Telefunken 49tu7020 ölü piksel

A Çevrimdışı

ahmetyaris

Yeni Üye
30 Eyl 2018
17
39
Güncelleme: mağazadan farkını ödeyip 49tu8560 modelini aldım kurulum yapıldığı gün 7-8 adet ölü piksel tespit ettim servis geldi yine resim çekip gitti. Bir kaç gün sonra vestel merkezden aradılar ve tv nin değişimini onayladılar. 1 hafta yeni tv geldi eskisini alıp gittiler. Yeni tvde 2 sıkışık piksel tespit ettim ama artık bu şekilde izlemeye karar verdim. İlerde ölü piksel oluşursa bir çaresine bakarım artık. Yanlız önceki ürünümün onarımını talep etmediğime pişman oldum çünkü yeni tv 13 bin dakika izlenmiş daha önce. Muhtemelen ölü piksel hatasından onarım görmüş bir tv gönderdiler bana. Ama sıkıldım artık servis çağırmak ve vestel merkez ile uğraşmaktan.

Tecrübelerimi bilgi vermek amaçlı yazıyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Güncelleme: mağazadan farkını ödeyip 49tu8560 modelini aldım kurulum yapıldığı gün 7-8 adet ölü piksel tespit ettim servis geldi yine resim çekip gitti. Bir kaç gün sonra vestel merkezden aradılar ve tv nin değişimini onayladılar. 1 hafta yeni tv geldi eskisini alıp gittiler. Yeni tvde 2 sıkışık piksel tespit ettim ama artık bu şekilde izlemeye karar verdim. İlerde ölü piksel oluşursa bir çaresine bakarım artık. Yanlız önceki ürünümün onarımını talep etmediğime pişman oldum çünkü yeni tv 13 bin dakika izlenmiş daha önce. Muhtemelen ölü piksel hatasından onarım görmüş bir tv gönderdiler bana. Ama sıkıldım artık servis çağırmak ve vestel merkez ile uğraşmaktan.

olurmu hocam öyle şey iade isteyin ve bir daha vestel almayın para vermişsiniz.Vestel bu kafa ile giderse benim gibi vestel cileri bile kendi ne düşman ediyor.Resimleri çekin kabul etmezlerse hakem heyetine verin.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Yahu bu tv'ler son kontrolden geçmiyor mu üretimden çıktıktan sonra. Okurken bile moralim bozuldu. Fırından çıktığı gibi kutuya mı atıyorlar; bu ne ya! A ahmetyaris yüksek dozda şanssızlığın mı tuttu, yoksa Vestel mi seviyeyi daha da aşağılara çekmeye başladı; anlamadım.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Si

Sizin yerinizde olsam birdaha yerli üretim diyen hiçbir firmadan ürün almam. Tamam diğer firmalar sütten çıkmış akkaşık değil. İzlenmiş bir tv nasıl yollar aklım almıyor. İade edin biraz daha fark verip samsung lg almaya çalışın.

A Çevrimdışı

ahmetyaris

Yeni Üye
30 Eyl 2018
17
39
İşin doğrusu yeni açılan tvde yine ölü piksel çıkar ve ben yine servisi çağırır vestel merkezle uğraşmıyayım diye keşke ilk tvmin onarımını isteseydim diyorum. Gelen tv Maximum 2 ay izlenmiştir diye kabullendim artık. Tv özellikleri süper ama kalitesiz malzeme kullanıyorlar anlaşılan.

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Yukarıda bir arkadaş yanlış bilgi vermiş 5 adete kadar kriter dahilinde falan demiş o kanun değişeli çok oldu 1 adet dahi olsa değiştirmek zorundalar değiştirmezler ise tüketici hakem heyeti her türlü sizi haklı bulur. Benim aldığım tv de 1 gün sonra 1 adet ölü piksel çıktı banada kriter dahilinde falan dedi fabrika dedim o eskidendi sizde biliyorsunuz ki tüketici hakem heyetine versem ben haklı çıkacağım ne beni uğraştırın ne siz uğraşın gelin sakince değiştirelim şunu amirime falan sorayım dediler ve sonrasında aradılar tamam değişim kararı onaylandı dediler gelen tv yi 6-7 ay kullandım onda da açılırken ekran bozuk gibi görünüyordu onun içinde direttim ve yine değişim kararı çıktı o model olmadığı için bir üst model ile değişim yapıldı siz yeterki hakkınızı arayın ısrarcı olun sonuçta Vestel’in cebinden çıkmıyor o sorunlu ekranın parası o bize değişim yapıyor tedarik ettiği şirket de ona Samsung va panelse diyor ki bu panel sorunlu çıktı Samsung yenisini veriyor LG ips panelse lg yenisini veriyor sonuçta onlarda garantili alıyor parçaları sadece uğraşmak istemiyorlar siz bilinçli hakkını arayan tüketici olduktan sonra her türlü size yardım ederler ki Vestel müşteri temsilcileri çok kibar çok yardımcı olmak istiyorlar ama sizi ikna etme ihtimalleri yüksek onlar sizi değil kibarca siz onları ikna edin.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yukarıda bir arkadaş yanlış bilgi vermiş 5 adete kadar kriter dahilinde falan demiş o kanun değişeli çok oldu 1 adet dahi olsa değiştirmek zorundalar değiştirmezler ise tüketici hakem heyeti her türlü sizi haklı bulur. Benim aldığım tv de 1 gün sonra 1 adet ölü piksel çıktı banada kriter dahilinde falan dedi fabrika dedim o eskidendi sizde biliyorsunuz ki tüketici hakem heyetine versem ben haklı çıkacağım ne beni uğraştırın ne siz uğraşın gelin sakince değiştirelim şunu amirime falan sorayım dediler ve sonrasında aradılar tamam değişim kararı onaylandı dediler gelen tv yi 6-7 ay kullandım onda da açılırken ekran bozuk gibi görünüyordu onun içinde direttim ve yine değişim kararı çıktı o model olmadığı için bir üst model ile değişim yapıldı siz yeterki hakkınızı arayın ısrarcı olun sonuçta Vestel’in cebinden çıkmıyor o sorunlu ekranın parası o bize değişim yapıyor tedarik ettiği şirket de ona Samsung va panelse diyor ki bu panel sorunlu çıktı Samsung yenisini veriyor LG ips panelse lg yenisini veriyor sonuçta onlarda garantili alıyor parçaları sadece uğraşmak istemiyorlar siz bilinçli hakkını arayan tüketici olduktan sonra her türlü size yardım ederler ki Vestel müşteri temsilcileri çok kibar çok yardımcı olmak istiyorlar ama sizi ikna etme ihtimalleri yüksek onlar sizi değil kibarca siz onları ikna edin.
o klavuz yeni bir modelin kullanım klavuzundan attım.Kriter hala var aynı yaklaşımı samsung lg ve diğer büyük firmalarda yapıyor hatta vestel kadar iyi niyetli bile değilmiş servisleri hergün dh ta ve diğer forumlarda takip ediyorum.Değişim olayı biraz şans birazda sizin bastırmanız ile alaka lı benim dans eden çamaşır makinemi 3. yılında ancak yöneticilere mail atınca değiştirmek zorunda kaldılar ama tam 2 ay uğraştım.Şikayet etmediğim en son Ahmet Nazif Zorlu kaldı.Mail adresini bulsam iş oraya kadar gidecekti.Firmalar çok çakallar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
benim dans eden çamaşır makinemi 3. yılında ancak yöneticilere mail atınca değiştirmek zorunda kaldılar ama tam 2 ay uğraştım.Şikayet etmediğim en son Ahmet Nazif Zorlu kaldı.Mail adresini bulsam iş oraya kadar gidecekti.Firmalar çok çakallar.
:mutlu sen yaparsın valla sevgili meebbe

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
@mebbe bendeki kullanma klavuzunda da var o paylaştığınız ama onun hükmü yok onlar yazdı diye öyle olmak zorunda değil klavuzu revize etmeleri lazım ancak işlerine gelmiyor.

LCD ve LED ekranların ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde, belli sayıda ki ölü pikseller normal karşılanıyordu. TSE’de bunu göz önüne alarak 2001 yılında EN ISO 13406-02 standardını oluşturdu. Ancak, ekran teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişme ve piksel hatalarında yaşanan düşüşü dikkate alarak, bu standardı 2010 yılında iptal etme yoluna gitti. Artık, yeni nesil LCD ve LED ekranlarda, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de piksel yanmaları ayıp sayılıyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
:mutlu sen yaparsın valla sevgili meebbe

valla hocam herkes aynısını söylüyor böyle mi yapım var.Hatırlarsanız tv yi çökeltmiştim ben tv yi diriştcem demiştim belki 50 kere denemiştim sonra düzeltmiştim tv yi??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@mebbe bendeki kullanma klavuzunda da var o paylaştığınız ama onun hükmü yok onlar yazdı diye öyle olmak zorunda değil klavuzu revize etmeleri lazım ancak işlerine gelmiyor.

LCD ve LED ekranların ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde, belli sayıda ki ölü pikseller normal karşılanıyordu. TSE’de bunu göz önüne alarak 2001 yılında EN ISO 13406-02 standardını oluşturdu. Ancak, ekran teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişme ve piksel hatalarında yaşanan düşüşü dikkate alarak, bu standardı 2010 yılında iptal etme yoluna gitti. Artık, yeni nesil LCD ve LED ekranlarda, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de piksel yanmaları ayıp sayılıyor.
bunu öğrendiğimiz iyi olduda.Yasal metin içeriği varsa koyarsanız iyi olur bende bakacağım netten.İşin gerçek tarafı firmalarım bunu bilmeleri doğrusu bilipte mevzuata göre davranmalarının sağlanması.Her insan bizim gibi araştırıp hakkını aramıyor malasef ben bile yeni öğrendim sayenizde.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
valla hocam herkes aynısını söylüyor böyle mi yapım var.Hatırlarsanız tv yi çökeltmiştim ben tv yi diriştcem demiştim belki 50 kere denemiştim sonra düzeltmiştim tv yi??
Benim tv normal ameliyat oluyordu ama seninki maşallah ... Aslında iyi dayandı bizim tvler bize :haha1
Ama ben çok memnunum,şikayetim yok .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

ışık sızması ve karanlık sahne performansı kötü olmasa bende çok memnunum da filmlerde çok kötü gözüküyor karanlık sahnelerde hocam.İlginçtir yatak odasında axen var dandik bir tv 72 ekran led tv.Paneli cmo muydu cko muydu tam emin değilim çin malı bir paneli var zerre ışık sızması bulutlanma ölü piksel yok.Sadece sadece hd olduğu için tam keskin bir görüntüsü yok.Ancak çok başarılı.Dünya devi lg panellerde bu tarz sıkınların olması çok büyük bir ayıp bence.Kötü olan bu sıkıntıların hala devam etmesi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

meebbe meebbe buyrun hocam yürürlük durumunda iptal edilmiş standard yazıyor.

teşekkürler hocam.Peki standartın kaldırılması tüketici mahkemesinde bağlayıcı oluyor mu?Yani firmaların savunması ne yön de oluyor? Yada mahkeme bu konu da bşr standart yok deyip emsal karar mı arıyor?

Geri
Üst Alt