Televizyondan caps almak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tuşları deneyerek bulmayı deneyin derim.:bilmiyom
Büyük ihtimal renkli tuşlarda veya favori tuşlarında olabilir.:hmm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hmm ilginç duymadım, denemedim
varmı bilmişyorum, çünkü tv de hafıza kartı vs yok çektiğin resim nereye gider nasıl olur merak ettim şimdi :)

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
menu 4727 ten diagnostic scrren capture aktif yapildigi zaman uk dan kapama tusuna bastiginizda ekran goruntusu almakta. fakat tv kapatilamamakta.usb ye atiyor :)
Aynen hocam tv de usb takılıydı usb nin fotoğraf bölümüne girdiğimde kanalların ekran görüntüleriyle karşılaştım servis menüye girmiştim acaba ordanmı kayt etti fotoğraf ları dün bende karşılaştım

screen8capture-14b7a6b004f07ccb06.png
screen8capture-8.png
screen8capture-1.png

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
menu 4727 ten diagnostic scrren capture aktif yapildigi zaman uk dan kapama tusuna bastiginizda ekran goruntusu almakta. fakat tv kapatilamamakta.usb ye atiyor :)
bu yazıyı görmeden evvel deneme yanılma yoluyla bende buldum dediğiniz gibi yapılıyor. tv'nin pek bilinmeyen bir özelliğini keşfetmiş olduk. o ayarı yaptıktan sonra tv kapatılamıyor fişten çekiyordum ondan sonra tv'yi kumandadan açıp kapayabiliyordum(screen capture devdışı oluyor). tv yazılımı yada kumandayla ilgili bir sorun diye düşünmüştüm bu özelliği aktif ettiğimiz içinmiş. menü+4725>diagnostic>screen captureyi açtığımız gibi kapatınca kumandanın açma kapama tuşu işlevine geri dönüyor. capture almak isteyebileceğimiz bir şey önceden belli olmuyor ki o özelliği daha önce aktif edip caps alalım sonra power tuşuna atanması kötü olmuş. iki tuşa basmak yada alttaki renkli tuşlara atansaydı sürekli capture özelliği aktif olsaydı iyi olabilirdi. caps almak birileri için arayıp bulamadığı bir özelik olabilir. denendi çalışıyor arkadaşlar bilginiz olsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

menü 4727 mi 4725 mi yazım hatası mı ?:alala
menü+4725 arkadaş yazım hatası yapmış.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Güzel bir paylaşım yeni bir bilgi teşekkürler, acaba başka ne gizli kalmış özellikler varda bilmiyoruz :) yazılım üzerinde oynama yapanlar yakında bizlere duyururlar yeni özellikleri şimdiden tüm emekler için saygılar.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
bu yazıyı görmeden evvel deneme yanılma yoluyla bende buldum dediğiniz gibi yapılıyor. tv'nin pek bilinmeyen bir özelliğini keşfetmiş olduk. o ayarı yaptıktan sonra tv kapatılamıyor fişten çekiyordum ondan sonra tv'yi kumandadan açıp kapayabiliyordum(screen capture devdışı oluyor). tv yazılımı yada kumandayla ilgili bir sorun diye düşünmüştüm bu özelliği aktif ettiğimiz içinmiş. menü+4725>diagnostic>screen captureyi açtığımız gibi kapatınca kumandanın açma kapama tuşu işlevine geri dönüyor. capture almak isteyebileceğimiz bir şey önceden belli olmuyor ki o özelliği daha önce aktif edip caps alalım sonra power tuşuna atanması kötü olmuş. iki tuşa basmak yada alttaki renkli tuşlara atansaydı sürekli capture özelliği aktif olsaydı iyi olabilirdi. caps almak birileri için arayıp bulamadığı bir özelik olabilir. denendi çalışıyor arkadaşlar bilginiz olsun.

menü+4725 arkadaş yazım hatası yapmış.

dogrudur 4725 olacakti yaslandik artik gozumuzde gormuyor :)

Güzel bir paylaşım yeni bir bilgi teşekkürler, acaba başka ne gizli kalmış özellikler varda bilmiyoruz :) yazılım üzerinde oynama yapanlar yakında bizlere duyururlar yeni özellikleri şimdiden tüm emekler için saygılar.

Bu ozellik servis teknisyenleri icin gelistirilmis olabilir.zira eve gelen personeller cogu zaman elindeki kamera telefon gibi cihazlar ile ekran goruntusu aliyorlardi :)

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Yani, 4725'e basınca ekran resmi çekiyor anladığım kadarıyla. Keşke, çocukken hattatların yanında büyüsek'de, güzel yazma sanatı edinsek. Zor oldu anlamak. Anladığım kadarıyla... Menüye bas, 4725 tuşlarına bas, kırmızı kapama düğmesine bas, USB'ye görüntü gitsin. Ancak, bundan sonrası faili meçhul. Yani, yandex disk vasıtasıyla aktarabilsek görüntüleri. Hiç USB'yi PC'ye takmasak. Neyse çok konuştum, boş konuştum. Chat kelime olarak, sohbet değil, gevezelik etmek demektir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yani, 4725'e basınca ekran resmi çekiyor anladığım kadarıyla. Keşke, çocukken hattatların yanında büyüsek'de, güzel yazma sanatı edinsek. Zor oldu anlamak. Anladığım kadarıyla... Menüye bas, 4725 tuşlarına bas, kırmızı kapama düğmesine bas, USB'ye görüntü gitsin. Ancak, bundan sonrası faili meçhul. Yani, yandex disk vasıtasıyla aktarabilsek görüntüleri. Hiç USB'yi PC'ye takmasak. Neyse çok konuştum, boş konuştum. Chat kelime olarak, sohbet değil, gevezelik etmek demektir.
Güldürdün beni :haha1
Bende bu tv olmadığından bir fikrim yok,ama çok zor değil anlatılan,hepsi kırmızı ile boyadığım yer ?
siz yine şanslısınız,biz 9x serisi tvlerde bu da yok ?

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Geçen hafta o özelliği ben de MB140 da aktif etmiştim ancak görüntüler negatif film gibi ters çıkıyor..
Bu arada resimler PNG formatında oluşuyor, eğer bir resim düzenleyiciyle JPEG formatına convert edilirse yarısı karanlık çıkmayacaktır..

screen8capture-1.jpg

Ekran-Alintisi993ad6f60f82c553.jpg

Bu da TV den alınan resmin paint ile düzeltilmiş hali..

screen8capture-2.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Geçen hafta o özelliği ben de MB140 da aktif etmiştim ancak görüntüler negatif film gibi ters çıkıyor..
Bu arada resimler PNG formatında oluşuyor, eğer bir resim düzenleyiciyle JPEG formatına convert edilirse yarısı karanlık çıkmayacaktır..

screen8capture-1.jpg

Ekran-Alintisi993ad6f60f82c553.jpg

Bu da TV den alınan resmin paint ile düzeltilmiş hali..

screen8capture-2.jpg
Yararlı oldu. Ama, merak ettiğim noktalar var... Mesela, çekilen resimlerin yarısı karanlık mı çıkıyor? Ve birde, bu işlemi(4725 tuşlarına bas)yaptıktan sonra, TV'nin eski haline dönmesi için, TV'nin fişini mi çekeceğiz? Teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt