Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
HDMI kablo sorunu görüntü kesilmesi vardı ya o sorun çözüldü ? HDMI 2.0 standartıydı kablo bir iki saniye görüntü kesilmesi mevcuttu, aynı özellikte başka bir kabloyla değiştiler sorun çözüldü, yani sorun kablodaymış :cak
Hadi tamam o zaman,demiştim demeyeyim artık :haha1
sayın F fikoloji servis menüsünden factory reset yapmak ile menüden ilk kurulum yapmak arasında bir fark var mıdır?
İkiside aynı deniyor ama ben genelde diagnosticten yapıyorum(fikoloji kusuruma bakma ben cevapladım :) )

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merak ediyorum ?
Vestel ve yan ürünlerinde yaşanan genel TV arızaları nelerdir ve bu arızaların oluşmasına sebep olan şeyler ne olabilir?

Panelde dikey yada yatay çizgi arızası neden oluşur.

Neden ses var görüntü yok olur, yada tam tersi.

Neden köşelerden başlayan ve ekranın belirli yerlerinde oluşan siyah is gibi lekeler oluşmaya başlar.

Tv'de güncel yazılım varken neden yazılımsal sorun çıkar, ve servis gelip yazılım atarak sorunu çözer gider.

Neden daha dün TV izlerken, bugün TV'yi açmak istediğimizde TV açılmaz ve standby ışığı sanıp söner.

Neden voltaj yüksekliğinde şimşek çakması vb. hemen TV'nin kartı yada beslemesi yanar.

Neden seste cızırtılar oluşur.

Sadece aklıma böyle arızalar geldi Nedenlerini merak ediyorum ?

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merak ediyorum ?
Vestel ve yan ürünlerinde yaşanan genel TV arızaları nelerdir ve bu arızaların oluşmasına sebep olan şeyler ne olabilir?

Panelde dikey yada yatay çizgi arızası neden oluşur.

Neden ses var görüntü yok olur, yada tam tersi.

Neden köşelerden başlayan ve ekranın belirli yerlerinde oluşan siyah is gibi lekeler oluşmaya başlar.

Tv'de güncel yazılım varken neden yazılımsal sorun çıkar, ve servis gelip yazılım atarak sorunu çözer gider.

Neden daha dün TV izlerken, bugün TV'yi açmak istediğimizde TV açılmaz ve standby ışığı sanıp söner.

Neden voltaj yüksekliğinde şimşek çakması vb. hemen TV'nin kartı yada beslemesi yanar.

Neden seste cızırtılar oluşur.

Sadece aklıma böyle arızalar geldi Nedenlerini merak ediyorum ?

sayın A Ado bu konuda sizin yorumunuzu okumak güzel olurdu ?

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Wireless display özelliğinde / telefondan televizyona görüntü yansıttığımızda görüntü kaybı yaşanıyor mu? Eğer yaşanıyor ise yaklaşık olarak yaşanan bu görüntü kaybını yüzdesel olarak ifade etsek ne kadar olurdu?

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Merhaba arkadaşlar regal 48r6520f 110s tv kullanıyorum mevcut yazılım 3.26.7.0 az önce sitede gördüğüm 110s için 3.26.9.0 yükleyebilir miyim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba arkadaşlar regal 48r6520f 110s tv kullanıyorum mevcut yazılım 3.26.7.0 az önce sitede gördüğüm 110s için 3.26.9.0 yükleyebilir miyim
formunda cevap verildi

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
formunda cevap verildi
Kardeş bir şey anlamadım yüklenir mi yüklenmez mi bana gore yüklenir ama uzmanlar sizsiniz size sormak istedim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

formunda cevap verildi
Kardeş simdi anladım buraya yazarken telefonun sarzi bitmişti yazacağım konu yanlış yere gitmiş bilgilendirme için teşekkürler güncel yazılımı yükleyeceğim iyi çalışmalar

B Çevrimdışı

Baycox

Yeni Üye
28 Şub 2019
3
46
Merhaba, foruma yeni üye oldum... ve
Vestel tv sahibiyim ve ekranın sol tarafı baştanbaşa sona çizgilerle dolu...sağ taraf normal...çözümü var mı acaba

CDD162FE-EA3D-4DC3-BF88-A7B3AF9E0F3F.jpg
BB6C26DE-2ED5-43C2-B040-5DA3B306CDC3.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Televizyonun bozulan anakartinin yerine taktigim, önceki karttan farkli model numarasina ait anakarta Tcon ile baglanti saglayan ara kabloyu taktigim zaman tv hic bir reaksiyon göstermiyor, ara kabloyu cikardigim zaman önce standby ledi yaniyor, acma kapama dügmesine basinca aciliyor ve panel mavi ekran görüntüsü veriyor.
Sorum; Tcon kartini degistirirsem sorunun "cözülme ihtimali" var midir yoksa sorun baska bir nedenden mi kaynaklaniyor?

Ö Çevrimdışı

Özaltay

Yeni Üye
1 Kas 2018
39
35
Üstatlar merhaba,
Tvyi yeni aldım, 49UD9200. Panelde aşağıdaki gibi lekeler var, ben bunların ölü piksel olduğunu düşünüyordum. Servis incelediğinde toz olduğunu ve kriter dahilinde olduğunu söyledi, bende bu durumu kabul etmediğimi belirttim. Sonrasında merkezden aradılar, onlarda toz olduğunu ve ancak servise gidip açılacağını ve temizlenecegini belirtti. İşin ilginç yanı bendeki ve internette bulduğum kilavuzda bununla ilgili hiçbir bulunmuyor.
Açıkçası yeni açılan ürünün servise gidip açılmasını çok da içime sindirmiyorum.
Bir de açıldığında belki değişim olacağını bildirdiler.

Ba1WWL.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Üstatlar merhaba,
Tvyi yeni aldım, 49UD9200. Panelde aşağıdaki gibi lekeler var, ben bunların ölü piksel olduğunu düşünüyordum. Servis incelediğinde toz olduğunu ve kriter dahilinde olduğunu söyledi, bende bu durumu kabul etmediğimi belirttim. Sonrasında merkezden aradılar, onlarda toz olduğunu ve ancak servise gidip açılacağını ve temizlenecegini belirtti. İşin ilginç yanı bendeki ve internette bulduğum kilavuzda bununla ilgili hiçbir bulunmuyor.
Açıkçası yeni açılan ürünün servise gidip açılmasını çok da içime sindirmiyorum.
Bir de açıldığında belki değişim olacağını bildirdiler.

Ba1WWL.jpg
Selam,
Panel de cisim mi var saç mi var çizik mi var bilemedim.
Öncelikle geçmiş olsun.
Panel bir kaç katmandan oluşuyor.
Arada birşey kalmış olabilir. Panel temizlenmesi sizin için bir sıkıntı arz etmez bunun ilerde herhangi sorun da çikartmayacağını bildirmek isterim. Bu iş servis için risk içerir o kadar. Eğer illa değişim istersen; bu ürün ayıplıdır, istemiyorum dersin biter. Sonuçta 0 bir üründe oluşan sıkıntı. Eğer katmanlarda çizik varsa değişir veya değişim için diretmelisin . Pixel zaten değil. ilk aklıma gelen sanki saç yada kirpik tarzı bişey.
Umarım hayırlısı neyse o olur

Geri
Üst Alt