Teraspy & Teknovest & By_Trol Cevaplıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
RS232 girişi yukarıda verdiğim resimdeki cihazın göz denen bölümünün ucu gibi.

eatech-neptun.jpg
Haydaaa :) elinde bozuk göz kablolarından yokmu,veya sök kapaklarını ,şase +rx +tx telle lehimle bari.

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Yine olmadı servisi çağıracağım. Ömrümü yedi büyük ihtimalle iade edeceğim televizyonu....

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
F fikoloji

Hocam sıkıntı bendeymiş flash belleği usb yuvasına tam oturtamamışım kardeşim ileriye doğru iktirince klasör açılmış tv de senin yazdığın siteden indirdiğim 4K demolara baktım sıkıntı yok hepsi iyi görüntü veriyor. Tv duvarda asılı zorlamak istemedim yuvasına düşer müşer diye demek ki biraz kuvvetli iktirmek gerekiyormuş. :haha

Yavaş ilerleme sıkıntısı da 4K formatlarıyla alakalı gördüğüm kadarıyla çünkü dün Teknosa'ya usb almaya gidince 43UD8200 vardı ona biraz baktım yazılar falan akmıyor tık tık gidiyor fps düşük olunca benim gözü rahatsız ediyor. :) 4K 60 fps filmi açınca fark ortaya çıktı... Servise gerek kalmadı kaydı iptal ettim.

Neyse seni de yordum teşekkür ederim yardımların için. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji

Hocam sıkıntı bendeymiş flash belleği usb yuvasına tam oturtamamışım kardeşim ileriye doğru iktirince klasör açılmış tv de senin yazdığın siteden indirdiğim 4K demolara baktım sıkıntı yok hepsi iyi görüntü veriyor. Tv duvarda asılı zorlamak istemedim yuvasına düşer müşer diye demek ki biraz kuvvetli iktirmek gerekiyormuş. :haha

Yavaş ilerleme sıkıntısı da 4K formatlarıyla alakalı gördüğüm kadarıyla çünkü dün Teknosa'ya usb almaya gidince 43UD8200 vardı ona biraz baktım yazılar falan akmıyor tık tık gidiyor fps düşük olunca benim gözü rahatsız ediyor. :) 4K 60 fps filmi açınca fark ortaya çıktı... Servise gerek kalmadı kaydı iptal ettim.

Neyse seni de yordum teşekkür ederim yardımların için. :)
NE DEMEK YETERKİ SORUN ÇÖZÜLSÜN

N Çevrimdışı

Nacikiyak

Yeni Üye
13 Eyl 2019
2
46
Ledle in kesmesi ledbar arızası da olabilir güç kartı kaynaklı da olabilir. Düşük ihtimal de ana kart, eğer bütün ledleri degistirdiklerine inanıyor ve güveniyorsan besleme kartı kontrol edilmeli , eğer ledlerde onarım yaptı ise kesme işlemi dev edebilir 15 günlük onarım sürecide çok uzun geldi bana

Hocam ilginize tesekkurler tv nin anakart ve besleme kartını degistirdim bu olayla alakalı değil tv tamirden gelince binaya yıldırım düştü tv çalışmıyordu bende anakart ve besleme kartını değiştim yine aynı sonra led driver kartını aldim ledler değişti diye yine aynı sadece led bar kalıyor kendime güvensem sipariş vericem değiştircem bi gariplik var ışığı kontrast herşeyi kısıyorum halen ekranda goruntu oluyor kisilmiyorlar tekrar tesekkurler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam ilginize tesekkurler tv nin anakart ve besleme kartını degistirdim bu olayla alakalı değil tv tamirden gelince binaya yıldırım düştü tv çalışmıyordu bende anakart ve besleme kartını değiştim yine aynı sonra led driver kartını aldim ledler değişti diye yine aynı sadece led bar kalıyor kendime güvensem sipariş vericem değiştircem bi gariplik var ışığı kontrast herşeyi kısıyorum halen ekranda goruntu oluyor kisilmiyorlar tekrar tesekkurler
Eğer TV ye zarar verip uğraşmaktan da Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji ile iletişime geçip destek alabilirsiniz

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Dikkatimi bir şey çekti :) Adem hocanın aşağıdaki Youtube videosunu izlerken 3:53 saniyesinde servis menü ekranın PANEL bölümünde 279156 yazıyor

Benim servis menünün panel kısmında ise 291440 yazıyor.

Bu soruyu sormamın sebebi ise 2k çözünürlüğün boyutları "2560x1440" olduğu için o 1440 kafama takıldı açıkçası. Panel bilgisindeki sayılar çözünürlüğü mü gösteriyor? :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dikkatimi bir şey çekti :) Adem hocanın aşağıdaki Youtube videosunu izlerken 3:53 saniyesinde servis menü ekranın PANEL bölümünde 279156 yazıyor

Benim servis menünün panel kısmında ise 291440 yazıyor.

Bu soruyu sormamın sebebi ise 2k çözünürlüğün boyutları "2560x1440" olduğu için o 1440 kafama takıldı açıkçası. Panel bilgisindeki sayılar çözünürlüğü mü gösteriyor? :)
selam, parça kodu farklı olabilir. bu nedenle isim farklılığı vardır

B Çevrimdışı

byayhan

Yeni Üye
17 Eyl 2019
9
33
Kolay gelsin herkese bi sorum olucaktı adem ustama sormustum araştıracağını söyledi ama muhtemelen yoğunluktan geri dönüş yapamadı tekrar buraya yazmak istedim. benim sorum şu benim panel LG 42la613s LC420DUE-(SF)(U2) ve bendeki paneli takmak istediğim LG 42la620s in paneli LC420DUE-(SF)(U1)
Uyum sağlar mı veya farklı bi LC420DUE olan panellerin hepsine uyum sağlar mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri