Televizyona Harici Harddisk Bağlama

semih982 Çevrimdışı

semih982

Yeni Üye
16 Mar 2019
16
39
Olmaz hocam y kablonun erkeğin birinde datalar ve enerji diğerinde sadece enerji vardır aslında elinde iki tane usb kablosu varsa lehimleyerek yapabilirsin basittir
nQ6Rk0.jpg

Hocam zaten elimde bu var ama yine de olmuyor.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Renkler, yani bu konuda işimize yarayacak renkler standarttır abi kırmızı ve siyah bir kabloyu ortasından sıyırıp içerisinden yine siyah ile kırmızıyı sıyırıp, diğer kabloyu ortasından kesip kırmızı kırmızıya, siyah siyaha lehimlenecek. Hocam bir ihtimal kabloda sorun olabilir ince olan sadece enerji için kullanılan belki montaj sırdasında bir yanlışlık yapılmış olabilir yani sorun enerjiyse yapacağın 2 şey ya kendi kablonu yapacaksın ya yenisini alacaksın

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
HDD yi TV de formatladınız mı (Biçimlendirme)? Kullanım kılavuzu 28. ve 29 . sayfaları inceleyin.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
hdd'den film izlemek için kullanmak istiyorum. Hem biçimlendirme ekranında da görmüyor hdd'yi.

Philips´in kendi sayfasindan alinti, isinize yarar belki:

Soru

TV bir USB depolama cihazını tanımıyorsa ne yapmalı?

Durum
Bir USB flash sürücü veya sabit disk bağlandığında, TV'nin cihazı tanıyamadığı ve / veya içeriği okuyamadığı anlaşılıyor.

Kontrol listesi
Şunlara dikkat edin:
● TV yazılımı güncel mi?
● USB sürücüsü, TV tarafından desteklenen bir dosya sisteminde (FAT, NTFS) biçimlendirilmiş mi?
Not:
Depolama ortamının güç tüketimi 500 mA'dan fazlaysa, bir USB 3.0 bağlantı noktası kullanın. Televizyonda bir USB 3.0 bağlantı noktası yoksa veya cihazın güç tüketimi 900mA'dan fazla ise, cihazı çalıştırmak için alternatif olarak cihazı iki USB bağlantı noktasından çalıştırmak için Y şeklinde bir USB kablosu kullanılabilir.
Yüksek güç tüketimi olan sabit sürücüler için, aygıtın kendi güç kaynağından beslenmesi önerilir.[/TD]

Yanıt
USB cihazı TV tarafından otomatik olarak algılanmazsa, aşağıdaki adımları izleyin:
1. TV'yi kapatın.
2. USB depolama cihazını TV'nin USB portuna takın (USB uzatma kablosu veya USB hub kullanmayın).
3. TV'yi açın ve tamamen çalışması için bir dakika bekleyin.
4. Uzaktan kumandadaki SOURCE düğmesine basın ve doğru USB bağlantı noktasını seçin. TV cihazı tanımıyorsa, TV açıkken tekrar takmayı deneyin ve bu adımı tekrarlayın.
5. Aranacak klasörü / dosyayı seçin ve OK'e basın.

TV hala cihazı tanımıyorsa, USB sürücüsünü desteklenen bir dosya biçiminde biçimlendirmek için bir bilgisayar kullanmayı deneyin. Dosyaları tekrar kopyalayın ve 1 ile 5 arasındaki adımları tekrarlayın.

semih982 Çevrimdışı

semih982

Yeni Üye
16 Mar 2019
16
39
Philips´in kendi sayfasindan alinti, isinize yarar belki:

Soru

TV bir USB depolama cihazını tanımıyorsa ne yapmalı?

Durum
Bir USB flash sürücü veya sabit disk bağlandığında, TV'nin cihazı tanıyamadığı ve / veya içeriği okuyamadığı anlaşılıyor.

Kontrol listesi
Şunlara dikkat edin:
● TV yazılımı güncel mi?
● USB sürücüsü, TV tarafından desteklenen bir dosya sisteminde (FAT, NTFS) biçimlendirilmiş mi?
Not:
Depolama ortamının güç tüketimi 500 mA'dan fazlaysa, bir USB 3.0 bağlantı noktası kullanın. Televizyonda bir USB 3.0 bağlantı noktası yoksa veya cihazın güç tüketimi 900mA'dan fazla ise, cihazı çalıştırmak için alternatif olarak cihazı iki USB bağlantı noktasından çalıştırmak için Y şeklinde bir USB kablosu kullanılabilir.
Yüksek güç tüketimi olan sabit sürücüler için, aygıtın kendi güç kaynağından beslenmesi önerilir.[/TD]

Yanıt
USB cihazı TV tarafından otomatik olarak algılanmazsa, aşağıdaki adımları izleyin:
1. TV'yi kapatın.
2. USB depolama cihazını TV'nin USB portuna takın (USB uzatma kablosu veya USB hub kullanmayın).
3. TV'yi açın ve tamamen çalışması için bir dakika bekleyin.
4. Uzaktan kumandadaki SOURCE düğmesine basın ve doğru USB bağlantı noktasını seçin. TV cihazı tanımıyorsa, TV açıkken tekrar takmayı deneyin ve bu adımı tekrarlayın.
5. Aranacak klasörü / dosyayı seçin ve OK'e basın.

TV hala cihazı tanımıyorsa, USB sürücüsünü desteklenen bir dosya biçiminde biçimlendirmek için bir bilgisayar kullanmayı deneyin. Dosyaları tekrar kopyalayın ve 1 ile 5 arasındaki adımları tekrarlayın.
Hocam bin kere denedim ama olmuyor. Her türlü formatı da denedim. Artık girişleri bozmaktan korkuyorum. :rant

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Kod:
Not:
1- Depolama ortamının güç tüketimi 500 mA'dan fazlaysa, bir USB 3.0 bağlantı noktası kullanın. Televizyonda bir USB 3.0 bağlantı noktası yoksa veya cihazın güç tüketimi 900mA'dan fazla ise, cihazı çalıştırmak için alternatif olarak cihazı iki USB bağlantı noktasından çalıştırmak için Y şeklinde bir USB kablosu kullanılabilir.
2- Yüksek güç tüketimi olan sabit sürücüler için, aygıtın kendi güç kaynağından beslenmesi önerilir.
Hımm,
1 nolu açıklamadaki konuya zaten başından beri ısrarcı olduğumu belirtmiştim
2 nolu açıklamayı da sevgili umut söylemişti:
Adaptörle beslenen kutular var, onlardan temin edip deneyin derim.
ama linkini verdiğim konudaki sunduğum kablo iş görür sanırım emin değilim sanırım dedim ?

semih982 Çevrimdışı

semih982

Yeni Üye
16 Mar 2019
16
39
Kod:
Not:
1- Depolama ortamının güç tüketimi 500 mA'dan fazlaysa, bir USB 3.0 bağlantı noktası kullanın. Televizyonda bir USB 3.0 bağlantı noktası yoksa veya cihazın güç tüketimi 900mA'dan fazla ise, cihazı çalıştırmak için alternatif olarak cihazı iki USB bağlantı noktasından çalıştırmak için Y şeklinde bir USB kablosu kullanılabilir.
2- Yüksek güç tüketimi olan sabit sürücüler için, aygıtın kendi güç kaynağından beslenmesi önerilir.
Hımm,
1 nolu açıklamadaki konuya zaten başından beri ısrarcı olduğumu belirtmiştim
2 nolu açıklamayı da sevgili umut söylemişti:
Adaptörle beslenen kutular var, onlardan temin edip deneyin derim.
ama linkini verdiğim konudaki sunduğum kablo iş görür sanırım emin değilim sanırım dedim ?
Hocam sizin kabloyu bulamadım internette. Çarşı pazar gezmem gerekecek galiba ya da benim kablonun aynısının güç kablosu 2.0 olanını alacağım bu gidişle.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Benim dediğimi alırsan ileride de kullanırsın diye dedim ?
İstediğin usb kablosunu da takarsın en azından,madem çarşı pazar gezeceksin,en azından "olmazsa değiştireceğim" diye al bence :ok

K Çevrimdışı

K.Oze

Yeni Üye
3 Tem 2019
6
36
50PUS7303 mevcut bendede. 1TB Harici HDD 2 bölüme ayırdım FAT32 ve NTFS olarak. FAT32 görüyor ama NTFS görmüyor. hosbulduk hosbulduk, paylaştığı yazıda NTFS destekler diyor ama sanmıyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
50PUS7303 mevcut bendede. 1TB Harici HDD 2 bölüme ayırdım FAT32 ve NTFS olarak. FAT32 görüyor ama NTFS görmüyor. hosbulduk hosbulduk, paylaştığı yazıda NTFS destekler diyor ama sanmıyorum.
Tv linux,bence ext dosya sistemini de desteklemeli ama maalesef desteklemiyor,ayrıca ntfs sistemini desteklemiyor bildiğim kadarıyla,tv içinde destek var ama faal değil,faal de edilemez,çünkü derlerken yapılmalı bu işlem.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri