normal uyduda sinyal var Titan ıp tv de neden sinyal zayıf kanallar göstermiyor bir kaç kanal harici sinyal zayıf uydu kanallarında
Diğer cihaz ile sizin kullandığınız cihazda sinyal olmayan kanalların polaritelerini bir kontrol edin. Eğer yan odada gösteren cihaz Horizantal yayınları gösteriyorsa, Titan IpTV'de Horizantal yayınları gösteriyorsa muhtemelen tek kablo ile yayın evinize iniyordur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yan odadaki kablo ve tv ile dene bakalım,aynı durumdaysa kanallarını yedekleyip kanal arattır ,tekrar aynı durum söz konusu olursa tuner bozuktur.Aynısı başıma geldi farklı bir alıcı ile.Bazı kanallar var bazıları yoktu,bazılarında sinyal 90-40 arası gelip gidiyordu ,sıkıntı tunerden çıkmıştı.

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
Yan odadaki kablo ve tv ile dene bakalım,aynı durumdaysa kanallarını yedekleyip kanal arattır ,tekrar aynı durum söz konusu olursa tuner bozuktur.Aynısı başıma geldi farklı bir alıcı ile.Bazı kanallar var bazıları yoktu,bazılarında sinyal 90-40 arası gelip gidiyordu ,sıkıntı tunerden çıkmıştı.
Tuner arızası değişim mi yazılım ilemi çözülebilir birden oldu bende çok az kanal gösteriyor oda son yazılımı yükleyince geldi içerdeki normal uyduda gösterilen kanallar V veya H olarak bende sinyal zayıf diyor 3-5 kanalda yüksek sinyal ama anlamadım ıptv de sorun şimdilik yok yazılımla düzeltilecek mi servisemi gitmesi gerekir

Anten kablosunu başka cihazda denedim sorun yok sorun benim Titan Iptv de şimdi gösteren kanallarda göstermiyor sinyal zayıf yazıyor kanalları göstermiyor. Neden olmuş çözüm için ne yapmam gerekiyor lütfen yardım

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tuner arızası değişim mi yazılım ilemi çözülebilir birden oldu bende çok az kanal gösteriyor oda son yazılımı yükleyince geldi içerdeki normal uyduda gösterilen kanallar V veya H olarak bende sinyal zayıf diyor 3-5 kanalda yüksek sinyal ama anlamadım ıptv de sorun şimdilik yok yazılımla düzeltilecek mi servisemi gitmesi gerekir

Anten kablosunu başka cihazda denedim sorun yok sorun benim Titan Iptv de şimdi gösteren kanallarda göstermiyor sinyal zayıf yazıyor kanalları göstermiyor. Neden olmuş çözüm için ne yapmam gerekiyor lütfen yardım
Sırf sana yazmak için gündüz giriş yaptım yoksa gece giriyorum foruma :)
Benim dediğimi yaptın mı,titanı yan odadaki kabloya takıp denedin mi,cevap "evet" ise tuner arızasıdır ,garantisi varsa servise gönder,yoksa yine mecbur göndereceksin ,sorun çözülür merak etme ,zaten iş İPTV ile alakalı değil,iptv ayrı anten girişi ayrıdır,ikisini karıştırma lütfen :ok

R Çevrimdışı

ruzgarm

Yeni Üye
7 Şub 2018
41
İşin tuhafı horbird eutelsat uydularında sorun yok sorun Türksat uydusunda ama diğer cihazda hiç bir sorun yoktu bı sorun sadec Titan ıptv de turksat sinyal zayıf uyarısı veriyor neden olmuş olabilir ne yapmam nasıl çözüm olur

Sırf sana yazmak için gündüz giriş yaptım yoksa gece giriyorum foruma :)
Benim dediğimi yaptın mı,titanı yan odadaki kabloya takıp denedin mi,cevap "evet" ise tuner arızasıdır ,garantisi varsa servise gönder,yoksa yine mecbur göndereceksin ,sorun çözülür merak etme ,zaten iş İPTV ile alakalı değil,iptv ayrı anten girişi ayrıdır,ikisini karıştırma lütfen :ok
Teşekkür ederim ilginiz için sorun cihazda ama hotbird eutelsat gösteriyor Türksat göstermiyor budamı Tuner arızası yoksa başkamı sorun var başka cihazda denedim sorun yok sorun sadece Titan uyduda ama oda sadece Turksat kanallarında

Sinyal güç 85 kalite 0 Turksat uydusunda kalite ayarı varmı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İşin tuhafı horbird eutelsat uydularında sorun yok sorun Türksat uydusunda ama diğer cihazda hiç bir sorun yoktu bı sorun sadec Titan ıptv de turksat sinyal zayıf uyarısı veriyor neden olmuş olabilir ne yapmam nasıl çözüm olur

Teşekkür ederim ilginiz için sorun cihazda ama hotbird eutelsat gösteriyor Türksat göstermiyor budamı Tuner arızası yoksa başkamı sorun var başka cihazda denedim sorun yok sorun sadece Titan uyduda ama oda sadece Turksat kanallarında
Hımmm, o zaman turksatta zayıf frekansın değerini düşür hatta SR değerini de düşür bakalım,mesela cnnturk diyelim,o frekansla oyna,örnek:
normal frekans 12034V ,sen onu 12033 veya 12035 gibi yap,sonra SR değeri normali 27500 ,sen onu 27499 yap dene,yani bunlarla oynayıp arama yaptır,hatta önce SR ile oynayıp arattır :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hatta diseqC ayarlarına bak,bu arada merkezi sistemde kaç uydu var ki,tam yazarsan iyi olur ,mesela bende merkezi sistemde 4 uydu var ,bir de motorlu çanak var

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt