Televizyonumda HDR var mı ?

Bu makale sizin için faydalı oldu mu ?

• Evet

Oy: 45 80.4%
  • Hayır

Oy: 7 12.5%
  • Gereksiz

Oy: 4 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    56
eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
hocam benim tv de koa hdr diye bir seçenek var ve açıp kapanıyor

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
ne işe yarıyor acaba ?
Hocam ciddi olarak özellikle full hd ya da 4k youtube ve netflix videolarında farkediliyor aç kapa yapınca. Siyahlar daha siyah oluyor. Görüntü biraz daha keskinleşiyor. Buraya menünün fotosunu paylşayım. Galiba vestelden farklı bir menü. ben aynı diye düşünmüştüm.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A1D9E6EA-79A5-49B6-90E5-47EC2DEEB1B5.jpg
6A49A7BB-2F9E-412A-9159-483A37DBC397.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

virtual hdr den daha farkli, görüntüde etkisi hemen farkediliyor virtual daha cok demo gibi .ayrica vestel pixellence standart olarak var jvc yaziliminda .Diger yazilimlarda demolu olani var ise yaramiyor.
pixelince göremedim ben? açıp kapama işlemi yapılamıyor mu JVC de?

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
TV de veya Box da gibi cihazların MENU bilgileri çoğunlukla FAKE dir!

Ama örneğin bir AVR alırsanız onda FAKE olmaz
veya adam gibi bir PJ alırsanız yine FAKE bilgiler olmaz

Çin işi bir şey alırsanız ki hepsi ÇİN dir aslında ama burada MARKA
devreye girer! Çin li en babasını da yapıyor ama bolca FAKE yapar

böyle gider bu işler......

Gelelim DV/Atmos/HDR lere

DV daha yeni bir teknik daha iyi deniyor,iyi de kim diyor pratik de bunları!
kağıt üstünde DV daha yeni ve de daha iyi!

İşin "marketing" kısmı var bir de,örneğin BOX çılar ve TV ciler malı gazlamak adına
bir sürü şeyi koyarlar veya koymuş gibi gösterip aslında çalışmazlar!

"Bilgiler" ekranı sizi yanıltmasın!

Kılavuzları dikkatli okuyun,bazıların da konu ile ilgili bir şey yazmaz!
bazıları lafı dolandırırlar var gibi gösterirler ama yoktur!

"Lisanslı" ürünler için,kesinlikle belirtilmelidir ama çoğu olmadığı için belirtilmez!

kimisi TV yi açtım da bilmem neyi gördüm diyor,görürsün ama çalışıyormu ???

Kaynağın nedir?? bu o sistmei tam veriyormu? burada FAKE işler vardır örneğin
algılama sistemini "hackleyip"(bunu RUS lar yapıyor!) sana FAKE bilgi geliyor(TV ye)
o zaman karşı sistem VAR diye algılayıp sana ilgili menüden bir şeyleri açıyor veya
ON oluyor v.s halbuki FAKE hemen hepsi!

Bu işlerin daha pratik yolu içeriği(kaynak olsun bu kısım) "AVR" ye girmesidir! bun da
ne oluyor diye bakmak gerekiyor ve örneğin bir HDR/DV v.s algılaması varsa o zaman
doğrudur diye kabul etmemiz gerekiyor

yoksa panede şu yandı bu ON oldu bu açık görünüyor v.s bilgileri pek doğru olamıyor!

Not;RUS un birisi(bunu bana Antalya da tanıştığım birisi söyledi zaten meseliği herifin FAKE
yazılımlar v.s dir:kiskis)

kısaca herif AVR lere müdahale edeceğim... bana çok para tekif ettiler demiştir!

son sözüm DV/Atmos/HDR v.s işin biraz ticari biraz marketin türü hileleri olduğunu sakın unutmayın
fazla takılmayın bunlara

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Yazılımda oynayarak oraya tavsiye forum hdr de yazılabilir

mb230 da yazılımla hdr düzeltme yapıyor dolby vision için farklı bir renk kodlaması yapıyor ve sanırım benim tv panelim bu renk kodlarını çözümleyemiyor baya bi uğraştık olmadı

ama anladığım kadarıyla da sanırım ips panel mb230 anakart üretimi toshiba ve jvc için daha kaliteli

ben ne yaptıysam görüntü ayarlarında dolby vision bildirimini getiremedim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
IPS panellerin bir kere NIT değerleri kötüdür/düşüktür!
belki HiEnd LGE den bir şey alırsanız kısmen vasat olur!

OLED ler de bu konuda iyi değildir!

DV/HDR ler için VA gerekiyor ve çok yüksek NIT değerleri sunabilmeli baclit sistemi!
adeta araba farı ya da gemi projektörü gibi olmalıdır,ancak bunun ne esprisi var ben orasına
karışmam:kiskis

panelleri satabilmek adına olmayan işlere girdiler üreticiler!

Bluray ciler da ayrı bir alem,herifler 60/70 lerin filmlerini yok HDR yok anasının bilmem nesi diyerek
re-mastering yöntemiyle yeniden diske yazıp alın size UHD+HDR filim diyorlar yaw:haha

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Yazılımda oynayarak oraya tavsiye forum hdr de yazılabilir

mb230 da yazılımla hdr düzeltme yapıyor dolby vision için farklı bir renk kodlaması yapıyor ve sanırım benim tv panelim bu renk kodlarını çözümleyemiyor baya bi uğraştık olmadı

ama anladığım kadarıyla da sanırım ips panel mb230 anakart üretimi toshiba ve jvc için daha kaliteli

ben ne yaptıysam görüntü ayarlarında dolby vision bildirimini getiremedim
Merhaba aynı anakart (mb230) farklı TV modelleri için farklı kalitede ve hızda olur mu? Versiyonu filan mı vardır demek istediniz?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
TV de veya Box da gibi cihazların MENU bilgileri çoğunlukla FAKE dir!

Ama örneğin bir AVR alırsanız onda FAKE olmaz
veya adam gibi bir PJ alırsanız yine FAKE bilgiler olmaz

Çin işi bir şey alırsanız ki hepsi ÇİN dir aslında ama burada MARKA
devreye girer! Çin li en babasını da yapıyor ama bolca FAKE yapar

böyle gider bu işler......

Gelelim DV/Atmos/HDR lere

DV daha yeni bir teknik daha iyi deniyor,iyi de kim diyor pratik de bunları!
kağıt üstünde DV daha yeni ve de daha iyi!

İşin "marketing" kısmı var bir de,örneğin BOX çılar ve TV ciler malı gazlamak adına
bir sürü şeyi koyarlar veya koymuş gibi gösterip aslında çalışmazlar!

"Bilgiler" ekranı sizi yanıltmasın!

Kılavuzları dikkatli okuyun,bazıların da konu ile ilgili bir şey yazmaz!
bazıları lafı dolandırırlar var gibi gösterirler ama yoktur!

"Lisanslı" ürünler için,kesinlikle belirtilmelidir ama çoğu olmadığı için belirtilmez!

kimisi TV yi açtım da bilmem neyi gördüm diyor,görürsün ama çalışıyormu ???

Kaynağın nedir?? bu o sistmei tam veriyormu? burada FAKE işler vardır örneğin
algılama sistemini "hackleyip"(bunu RUS lar yapıyor!) sana FAKE bilgi geliyor(TV ye)
o zaman karşı sistem VAR diye algılayıp sana ilgili menüden bir şeyleri açıyor veya
ON oluyor v.s halbuki FAKE hemen hepsi!

Bu işlerin daha pratik yolu içeriği(kaynak olsun bu kısım) "AVR" ye girmesidir! bun da
ne oluyor diye bakmak gerekiyor ve örneğin bir HDR/DV v.s algılaması varsa o zaman
doğrudur diye kabul etmemiz gerekiyor

yoksa panede şu yandı bu ON oldu bu açık görünüyor v.s bilgileri pek doğru olamıyor!

Not;RUS un birisi(bunu bana Antalya da tanıştığım birisi söyledi zaten meseliği herifin FAKE
yazılımlar v.s dir:kiskis)

kısaca herif AVR lere müdahale edeceğim... bana çok para tekif ettiler demiştir!

son sözüm DV/Atmos/HDR v.s işin biraz ticari biraz marketin türü hileleri olduğunu sakın unutmayın
fazla takılmayın bunlara

FAKE olacağını sanmıyorum açıkçası ,yazılımla oynayan-değiştiren-derleyen biri olarak yazıyorum :)
Kurumsal firmanın fake yazılımla üretim yapacağını hiç sanmıyorum ,yani açıkçası sevgili albanez albanez sana katılmıyorum bu konuda,hani yazılım kaynak kodlarını ele geçirsem ve ben yeniden derleyip yayınlasam işte o zaman belki fake olur (içine fazladan "çalıştırılamayan" dosya eklesem ve görünüme alsam ) :ok
Firma şunu yapmıştı ilk yıllarda ,yazılımı derlerken "genel" olarak hem hd ,hem fhd , hem de en ufak panelden en büyük panel tvler için aynı yazılımı,panel bilgisi hariç derlemiş, bu ayrımı da profil dosyaları ile belirlemişti ,bendeki (9090) tv yazılımında olan uygulama seg marka 40'' tvde de var mesela ,ama bendeki profil ile kullanıma açık seg ise aynı yöntemle kapalı durumdadır.Bu işlem MB96 karta kadar(MB96 dahil) böyle derlenmiştir.Hatta 3d paneli normal tvye koyup,3d kapalı olan yazılımda o tvde bu opsiyon ON olunca normal tv 3d olmuştur ,hatta çifte ekran olmuştur (tümünde değil),faaldir yani şimdiki gibi "açtım ama olmadı" durumunda değildir.MB97 ve üstü kartlarda yazılımlar da aynıdır, tabii panel bilgileri hariç , ama biz bunu yıllar önce yayınlayınca firma uyandı artık,profillerde kısıtlamaya gitti ,(onu da buluyoruz artık yavaş yavaş),ki 5000 tl verilip alınan tv ile 1200 tl alınan tv arasında fark olsun,parası olan hemen hemen tümü AÇIK olan uygulamalı(öyle diyeyim) tv alsın,parası kısıtlı olan diğer tvyi alsın :)
Yani kısaca derleme ortak(kartlar zaten neredeyse aynı),uygulamalar kısıtlıdır,kimi tvlerde açık ve uygulaması var,kimi tvlerde kapalı ama bazı uygulamalar var (hepsi değil artık,uyandırdık çünkü :) )
Yani fake değildir ama yazılımda kısıtlama vardır ,keşke yazılım kaynak kodları olsa da derleyip ortaya fake olarak tv yazılımı sürsem :kiskis

NOT:
Polemik olması için yazmadığımı belirteyim ,ama aşağıdaki yazılım fakedir mesela :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
hocam bunların hemen hepsini başta RUS lar olmak üzere,sonra Polonya,Belarus ve Bulgarlar yapıyor
ve ciddi de para kazanıyorlar sonra gelip Antalya da yiyorlar yaw:haha
Çin li bilmiyor ve de uğraşmak istemiyor!

Daha sonra ki BUG-fix leride bu herifler yapıyor yine

Hepsinin 1 veya bir kaç böyle adamları vardır,forumları bile var!
Üreticiler de böyle teşkilatlar yok,zaten uğraşmak da istemiyorlar,bildiriyorlar o heriflere onlar
hallediyor,eskiden istisnalar vardı,örneğin Toshiba,Pioneer,Sharp,Panasonic gibi caponlar kendileri
oturup yazıyorlardı v.s hatta Toshiba gibileri donanım olarak da en iyisiydi ve kendisi yapıyordu(üretim
yan sanayi değildi! diğerleri yan saniyidir çoğunlukla)

benim zamanımda ise bu işlerin piri Taiwan lılar idi hatta yakın zamana kadar,90 da Sovyetler dağılınca
RUS lar sahaya çıktı,herifler görmediğimiz bilmediğimiz işleri yapıyorlarmış meğerse yaw:clap2
abi nereden öğrendiniz o zaman bu işleri???

büyük bir kısmınıda zaten bu heriflerin başta CIA olmak üzere alayını transfer ettiler:hoba1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri