Televizyon Yedek Parça. Arayanlar ve Satanlar Platformu

C Çevrimdışı

Cryptoh

Yeni Üye
2 Tem 2020
2
43
S.A. dostlar. Bu yılbaşında indirimdeyken 10bin tl'ye Samsung 65q70r tv aldım.
Sanırım çocuklar iç paneli kırdılar. Ekranın ortasına kadar dikey çizgiler çıktı. Servis geldi panel değimi için 7700 TL ücret istedi.
Şoka girdim. Tv den soğudum.
Bu paneli uygun fiyata değiştirme imkanım olabilir mi.

Ya da paneli değiştirmek yerine yeni bir tv mi alsam diye düşündüm.
LG oledb9pla güzel görünüyor. Ama ölü piksel, logo yanığı gibi bir sorun yaşarmıyım. Bir TV daha çöpe atma lüksüm yok.
Oled'e en yakın direkt Led olarak, Sony55xf9005 de iyi görünüyor.

Sizce ne yapmalıyım. Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Not:Tv'de netflix blutv iptv YouTube kullanıyorum. Futbol seyrediyorum. Pc'yi ara sıra hdmi ile tv'ye bağlıyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
S.A. dostlar. Bu yılbaşında indirimdeyken 10bin tl'ye Samsung 65q70r tv aldım.
Sanırım çocuklar iç paneli kırdılar. Ekranın ortasına kadar dikey çizgiler çıktı. Servis geldi panel değimi için 7700 TL ücret istedi.
Şoka girdim. Tv den soğudum.
Bu paneli uygun fiyata değiştirme imkanım olabilir mi.

Ya da paneli değiştirmek yerine yeni bir tv mi alsam diye düşündüm.
LG oledb9pla güzel görünüyor. Ama ölü piksel, logo yanığı gibi bir sorun yaşarmıyım. Bir TV daha çöpe atma lüksüm yok.
Oled'e en yakın direkt Led olarak, Sony55xf9005 de iyi görünüyor.

Sizce ne yapmalıyım. Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Not:Tv'de netflix blutv iptv YouTube kullanıyorum. Futbol seyrediyorum. Pc'yi ara sıra hdmi ile tv'ye bağlıyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
TV ile kıyaslayınca verdikleri onarım teklifi oldukça iyi rakam olsa da elbette büyük geçmiş olsun.
Eleştireceğim müsadenizle, eve 15.000tl lik tv alıp da sigorta yaptırmamak oldukça büyük bir ihmal değil mi size de?

OLED büyük macera. Paranız çoksa ve ''2-3 sene krallar gibi tv seyredeyim sonra atsam da olur'' diyebilecek kadar ekonomik özgürlüğünüz var ise bir C9 çok güzel olur bence. SONY 9005 değil 19005 gelse yine yanına yaklaşamaz. Ama o küçük detayı unutmamak lazım.

Paneller yurt dışında bu kadar büyük paralar olmasa da, ülkemize gelmesi büyük dert. Kaldı ki tekli panel satışı da yapmıyorlar yani piyasada servis haricinde bu paneli daha ekonomik yaptırsanız dahi 1000tl daha ucuza yaptıklarını farz edelim, o riske girmeye değer mi sizce? Ayrıca piyasada opencell, serviste blockcell komple değişeceğini de unutmamak lazım.

C Çevrimdışı

Cryptoh

Yeni Üye
2 Tem 2020
2
43
TV ile kıyaslayınca verdikleri onarım teklifi oldukça iyi rakam olsa da elbette büyük geçmiş olsun.
Eleştireceğim müsadenizle, eve 15.000tl lik tv alıp da sigorta yaptırmamak oldukça büyük bir ihmal değil mi size de?

OLED büyük macera. Paranız çoksa ve ''2-3 sene krallar gibi tv seyredeyim sonra atsam da olur'' diyebilecek kadar ekonomik özgürlüğünüz var ise bir C9 çok güzel olur bence. SONY 9005 değil 19005 gelse yine yanına yaklaşamaz. Ama o küçük detayı unutmamak lazım.

Paneller yurt dışında bu kadar büyük paralar olmasa da, ülkemize gelmesi büyük dert. Kaldı ki tekli panel satışı da yapmıyorlar yani piyasada servis haricinde bu paneli daha ekonomik yaptırsanız dahi 1000tl daha ucuza yaptıklarını farz edelim, o riske girmeye değer mi sizce? Ayrıca piyasada opencell, serviste blockcell komple değişeceğini de unutmamak lazım.
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
Çok haklısınız, TV'me kasko yaptırmam gerekirdi. Ama bu panellerin bukadar hassas olabileceğini düşünmezdim. Bilsem kasko+ekran koruyucu alırdım.
Olan oldu yapacak bişey yok, ama ders aldım. Tv'mi kaldırıp ya yedek parçalarını kullanabilecek birine satacam, ya da ucuz bir panel bulup onaracam.
Ozamana kadar kullanabileceğim TV için ise öneriniz için teşekkür ederim. 10 bin lira civarında bütçe ayırabilirim. Ama çok cazip birşey bulursam da bir miktar arttırabilirim.
Yani 55" inç alabilirim ancak.
LgC9 modeli 10.500 TL. LgB9 9000 TL. SONY 55Ag8 modeli de 13000 TL.
Sizce hangisini almalıyım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
Çok haklısınız, TV'me kasko yaptırmam gerekirdi. Ama bu panellerin bukadar hassas olabileceğini düşünmezdim. Bilsem kasko+ekran koruyucu alırdım.
Olan oldu yapacak bişey yok, ama ders aldım. Tv'mi kaldırıp ya yedek parçalarını kullanabilecek birine satacam, ya da ucuz bir panel bulup onaracam.
Ozamana kadar kullanabileceğim TV için ise öneriniz için teşekkür ederim. 10 bin lira civarında bütçe ayırabilirim. Ama çok cazip birşey bulursam da bir miktar arttırabilirim.
Yani 55" inç alabilirim ancak.
LgC9 modeli 10.500 TL. LgB9 9000 TL. SONY 55Ag8 modeli de 13000 TL.
Sizce hangisini almalıyım.

SONY markasını severim ancak bu kıyaslamalarda ben öncelikle TEKNOLOJİ ÜRETİCİSİ KİM diye bakıyorum ve ne yazık ki SONY markasını burada teknoloji üreticisi olarak göremiyoruz. Örnek veriyorum, LCD teknolojisinde SAMSUNG dan, OLED teknolojisinde LG den panel satın alıp, kendi anakartını takıp önüne SONY yazınca benim gözümde SONY olmuyor o tv.

Bunu VESTEL yapsa anlarım neden? Çünkü biz VESTEL markasını DÜNYA ELEKTRONİK DEVİ olarak kabul etmedik de o yüzden. Ama bunu SONY yapınca o durumda ben her zaman ''O zaman neden SONY alayım ki?'' diyorum.

Tamam kabul mühendislikleri on numara, elektronik konusunda da dehalar ama kıyasladığımız markalar da bu konuda armut toplamıyorlar.

Durum bu olunca ben ibreyi LG ye, ve sadece bir alpha9 farkı için o ücreti ödemeye gerek olmadığı düşüncesi ile sizi haklı bularak B9'a çeviriyorum :ok

Yazdıklarımın tamamı kişisel görüştür, lütfen uzman yorumu olarak kabul etmeyiniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konuyu daha aktif hale getirebilmek adına, zaman sorunumuzun hepiniz tarafından bilinmesinden dolayı anlayış göstereceğinizden de emin olarak değerli eşimden destek istedim.

Bundan sonraki süreçte sevgili Loya Loya bu konuda aktif olacak ve özellikle web üzerinden bize aktarılan kırık panelli tv lerin değerlendirilebilir olan malzemelerini bu konu başlığı altında listeleyecektir.

Daha önce de belirttiğimiz üzere panelleri kırılan televizyonlarınızın anakart besleme kartı tcon kartı gibi unsurlarını aracısız komisyonsuz kendi işinizi kendiniz yapabileceğiniz şekilde satabileceğiniz ve aynı zamanda malzeme arayan arkadaşlarımızın da tamirciye muhtaç kalmadan yedek parça bulabilmesi ve kendi işlerini kendileri halledebilmeleri adına burada SATAN ve ALAN olarak sizleri buluşturmayı amaçlıyoruz.

Bu bağlamda sevgili Loya Loya , satılık olan ürünlerde iletişim bilgisi olarak kendilerinden onay alınan, ürünün gerçek sahibinin bilgilerini paylaşıyor olacak.

Alıcı direkt olarak satıcıyı arayacak ve kendi alışverişlerini kendileri yapacaklar.

Bu içerikte iki konumuz var, Kafa karışıklığı olmaması adına aslında bu iki konuyu da birleştirmeyi öneriyorum sizler ne düşünürsünüz?

Sevgili Sota Sota ;

Kırık panelli tv leri değerlendirme merkezi ve bu konu aslında aynı amaca hizmet ediyor. Başlık bu konunun olacak şekilde diğeri konuyu bununla birleştirsek mi ne dersiniz?

Loya Çevrimdışı

Loya

Yeni Üye
6 Ocak 2018
41
Ürün Sahibi : Niyazi Ulusoy
İletişim Numarası :05468756551

Açıklama : Paneli kırık olan phlıps marka 55 pus 7181 / 12 model anakartı satılıktır.
500.00 TL

Kartın herhangi bir arızası veya fiziksel hasarı yoktur.

Satın almak isteyenler Niyazi bey ile irtibat sağlayabilirler

anakart3a226d8375935249.jpg

anakart-253e6d155c759f25e.jpg

anakart-3b1e35b40c7e633a7.jpg

anakart-4.jpg

Son düzenleme:
Loya Çevrimdışı

Loya

Yeni Üye
6 Ocak 2018
41
Ürün Sahibi : Niyazi Ulusoy
İletişim Numarası :05468756551

Açıklama : Paneli kırık olan phlıps marka 55 pus 7181 / 12 model polarizer reflektör takımı satılıktır.
400.00 TL

Kartın herhangi bir arızası veya fiziksel hasarı yoktur.

Satın almak isteyenler Niyazi bey ile irtibat sağlayabilirler

rflektor13c9c43e7149c30c.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt