TCL C835 vs Samsung QN85C

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yeni bir yazılım yok kiii ben ne anlarım
Sıfırla dedim yeniden kurdum 😀
Bu foto sıfırladıktan sonra mı önce mi çekildi , bu arada yazılım gelirse bilgi ekranı gelir karşına "yeni yazılım var" gibilerinden ,yani bilgin olur mutlaka sevgili M.levent :) Çünkü yeni yazılıma onay vermeni ister ,demek gelmemiş :ok

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
IMG_0698.png

Sıfırladıktam hemen sonra açıp kapattım ve TCL logosundaki T harfine yatay yine benzer bir ışık gelip gitti fotoğrafta ince ve yatay bir çizgi olarak yakalayabildim

IMG_0698.png

Sıfırladıktam hemen sonra açıp kapattım ve TCL logosundaki T harfine yatay yine benzer bir ışık gelip gitti fotoğrafta ince ve yatay bir çizgi olarak yakalayabildim
Genel olarak parlayan ışık kameradan kaynaklı fakat benim problem olarak gördüğüm ışık anlık olarak gelip giden bu fotoğraftada T harfine yatay şekilde devam ediyor . Video çektim orada çok bariz belli oluyor siz de görün diye video içerisinde ss aldım bu kadar belli oldu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
IMG_0698.png

Bence bir şey yok gibi görünüyor , genel olarak tv'den memnun musunuz,hız ve renk ve de görüntü ,ses mesela :alala ,sadece açılışta yapıyorsa boot esnasında oluyor olabilir,çünkü bu foto boot fotosu(yükleme) ,kanal izlerken oluyor mu?

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
Bence bir şey yok gibi görünüyor , genel olarak tv'den memnun musunuz,hız ve renk ve de görüntü ,ses mesela :alala ,sadece açılışta yapıyorsa boot esnasında oluyor olabilir,çünkü bu foto boot fotosu(yükleme) ,kanal izlerken oluyor mu?
En memnun olduğum konu ses . Görüntü filmlerde güzel herkesin fazlasıyla memnun kalacağı seviyede . Hız bence bir tık kötü

İkinci fotoğrafta pekte birşey tok gibi görünse de ilk fotoğraftakinde de mi sizce birşey yok ben karar veremedim bu yüzden bütün arkadaşlarımın fikrine ve bilgi birikimine ihtiyacım var

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
En memnun olduğum konu ses . Görüntü filmlerde güzel herkesin fazlasıyla memnun kalacağı seviyede . Hız bence bir tık kötü

İkinci fotoğrafta pekte birşey tok gibi görünse de ilk fotoğraftakinde de mi sizce birşey yok ben karar veremedim bu yüzden bütün arkadaşlarımın fikrine ve bilgi birikimine ihtiyacım var
Ben çok anlamıyorum biliyorsun okuduysan yazdıklarımı genelde, ama bana göre boot ederken oluşuyor ,arka ışıkla alakalı olabilir ,arka ışığı çok açma ayarı varsa kıs mesela oluyorsa en fazla %80 yap (led ışığı) ,bana çok ışık(lı) geldi doğrusu panel.Verdiğin fotolar hep boot ederken (açılış veya yükleme yapmak), eğer kanallarda da yapıyorsa o zaman bana göre sıkıntı var demektir, film ve fotolarla "şikayet var" a yazardım :)

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
Uydu kanalı kullanmıyorum bağlı değil
Sadece açılış ekranında yapıyor ve bu Tv daha 5 saat kullanılmadı çok arada kaldım değişim yapsam mı yapmasam mı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Uydu kanalı kullanmıyorum bağlı değil
Sadece açılış ekranında yapıyor ve bu Tv daha 5 saat kullanılmadı çok arada kaldım değişim yapsam mı yapmasam mı
Bu konuda bir şey demem, ama kanalları izlemiyormusun(uz) , ne kullanıyorsun peki, bence uyduyu aktif edip dediklerimi denemen lazım,eğer orada da yapıyorsa o zaman sıkıntı :) .Bu konuda bir şey demem diye yazdım,çünkü "değiştirme" desem yarın bir şey yaşarsın "sen değiştirme dedin" dersin, veya tam tersi olur"değiştir dedin" denir, o yüzden kanallarda yapıyor mu dedim.Bana kalsa "boot" ekranında bu olay , yazılımla düzelir gibi düşünüyorum ,karar senin ,bir kaç cevap daha gelsin bakalım ,akıl akıldan üstündür her zaman :ok

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
Bu konuda bir şey demem, ama kanalları izlemiyormusun(uz) , ne kullanıyorsun peki, bence uyduyu aktif edip dediklerimi denemen lazım,eğer orada da yapıyorsa o zaman sıkıntı :) .Bu konuda bir şey demem diye yazdım,çünkü "değiştirme" desem yarın bir şey yaşarsın "sen değiştirme dedin" dersin, veya tam tersi olur"değiştir dedin" denir, o yüzden kanallarda yapıyor mu dedim.Bana kalsa "boot" ekranında bu olay , yazılımla düzelir gibi düşünüyorum ,karar senin ,bir kaç cevap daha gelsin bakalım ,akıl akıldan üstündür her zaman :ok
İlgin alakan için teşekkür ederim . Bu konuda diğer arkadaşlarımın da yorumu benim için çok önemli

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Paneli kontrol eden TCON kartlarda sorun olabilir.
Veya TCON ile panel bağlantısını sağlayan COF kablolardan birinde temas sorunu da olabilir.
Gelen ürünün teşhir olmadığına emin misiniz? Çalışma saatini servis menüsünden kontrol ettiniz mi?
By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest bir fikriniz var mıdır ustalarım?

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
Paneli kontrol eden TCON kartlarda sorun olabilir.
Veya TCON ile panel bağlantısını sağlayan COF kablolardan birinde temas sorunu da olabilir.
Gelen ürünün teşhir olmadığına emin misiniz? Çalışma saatini servis menüsünden kontrol ettiniz mi?
By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest bir fikriniz var mıdır ustalarım?
Çalışma saatini nasıl kontrol edebilirim bilmiyorum

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
Ben Google amcaya sordum :)
En baştaki video. Ayarlarla oynamayın ama :ok
Teşekkür ederim gerek kalmadı .
Herkese değerli vakitlerini bana ayırdığı için çok teşekkür ediyorum . Servis bugün iadeyi kabul etti . Nasipse yarın iade edip başka televizyon bakıcam . Hatta onun için tekrardan konu açıcam 😀

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Teşekkür ederim gerek kalmadı .
Herkese değerli vakitlerini bana ayırdığı için çok teşekkür ediyorum . Servis bugün iadeyi kabul etti . Nasipse yarın iade edip başka televizyon bakıcam . Hatta onun için tekrardan konu açıcam 😀
Ooo, senin adına sevindim, umarım gönlünce olur her şey :ok

M Çevrimdışı

MLevent1

Yeni Üye
17 Ocak 2024
15
23
Ooo, senin adına sevindim, umarım gönlünce olur her şey :ok
Çok teşekkür ederim 🙏
Hazır sizi yakalamışken yeni konu başlığı açmadan buradan sorayım
Lg C3 56 bin tl
Samsung S90C 64 bin tl