Televizyon Önerisi

Sizce hangisini almalıyım?

• LG 43UK6470

Oy: 0 0.0%
  • Philips 43PUS6503

• Vestel 43U9500

• Kullanılan toplam oy
    9
erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
Ufukta ben henüz yeni bir satış göremedim ancak her an her şey değişebilir, oldukça sık şekilde kontrol sağlıyoruz.
Aceleniz yok ise ben de beklemeniz taraftarı olurum.

Vestelin bazı politikalarına akıl sır erdirmek zor çünkü.
Abicim bana da bir tv önerir misin izlediğim açıları paylaşmıştım
Max 3000 TL bütçem var
43 ve 49 inç olabilir

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İzlediğimiz açılar böyle.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

WhatsApp-Image-2020-02-04-at-01.16.09-1.jpg
WhatsApp-Image-2020-02-04-at-01.16.09.jpg
WhatsApp-Image-2020-02-04-at-01.16.10.jpg

Mevcut standart VA panellerin bu açıdan renklerde ton sapması yaptığı bilinen bir durum.

PHILIPS PUS6262 kullandığım dönemde kendi evimin salonundan sizler için çektiğim ve mesafelerini de yazdığım şu görsel, durumu gayet iyi açıklıyordur diye düşünüyorum.

pus6262-aci-farki-jpg4614eff09a9ccac1.jpg

Ya açı sorununuza bir çözüm bulun size öyle VA panel bir tv bakalım, Ya üst segment VA panel ürünlere bakalım ki bütçeyi ciddi zorlamanız gerekir, ya da ister istemez IPS panel ürün bakalım ancak açı sorununu çözüyorken panel tepkime ve benzeri avantajları da kaybedeceğinizi unutmayın.

Bunun için de en uygun görsel bence şu ;

Panel-karsilastirma-tablosu.jpg

Yıllardır ortak kullanılan AYNI veri ve tabloların yanısra, kendi tecrübelerimizin de (İlk resimde olduğu gibi) grafikselleştirilmiş veya görsel örneklemelerini de sizlerle sürekli paylaşıyoruz.

Forumlarda yıllardır yazdığım üzere bizler satıcı değiliz, aksine genelde hep tüketici mantığı ile düşünerek hareket ediyoruz. Haaaa satıcı olmak kötü bir durum mu? Elbette değil de biz değiliz onu anlatmaya çalışıyorum.

Bu vesile ile size geçen pazar VATAN mağazasında karşılaştığım, kendisinin beni tanıdığı ancak benim çıkartamadığım, konuşunca anladığım bir kardeşimiz satış temsilcisiydi. Yaklaşık bir saat kadar çok samimi bir sohbet geçti aramızda i bazı bölümleri off the record bilgiler, kendisine söz verdim o bölümlerin bende kalacağına dair. İşte o kardeşimize de bizlerden (Sizlerden) bahsettim ve dedim ki ''Bakın bizim gözlemlerimiz doğrultusunda bizler sizler için çok da olumlu şeyler yazamıyor, konuşamıyoruz, mutlaka ki sizin de haklı olduğunuz yerler vardır belki ancak bunu da bizlerin bilmesi mümkün değil. Bu nedenle dilerseniz buyrun gelin sizler de bu sohbetlere dahil olun ki sizlerin de dertlerini anlayabilelim.''

Kardeşimiz oldukça olumlu yaklaştı konuya, forumumuzun adını paylaştım, davet ettim, mutlaka bakacağını ve ortama göre kendisinin de bu sohbetlere dahil olabileceğini belirtti ki inanın ben çok mutlu olurum bu durumdan zira biz sevgili Sota Sota ile birlikte birçok markaya da başvurduk, amacımızın marka karalama olmadığını belirterek diledikleri takdirde foruma temsilci atayabileceklerini de belirttik.

Yani netice itibari ile bizlerin zaten satıcılarla bir sorunu yok, bizim derdimiz çakallar ile.

Bu anlamda yukarıda yazdıklarımdan ötürü sanki size illa ki kendi bildiğim, kendi sevdiğim ürünleri,teknolojileri,markaları dayatmaya çalışıyorum algısı oluşsun istemem.

Ben ortaya yazıyorum, Bildiğimi yazıyorum, yazan birçok arkadaşımız var, herkes kişisel fikrini beyan ediyor, siz neye karar verirseniz bizim için en kral ürün o dur bu kadar basit.

Siz yarın bana ''Adem hocam LG aldım'' derseniz LG benim için en kral markadır zira hayatta en nefret ettiğim şey, vatandaşın satın aldığı ürün üzerine negatif yorum yapmaktır.

Çok yanlış bir adsım atılmış ise uyarıyoruz o ayrı konu ancak ben LG nin panel tipini sevmiyorum veya LG nin kendisini sevmiyorum diye size ''Abi naaaptın yaaaaaa, o çok tırı vırı model, şöyle kötü böyle rezil'' dersem, rezil olan aslında tv değil BEN imdir aslında. Benim kadar rezil bir kişilik yoktur o zaman benim gözümde. :)

erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
Mevcut standart VA panellerin bu açıdan renklerde ton sapması yaptığı bilinen bir durum.

PHILIPS PUS6262 kullandığım dönemde kendi evimin salonundan sizler için çektiğim ve mesafelerini de yazdığım şu görsel, durumu gayet iyi açıklıyordur diye düşünüyorum.

Ya açı sorununuza bir çözüm bulun size öyle VA panel bir tv bakalım, Ya üst segment VA panel ürünlere bakalım ki bütçeyi ciddi zorlamanız gerekir, ya da ister istemez IPS panel ürün bakalım ancak açı sorununu çözüyorken panel tepkime ve benzeri avantajları da kaybedeceğinizi unutmayın.

Yıllardır ortak kullanılan AYNI veri ve tabloların yanısra, kendi tecrübelerimizin de (İlk resimde olduğu gibi) grafikselleştirilmiş veya görsel örneklemelerini de sizlerle sürekli paylaşıyoruz.

Forumlarda yıllardır yazdığım üzere bizler satıcı değiliz, aksine genelde hep tüketici mantığı ile düşünerek hareket ediyoruz. Haaaa satıcı olmak kötü bir durum mu? Elbette değil de biz değiliz onu anlatmaya çalışıyorum.

Bu vesile ile size geçen pazar VATAN mağazasında karşılaştığım, kendisinin beni tanıdığı ancak benim çıkartamadığım, konuşunca anladığım bir kardeşimiz satış temsilcisiydi. Yaklaşık bir saat kadar çok samimi bir sohbet geçti aramızda i bazı bölümleri off the record bilgiler, kendisine söz verdim o bölümlerin bende kalacağına dair. İşte o kardeşimize de bizlerden (Sizlerden) bahsettim ve dedim ki ''Bakın bizim gözlemlerimiz doğrultusunda bizler sizler için çok da olumlu şeyler yazamıyor, konuşamıyoruz, mutlaka ki sizin de haklı olduğunuz yerler vardır belki ancak bunu da bizlerin bilmesi mümkün değil. Bu nedenle dilerseniz buyrun gelin sizler de bu sohbetlere dahil olun ki sizlerin de dertlerini anlayabilelim.''

Kardeşimiz oldukça olumlu yaklaştı konuya, forumumuzun adını paylaştım, davet ettim, mutlaka bakacağını ve ortama göre kendisinin de bu sohbetlere dahil olabileceğini belirtti ki inanın ben çok mutlu olurum bu durumdan zira biz sevgili Sota Sota ile birlikte birçok markaya da başvurduk, amacımızın marka karalama olmadığını belirterek diledikleri takdirde foruma temsilci atayabileceklerini de belirttik.

Yani netice itibari ile bizlerin zaten satıcılarla bir sorunu yok, bizim derdimiz çakallar ile.

Bu anlamda yukarıda yazdıklarımdan ötürü sanki size illa ki kendi bildiğim, kendi sevdiğim ürünleri,teknolojileri,markaları dayatmaya çalışıyorum algısı oluşsun istemem.

Ben ortaya yazıyorum, Bildiğimi yazıyorum, yazan birçok arkadaşımız var, herkes kişisel fikrini beyan ediyor, siz neye karar verirseniz bizim için en kral ürün o dur bu kadar basit.

Siz yarın bana ''Adem hocam LG aldım'' derseniz LG benim için en kral markadır zira hayatta en nefret ettiğim şey, vatandaşın satın aldığı ürün üzerine negatif yorum yapmaktır.

Çok yanlış bir adsım atılmış ise uyarıyoruz o ayrı konu ancak ben LG nin panel tipini sevmiyorum veya LG nin kendisini sevmiyorum diye size ''Abi naaaptın yaaaaaa, o çok tırı vırı model, şöyle kötü böyle rezil'' dersem, rezil olan aslında tv değil BEN imdir aslında. Benim kadar rezil bir kişilik yoktur o zaman benim gözümde. :)
Abicim öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim sonuna kadar hiç sıkılmadan okudum ve bu konuda tamamen aydınlandım. Açıkçası benim gönlümden geçen Samsung sonra Philips sonra Vestel en son da pek istemediğim LG çünkü baya bir şikayetleri var LG TV'lerin. Sanırım ips ekranlı başka bir model araştırmam gerektiğine kanaat getirdim. Ama sen diyorsan ki kardeşim ben bunu tavsiye ederim bunu al diye hemen alırım. Allah sizlerden razı olsun bu kardeşimize yardımcı olduğunuz için.

B Çevrimdışı

bugra7

Aktif Üye
15 Ocak 2020
57
Ufukta ben henüz yeni bir satış göremedim ancak her an her şey değişebilir, oldukça sık şekilde kontrol sağlıyoruz.

merhabalar adem hocam, cevabınız için teşekkürler. ben de birkaç gündür internetin altını üstüne getirdim ama gerçekten 49uhl650'ye alternatif bulamadım, beklemeyi tercih edeceğim. beklentileri de düşürüp farklı modellere baktım ancak "o 2bin iken bunlar 1500-1300 etmez" diyip hiçbir modeli beğenemedim :)

B Çevrimdışı

bugra7

Aktif Üye
15 Ocak 2020
57

adem hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum, SEG 43SBU700 vatanda 2bin liraya satılıyor. yorumunuz nedir, 43 inç isteklerimi karşılayan bir boyut. lg ips ve mb130s olarak okudum, üretim tek tip midir acaba? 120km mesafede vatan bana, gittiğime değsin diye soruyorum :) teşekkürler şimdiden

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hocam kolay gelsin, 2 sorum var; böyle cevaplamanızdan anlıyorum ki tek tip üretim yapılıyor, karma üretim yok. doğru mudur? ve 2. soru bu pixellence özelliği yazılım güncellemesi, modlama vs. ile bu televizyona getiriliyor mudur hocam?
şu an için tek üretim.
modlama yapmadığım için açılıyor mu bilemiyorum :)

erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
şu an için tek üretim.
modlama yapmadığım için açılıyor mu bilemiyorum :)
Hocam Samsung 49RU7100 ve Philips 50PUS6704 modellerinde karar kıldım ama hangisini alsam kararsızım rica etsem hangisinin kalitesi ve paneli iyidir söyleyebilir misiniz?

Yan açı önemliyse IPS bakmanız gerekir ama çok hafif demişsiniz. O zaman size VA panel daha uygun olur çünkü maç ve film izliyorum demişsiniz.
VA panellerde hareketli sahne performansı daha yüksektir. Ama karşıdan izlemek gerekir. Yanlarda renkler soluk görünür.

Vestel 43U9500 ufak bir araştırma ile karma üretim olduğunu gördüm;
Yani VA'de denk gelebilir IPS'de. Seri numarası paylaşarak forumda arkadaşlardan öğrenebiliriz.

Cam gibi bir görüntü de istiyorsanız eğer edge LED aydınlatma yerine direct LED aydınlatması olan bir TV bulmanız daha iyi olur.
Edge LED aydınlatmada TV paneli yanlardan aydınlatılır, direct LED aydınlatmada TV paneli doğrudan arkadan aydınlatılır.
Bu da direct LED TV'nin daha başarılı kontrast değerleri vermesini sağlar. Belki parlaklığa da etkisi vardır.

Bahsettiğiniz LG, Philips ve Samsung modellerine baktığımda Samsung hariç diğerlerinde direct LED aydınlatma olduğunu görüyorum.
İçlerinde bir tek Philips 43PUS6503/12 modeli direct LED aydınlatmaya ve VA panele sahip.

Diğer Philips 43PUS6504/12 modeli direct LED aydınlatmaya sahip fakat IPS panel.
LG 43UK6470PLC de aynı şekilde direct LED aydınlatma ama IPS panel.

6504'ün gözüme çarpan bir avantajı ise, Dolby Vision desteğinin olması.
Fakat bu iki Philips modeli de parlak panel, yani yansımayı önleyecek mat kaplamaları mevcut değil.
Bu bence bir dezavantaj ama size kalmış bir durum.

49U9500 hakkında bir bilgiye ulaşamadım. F fikoloji

Maksimum bütçenizi söylerseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.

Hocam Samsung 49RU7100 ve Philips 50PUS6704 modellerinde karar kıldım ama hangisini alsam kararsızım rica etsem hangisinin kalitesi ve paneli iyidir söyleyebilir misiniz sizce hangisini almalıyım?

Abicim Samsung 49RU7100 ve Philips 50PUS6704 modellerinde karar kıldım ama hangisini alsam kararsızım rica etsem hangisinin kalitesi ve paneli iyidir söyleyebilir misiniz sizce hangisini almalıyım?

Geri
Üst Alt