Televizyon Önerisi

Sizce hangisini almalıyım?

• LG 43UK6470

Oy: 0 0.0%
  • Philips 43PUS6503

• Vestel 43U9500

• Kullanılan toplam oy
    9
erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
Televizyonda genelde maç izleyen ve geceleri Netflix'te vakit geçiren biriyim bu yüzden sorun yaşatmayacak beni üzmeyecek tabiri caizse cam gibi bir televizyon arıyorum ama bazı modellerde kararsız kalmış bulunmaktayım, yorumlarınıza ihtiyacım var.
Modeller : Samsung 43RU7100
Vestel 49U9500
LG 43UK6470
Philips 43PUS6504 ve 43PUS6503 ( Aralarında pek bir fark göremedim ama belki panel farkı vardır diye ikisini de yazayım dedim)
Vestel 43U9500

Televizyona 1.5-2 metre uzaklıkta çok ama çok hafif yan açıdan izliyorum genelde. Değerli oylarınız ve kullananlar var ise yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yan açı önemliyse IPS bakmanız gerekir ama çok hafif demişsiniz. O zaman size VA panel daha uygun olur çünkü maç ve film izliyorum demişsiniz.
VA panellerde hareketli sahne performansı daha yüksektir. Ama karşıdan izlemek gerekir. Yanlarda renkler soluk görünür.

Vestel 43U9500 ufak bir araştırma ile karma üretim olduğunu gördüm;
Yani VA'de denk gelebilir IPS'de. Seri numarası paylaşarak forumda arkadaşlardan öğrenebiliriz.

Cam gibi bir görüntü de istiyorsanız eğer edge LED aydınlatma yerine direct LED aydınlatması olan bir TV bulmanız daha iyi olur.
Edge LED aydınlatmada TV paneli yanlardan aydınlatılır, direct LED aydınlatmada TV paneli doğrudan arkadan aydınlatılır.
Bu da direct LED TV'nin daha başarılı kontrast değerleri vermesini sağlar. Belki parlaklığa da etkisi vardır.

Bahsettiğiniz LG, Philips ve Samsung modellerine baktığımda Samsung hariç diğerlerinde direct LED aydınlatma olduğunu görüyorum.
İçlerinde bir tek Philips 43PUS6503/12 modeli direct LED aydınlatmaya ve VA panele sahip.

Diğer Philips 43PUS6504/12 modeli direct LED aydınlatmaya sahip fakat IPS panel.
LG 43UK6470PLC de aynı şekilde direct LED aydınlatma ama IPS panel.

6504'ün gözüme çarpan bir avantajı ise, Dolby Vision desteğinin olması.
Fakat bu iki Philips modeli de parlak panel, yani yansımayı önleyecek mat kaplamaları mevcut değil.
Bu bence bir dezavantaj ama size kalmış bir durum.

49U9500 hakkında bir bilgiye ulaşamadım. F fikoloji

Maksimum bütçenizi söylerseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yan açı önemliyse IPS bakmanız gerekir ama çok hafif demişsiniz. O zaman size VA panel daha uygun olur çünkü maç ve film izliyorum demişsiniz.
VA panellerde hareketli sahne performansı daha yüksektir. Ama karşıdan izlemek gerekir. Yanlarda renkler soluk görünür.

Yani VA'de denk gelebilir IPS'de. Seri numarası paylaşarak forumda arkadaşlardan öğrenebiliriz.

Cam gibi bir görüntü de istiyorsanız eğer edge LED aydınlatma yerine direct LED aydınlatması olan bir TV bulmanız daha iyi olur.
Edge LED aydınlatmada TV paneli yanlardan aydınlatılır, direct LED aydınlatmada TV paneli doğrudan arkadan aydınlatılır.
Bu da direct LED TV'nin daha başarılı kontrast değerleri vermesini sağlar. Belki parlaklığa da etkisi vardır.

Bahsettiğiniz LG, Philips ve Samsung modellerine baktığımda Samsung hariç diğerlerinde direct LED aydınlatma olduğunu görüyorum.
İçlerinde bir tek Philips 43PUS6503/12 modeli direct LED aydınlatmaya ve VA panele sahip.

Diğer Philips 43PUS6504/12 modeli direct LED aydınlatmaya sahip fakat IPS panel.

Fakat bu iki Philips modeli de parlak panel, yani yansımayı önleyecek mat kaplamaları mevcut değil.

49u9500 yeni bir ürün daha foruma eklemiştim ☺ yakında onu da ekleriz
Mb230 gibi son model bir kart , Samsung Va panel mevcut hdr10 ve Dolby vision,
Pixelence pro, wifi , Bluetooth, widi, 2 usb, 3hdmi, direct LED mevcut temel özellikleri yazdım.
Son model mb230 yazınca heyecan yapmayın vestelde smarttan çok beklentiniz olmasın , uygulamalar stabil ama browser de bazı problem mevcuttur. Onu. Dışında fiyata göre makul cihaz

Son düzenleme:
erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24

Öncelikle yorumunuz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim biraz aydınlandım sayenizde. Maksimum bütçem 3000 TL ama 100 TL de ekstradan ekleyebilirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

49u9500 yeni bir ürün daha foruma eklemiştim ☺ yakında onu da ekleriz
Mb230 gibi son model bir kart , Samsung Va panel mevcut hdr10 ve Dolby vision,
Pixelence pro, wifi , Bluetooth, widi, 2 usb, 3hdmi, direct LED mevcut temel özellikleri yazdım.
Son model mb230 yazınca heyecan yapmayın vestelde smarttan çok beklentiniz olmasın , uygulamalar stabil ama browser de bazı problem mevcuttur. Onu. Dışında fiyata göre makul cihaz

Bu panel anakart işlemlerinden pek anlamıyorum doğrusu. 11 senedir Vestel 42VF8010 kullanıyordum bozulduğu için televizyon almayı düşünüyorum. Şimdi de haliyle beni uzun götürecek maçları ve dizileri rahatlıkla izletecek güzel bir model arıyorum bilgim olmadığı için de sizlere sormak istedim. Sizin önerebileceğiniz min 43 max 49 inç güzel bir model var mıdır?

erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
İzlediğimiz açılar böyle.

İzlediğimiz açılar böyle.

WhatsApp-Image-2020-02-04-at-01.16.09-1.jpg
WhatsApp-Image-2020-02-04-at-01.16.09.jpg
WhatsApp-Image-2020-02-04-at-01.16.10.jpg

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Hangi tv yi alirsan al üzmez seni sonucta tv bu yayın ne ise onu gösteriyo.2 sene once bende yok gercek hz 100 olsun hdr olaun su bu diye baya kafa yordum.en sonunda vestel ud9400 aldım. Memnunum tv den.ps4 de oynadim laptop ta bagladim üzmedi bni hic. Daha dün aksam ikizler projesi diye bi film taktım usb den 25 gb film. Ama gercek 4k ve 59 fps inan cam gibi görüntü verdi.tekno marketlerdeki dağ bortu bocek videolari var hani 2 3 dk max. Iste ayni o kalitede 2 saatlik film muazzamdi. Demem o ki al birini cok kafa yorma yok hz yok va ips.artık bütün tv ler veya %80 i diyelim birbirine yakın görüntü kaliteleri vermekte

erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
49uhl650 bakabilirsin son zamanların fiyat perfermons ürünüdür.
Nereden bulabilirim a101 de tükenmiş

Hangi tv yi alirsan al üzmez seni sonucta tv bu yayın ne ise onu gösteriyo.2 sene once bende yok gercek hz 100 olsun hdr olaun su bu diye baya kafa yordum.en sonunda vestel ud9400 aldım. Memnunum tv den.ps4 de oynadim laptop ta bagladim üzmedi bni hic. Daha dün aksam ikizler projesi diye bi film taktım usb den 25 gb film. Ama gercek 4k ve 59 fps inan cam gibi görüntü verdi.tekno marketlerdeki dağ bortu bocek videolari var hani 2 3 dk max. Iste ayni o kalitede 2 saatlik film muazzamdi. Demem o ki al birini cok kafa yorma yok hz yok va ips.artık bütün tv ler veya %80 i diyelim birbirine yakın görüntü kaliteleri vermekte
Tabiki şu an piyasadaki çoğu televizyonun görüntü kaliteleri birbirine yakın, benim amacım teknik sorun vs çıkartmayacak bir tv bulmak bir de kasma donma olmasın yeter işte

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49

Tabiki şu an piyasadaki çoğu televizyonun görüntü kaliteleri birbirine yakın, benim amacım teknik sorun vs çıkartmayacak bir tv bulmak bir de kasma donma olmasın yeter işte
Bu televizyonlar aşağı yukarı aynı görüntü kalitesinde sayılır.Philips 6503 kontrastı falan iyi bir televizyon 6504 ise ips panel açı sorunu yok ama kontrast olarak 6503'e göre zayıf kalabilir LG'de öyle.Philips 6504 tüm hdr formatlarını destekliyor ses olarak da dts ve dolby atmos'u da destekliyor,bluetooth yok.Bu iki tv işini görür.Teknoloji şans işidir ne zaman ne olacağı belli olmaz.Ben ilk önce samsung 7100 ü tavsiye ederim çünkü daha uzun ömürlü ve dayanıklı olabileceğini düşünüyorum,servis kalitesi de diğer yabancı markalara göre biraz daha iyi.
Sonrasında ise 2.LG 6470 3.Philips 6504 bana göre.
Hangisini alırsan şimdiden hayırlı olsun.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

o zaman vestel ürünü bakmamanız sizin için daha iyi olur

erdoganerkin Çevrimdışı

erdoganerkin

Yeni Üye
3 Şub 2020
27
24
Bu televizyonlar aşağı yukarı aynı görüntü kalitesinde sayılır.Philips 6503 kontrastı falan iyi bir televizyon 6504 ise ips panel açı sorunu yok ama kontrast olarak 6503'e göre zayıf kalabilir LG'de öyle.Philips 6504 tüm hdr formatlarını destekliyor ses olarak da dts ve dolby atmos'u da destekliyor,bluetooth yok.Bu iki tv işini görür.Teknoloji şans işidir ne zaman ne olacağı belli olmaz.Ben ilk önce samsung 7100 ü tavsiye ederim çünkü daha uzun ömürlü ve dayanıklı olabileceğini düşünüyorum,servis kalitesi de diğer yabancı markalara göre biraz daha iyi.
Sonrasında ise 2.LG 6470 3.Philips 6504 bana göre.
Hangisini alırsan şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkür ederim yorumunuz için

o zaman vestel ürünü bakmamanız sizin için daha iyi olur
Tamamdır öyle yapacağım teşekkür ederim

Geri
Üst Alt