telefonum da L1 lisans uçtu. ayıplı mal olur mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
A serisinin diğer xiaomilerden ayıran en güzel yanı bootloader kilidi açması hocam. tek komut aç kapa. miui olanlarda direk anlaşılıyorda a serisinde yok 15 gün bekle yok mail gir falan yok. ama dediğiniz gibi o işlere de girmye gerek yok. göndericem bakalım ne diyecekler. ona göre aksiyon alırım . buradan gelişmeleri yazarım . belki ileri de birilerinin işine yarar
Aynen, gelişmeleri aktarın.
Annemde Redmi Note 8 var, geliştirici seçeneklerinden OEM kilidi açılabiliyordu ama.
Direkt açık gelmesi başka tabi. :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
alırken baktıkta hocam benzer cihaz diyebileceğim m21 2500 2600tl civariydi. a3 1500 tl. baya fark var fiyatlarda cidden
Zaten yakın fiyat Android cihazlar arası pek fark olmuyor.
UI farkı oluyor, bunun getirdiği durumlar oluyor sadece.
Tabi kullanıcısı çok olan modelleri tercih etmek faydalı oluyor genelde. (Sorunların giderilmesi durumu için.)

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Aynen, gelişmeleri aktarın.
Annemde Redmi Note 8 var, geliştirici seçeneklerinden OEM kilidi açılabiliyordu ama.
Direkt açık gelmesi başka tabi. :kiskis
onlarda oradan aktif ediyorsunuz. sonra mi unlock tool muydu neydi bir program kuruyorsunuz pc ye sonra oradan başvuru yapıyorsunuz 15-20 gün ileri atıyor sizi. zaman dolunca tekrar başvuruyorsunuz öyle açıyor. A serisinde fastboot ta 2 komut yaz geç :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
onlarda oradan aktif ediyorsunuz. sonra mi unlock tool muydu neydi bir program kuruyorsunuz pc ye sonra oradan başvuru yapıyorsunuz 15-20 gün ileri atıyor sizi. zaman dolunca tekrar başvuruyorsunuz öyle açıyor. A serisinde fastboot ta 2 komut yaz geç :)
Evet, eski Huawei cihazımda da sitelerine IMEI kodu girip unlock kodu almıştım.
Sonra Huawei bu mevzulara son verdi zaten.
Sonrası malum, ticaret savaşı sağolsun Huawei GG oldu. :kas

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
A serisinin diğer xiaomilerden ayıran en güzel yanı bootloader kilidi açması hocam. tek komut aç kapa. miui olanlarda direk anlaşılıyorda a serisinde yok 15 gün bekle yok mail gir falan yok. ama dediğiniz gibi o işlere de girmye gerek yok. göndericem bakalım ne diyecekler. ona göre aksiyon alırım . buradan gelişmeleri yazarım . belki ileri de birilerinin işine yarar

Bootloader kilidini açtıysanız L1 lisansının gitmesi gayet normal. Google'ın getirdiği bir kısıtlama, kilidi açıksa Widevine L1 kullanılamaz. Her markada böyledir.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bootloader kilidini açtıysanız L1 lisansının gitmesi gayet normal. Google'ın getirdiği bir kısıtlama, kilidi açıksa Widevine L1 kullanılamaz. Her markada böyledir.
HAYIR açmadım. açsamda normal şartlarda A3 lerin hiçbirinde gitmiyor.
telegramda a3 gruplarındayım. herkes çakma imei li bootloader açık romlu cihazlar kullanıyor L1 leri duruyor.
ben hiç açmadım gitti :)

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
HAYIR açmadım. açsamda normal şartlarda A3 lerin hiçbirinde gitmiyor.
telegramda a3 gruplarındayım. herkes çakma imei li bootloader açık romlu cihazlar kullanıyor L1 leri duruyor.
ben hiç açmadım gitti :)
Onlarda ya magisk kuruludur ya da kullandıkları ROM'da widevine önceden yamalanmıştır.

Sizin sorununuza gelirsek en son stabil sürüm rom'u xiaomi flash tool ile clean and lock seçeneğiyle kurarsanız L1 geri gelebilir diye düşünüyorum.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Onlarda ya magisk kuruludur ya da kullandıkları ROM'da widevine önceden yamalanmıştır.

Sizin sorununuza gelirsek en son stabil sürüm rom'u xiaomi flash tool ile clean and lock seçeneğiyle kurarsanız L1 geri gelebilir diye düşünüyorum.
2 Gün önce dediğinizi yaptım. hala durum aynı. bayram sonrası servise vericeğim. hatta hem eea hem global rom ile denedim maalesef l3 de takılı kaldı.

bu arada bahsettiğim kişiler romdan roma atlayan tipler. en fazla 1 hafta kullanıyorlar aynı romu. üşenmiyorlar değişmeye.
zorla insanlara iphone alın diyor google amca

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri