telefonum da L1 lisans uçtu. ayıplı mal olur mu?

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Merhaba. Xiaomi a3 cihazım var. 15 ay önce satın aldım. alma sebebim android one olması ve L1 lisansı olmasıydı. 2 büyük güncelleme geldi bizi memnun ettiler. fakat son gelen aylık güncelleme sonrası L1 lisans uçtu l3 oldu. netflix amazon sd moda düştü. sosyal mecrada baktım benden başka kimseye de olmamış. garantiye göndersem muhtemelen hadi len ordan diyecekler. peki thh bunu ayıplı sayar mı? aldığımda var olan özellik bir anda gitti.

bu arada telefonun arka kısmında az bir kırık var elimden düştü çatladı. servis zaten yüzde yüz garanti dışı bırakacak ona eminim. derdim yasalar bizi korur mu

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
İndirip yüklemeyi deneyin;

Ya da tuş kombinasyonu ile recovery menuye girip format atmayı deneyin.
hem global hem eea versiyonları denedim hocam. sonuç aynı. bu arada attığınız link android 10 sanırım. bizim cihaz 11 de şu an. 10 a dönüş yok. bunu kurmaya kalkınca direk tuğla moduna geçiyor :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
hem global hem eea versiyonları denedim hocam. sonuç aynı. bu arada attığınız link android 10 sanırım. bizim cihaz 11 de şu an. 10 a dönüş yok. bunu kurmaya kalkınca direk tuğla moduna geçiyor :)
L1 sorunu düzeltilebilmesi lazım? Yöntemleri denediniz mi?
Bence servise gönderin, yazılımın cihazı sökmeyle doğrudan ilgisi yok sonuçta.
ROM sökülüp flashlanması gerekirse o başka tabi.

Eliniz kolunuz bağlı şu an.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
L1 sorunu düzeltilebilmesi lazım? Yöntemleri denediniz mi?
Bence servise gönderin, yazılımın cihazı sökmeyle doğrudan ilgisi yok sonuçta.
ROM sökülüp flashlanması gerekirse o başka tabi.

Eliniz kolunuz bağlı şu an.
internette bakındım çok sağlıklı bir bilgi bulamadım. el-mecbur servise gidecek gibi.
normal şartlarda dediğiniz gibi donanım işi değil sorun yazılım servisin direk çözmesi gerek. ama malum ülke servisleri şarj aleti yok diye garanti dışı bırakabiliyor

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
böyle bir şey var. işe yarar mı bilmem. sorumluluk da kabul etmem doğal olarak.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu da başka bir şey.

Bunları görmüştüm hocam. Lakin bunlar hep xiaomi nin kendi arayüzü miui özelinde çözümler. benim telefon düz saf android. bomboş yani. bahsedilen parmak izi ödemesi falan maalesef yok. yöntemin diğeri de zaten miu eu custom romu için. a3 için öyle bir rom yok şu an a11 de.
telefon değil dert almışız resmen.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunları görmüştüm hocam. Lakin bunlar hep xiaomi nin kendi arayüzü miui özelinde çözümler. benim telefon düz saf android. bomboş yani. bahsedilen parmak izi ödemesi falan maalesef yok. yöntemin diğeri de zaten miu eu custom romu için. a3 için öyle bir rom yok şu an a11 de.
telefon değil dert almışız resmen.
Recovery menuye girip format atmayı denediniz mi?
Xiaomi'nin sitesindeki ROM'u sıfırdan yazdırmanın bir yolu vardır bence, araştırın derim.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Recovery menuye girip format atmayı denediniz mi?
Xiaomi'nin sitesindeki ROM'u sıfırdan yazdırmanın bir yolu vardır bence, araştırın derim.
Evet denedim hocam. xiaomi kendi sitesinde neden a10 var hala anlamadım. anti rollback var cihazda kurmayı deneyenler edl moda düşüyor.
bir yöntem var edl moda alıp oradan persist falan flashlanması gerek. ama onu yaparsan zaten toptan widewine lisans uçuyor. l1 bırak l3 bile kalmıyor geriye.
bayramda son kez stok rom kurarım. olmazsa garantiye gönderirim. servis ret verirse. thh ile çözmeyi denerim. en kötü para iadesi isterim
zaten ilk yayınlandığında da a11 sorunluydu. milletin cihazları brick ettiler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet denedim hocam. xiaomi kendi sitesinde neden a10 var hala anlamadım. anti rollback var cihazda kurmayı deneyenler edl moda düşüyor.
bir yöntem var edl moda alıp oradan persist falan flashlanması gerek. ama onu yaparsan zaten toptan widewine lisans uçuyor. l1 bırak l3 bile kalmıyor geriye.
bayramda son kez stok rom kurarım. olmazsa garantiye gönderirim. servis ret verirse. thh ile çözmeyi denerim. en kötü para iadesi isterim
zaten ilk yayınlandığında da a11 sorunluydu. milletin cihazları brick ettiler

Servise gönderecekseniz ROM işine hiç girmeyin derim.
Onu tespit etmeleri kolay çünkü.
Direkt servise gönderin bu hali ile.
Muhtemelen üründeki hasar nedeniyle garanti dışı bırakıp işleme almayı teklif edeceklerdir.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Servise gönderecekseniz ROM işine hiç girmeyin derim.
Onu tespit etmeleri kolay çünkü.
Direkt servise gönderin bu hali ile.
Muhtemelen üründeki hasar nedeniyle garanti dışı bırakıp işleme almayı teklif edeceklerdir.
A serisinin diğer xiaomilerden ayıran en güzel yanı bootloader kilidi açması hocam. tek komut aç kapa. miui olanlarda direk anlaşılıyorda a serisinde yok 15 gün bekle yok mail gir falan yok. ama dediğiniz gibi o işlere de girmye gerek yok. göndericem bakalım ne diyecekler. ona göre aksiyon alırım . buradan gelişmeleri yazarım . belki ileri de birilerinin işine yarar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Xaomi pismanliktir. Al gec samsung
alırken baktıkta hocam benzer cihaz diyebileceğim m21 2500 2600tl civariydi. a3 1500 tl. baya fark var fiyatlarda cidden

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt