Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

salihoka Çevrimdışı

salihoka

Aktif Üye
27 Mar 2019
61
49nu8000 yenileme hızı 50 hz iken 55 inçlik modelde bu değer 100 hz

bu değerin farkı nerde orataya çıkacaktır ? 50 Hz tatmin edermi? Film,dizi izleyeceğim . Gamer değilim çok nadir oyun oynayacağım ve muhteşem bir performans da beklemiyorum. Ama aksiyon sahnelerinde dezavantajı hissedilir ölçüde olur mu ? Bu konu da bilgi verebilir misiniz? Bu zamana kadar PC den film izleyen birisi olarak 50hz olan modelin de tatmin edeceğini düşünüyorum açıkcası? :deli

Teşekkürler

M Çevrimdışı

marslan

Yeni Üye
4 Nis 2019
22
49nu8000 yenileme hızı 50 hz iken 55 inçlik modelde bu değer 100 hz

bu değerin farkı nerde orataya çıkacaktır ? 50 Hz tatmin edermi? Film,dizi izleyeceğim . Gamer değilim çok nadir oyun oynayacağım ve muhteşem bir performans da beklemiyorum. Ama aksiyon sahnelerinde dezavantajı hissedilir ölçüde olur mu ? Bu konu da bilgi verebilir misiniz? Bu zamana kadar PC den film izleyen birisi olarak 50hz olan modelin de tatmin edeceğini düşünüyorum açıkcası? :deli

Teşekkürler

Son zamanlarda bende bu tip konulardan okuduğum kadarıyla ekran boyut büyüdükçe daha fazla önem arz eden bir durum bu hz meselesi. En basit performans olayını bir kenera bırakırsak dahi görüntüyü düzgünce işleye bilmesi için ekran büyüdükçe daha yüksek hz değerlerine ihtiyaç var.:fiskos

T Çevrimdışı

teknohome

Yeni Üye
10 Ocak 2019
43
34
iyi günler ustalar.. elimde sony kdl 40r485b tv var. TV açılıp sony yazısı geldikten sonra kapanıyor , ve led ışığı 5 defa yanıp sönüyor..yardımcı olursanız sevinirim... iyi çalışmalar

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Led TV, LCD TV ve PC monitör tamiri için nereden başlamamızı tavsiye edersiniz... Adem hoca dan mı? :sirit

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
65'' olanını IPS olarak gördüm ben
yanlış hatırlamıyorsam 55 olanı da yine VA paneldi :ok
Adem abi çamaşır makinası ile ilgili acil destek lazım. Miele çok pahalı miele den bi düşük regal vestel bosh tan daha iyi hangi marka model oneririsin? Samsung ve lg nasıldır? 8-9 kg da samsung veya lg den önerebilecegin bi model var mıdır yada başka markada? Şimdiden teşekkür ederim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Adem abi çamaşır makinası ile ilgili acil destek lazım. Miele çok pahalı miele den bi düşük regal vestel bosh tan daha iyi hangi marka model oneririsin? Samsung ve lg nasıldır? 8-9 kg da samsung veya lg den önerebilecegin bi model var mıdır yada başka markada? Şimdiden teşekkür ederim.
samsung bu konuda iyidir, ama servis anlayışı biraz düşük kalıyor, arıza yapmazsa beton gibi makine ama en düşük segmentinin kartı bile garantisi bitmişse 600-800 tl den başlıyor :) karar sana kalmış,
bence markalara bakarken uzatma garanti yapıyor mu ona bak 7 yıl garanti yaptır, zaten bir beyaz eşya ömrü 10 yıl, en azından ekmeğini yersin.

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
samsung bu konuda iyidir, ama servis anlayışı biraz düşük kalıyor, arıza yapmazsa beton gibi makine ama en düşük segmentinin kartı bile garantisi bitmişse 600-800 tl den başlıyor :) karar sana kalmış,
bence markalara bakarken uzatma garanti yapıyor mu ona bak 7 yıl garanti yaptır, zaten bir beyaz eşya ömrü 10 yıl, en azından ekmeğini yersin.
Cevap için teşekkürler. Su ankı makınam bozul değil markası bosh ama guzel yıkamıyor. Onun için değiştiriyorum. Samsung nerde uretiliyor acaba? Bi de Adem hocam nerelerde acaba foruma uğramıyor mu?

C Çevrimdışı

Cagil1

Yeni Üye
2 Nis 2019
5
32
IMG_20190412_2058353e49974c7bd32ea7.jpg

İyi gunler arkadaslar, panel konusunda yardımci olabilir misiniz?

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
gerekli formda yanıt verilmiştir
Üstadlar regal 7020U var. Evde internetim yok. I phone dan ve androıd tabletden video resim oyun ekran görüntüsü yansıtmak için ne yapmam lazım. Ekran yansıtıcı dongle ler 80-90 tl lık işe yarar mı? Yoksa ı phone nu hdmı a çeviren kablo mı daha iyi olur? Bu dongle lerim çalışması için evde kablosuz internet mi olması gerek?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Üstadlar regal 7020U var. Evde internetim yok. I phone dan ve androıd tabletden video resim oyun ekran görüntüsü yansıtmak için ne yapmam lazım. Ekran yansıtıcı dongle ler 80-90 tl lık işe yarar mı? Yoksa ı phone nu hdmı a çeviren kablo mı daha iyi olur? Bu dongle lerim çalışması için evde kablosuz internet mi olması gerek?
Bunları yapabilmen için :
1- İnternetin olması lazım
2- Tvnin internet bağlantısının olması lazım (smart tv de oluyor,smart değilse kablo bakacaksın)
Bir kere internet olması şart,ben çok yansıtma yapmadığım için (hatta hiç diyeyim) konu hakkında çok bilgim olmasa da verdiğim 2 şartın olması gerekir,kablolar hakkında bilgim yok maalesef.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Slm
sadece dlna ve ekran yansitma widi icin kablosuz modem yeter int e gerenk yok...tv ve telefonu ayni modeme tanitman yeterli.
saygilarimla...

Y Çevrimiçi

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
41
403675AC-284F-491D-8047-935AB30E44D9.jpg

İyi akşamlar belki alakasız olacak ama eski model samsung plasma tv var. Son bir kaç haftada kendi kendine ses kısmaya ve kapanmaya başladı. Hiç bir sorun yokken bunları yapmaya başladı. Bu soruna hiç rastlayan oldumu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
İyi akşamlar belki alakasız olacak ama eski model samsung plasma tv var. Son bir kaç haftada kendi kendine ses kısmaya ve kapanmaya başladı. Hiç bir sorun yokken bunları yapmaya başladı. Bu soruna hiç rastlayan oldumu?
Çok bilmiyorum ama bizim tvde böyle yapmaya başladı,kumandayı açınca ses ve kanal tuşlarının altında iletişimi sağlayan lastiklerin ıslak olduğunu görmüştüm (genelde temizlerdim ama unutmuşum),işte o zaman ya sesi açıyor veya da kanal değiştiriyordu.,acaba diyorum ,kumandadan olmasın ?

Geri
Üst Alt