TCL Bazı Televizyonlarını Satıştan Çekti

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dünyanın sayılı televizyon üreticilerinden TCL, geçtiğimiz günlerde ilginç bir gelişmeye imza attı.

R646_Right794f9f8e8596b0e7.png

Üst segmente hitap eden 6 serisi televizyonlarını Google TV platformu ve HDMI 2.1 ile güncelleyen TCL, 6 ve 5 serisi televizyonlarını ABD ve Kanada da satıştan çekti.

Kullanıcıların Google TV yazılımında yaşadığı performans ve hata sorunları sebebiyle TCL'in resmi satıcısı Best Buy'da ürünler satıştan çekildi.

Ürünü satıştan çekilmeden önce satın alıp deneyimleyen bazı Reddit kullanıcıları; ürünün ilk bir hafta içerisinde "hızlı başlatma" işlevi nedeniyle siyah ekranda kaldığını, bu sırada led aydınlatmanın çalışmasına rağmen sistem servislerinin başlamadığını ve wi-fi bağlantısının tamamen devre dışı kaldığını belirtirken, siyah ekranda kalma sorununun "hızlı başlatma" seçeneğini devre dışı bırakarak bu sorunu atlatabildiklerini ifade etti.

TCL sözcüsü Rachelle Parks önümüzdeki haftalarda gözle görülür gelişmeler yaşanacağını ve bir güncelleme takvimine sadık kalmak istediklerini belirtti.

TCL sistem performansını ve kullanıcı deneyimini iyileştiren bazı güncellemeleri yayınlasa da, ilgili modellerin satışına devam etmiyor.

Kaynak;

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu konuya dair yarın bir ufak sohbet videosu yayınlamak şart oldu sanırım :)

Umut kardeşim Yurt dışını da takip ettiğin için teşekkür ediyorum.

Ülke pazarında satışta olan ürünlerde dile getirdiğimiz sorunlara dair bizim paşalardan çıt bile çıkmıyor ama Yurt dışı pazarda elin oğlu nasıl da kusuru kabul ediyor ve GEREĞİNİ yapıyor aradaki farkı görmesi lazım tükeicilerin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TCL için kötü olmuş. Çekilen ürünler hurdaya gitmeyeceği aşikar revize edilip 3. dünya ülkelerinde pazarlanır
Açıkçası Amerika ve Kanada pazarına hitap eden üst seriler olduğu için ülkemize gelir mi bilemem.
Tabi ne kadar "üst" seriler onu bilmiyorum. 4K 120 Hertz modelden bahsediyoruz. albanez albanez daha iyi bilir.

Kimisi çip krizi nedeniyle daha kötü donanım kullanmış olabileceklerini söyledi.
Tabi ihtimal dahilinde de olsa bundan kaynaklı olacağını düşünmüyorum.

Mevcut model önceki üretimde Roku TV ile üretilmiş, yazılım olarak onu kullanmışlar.
Şimdi ise Google TV yazılımıyla sürmüşler piyasaya.

Aslında olay Kasım ayının sonunda gerçekleşiyor sanırım.
Çünkü firmadan açıklama Kasım ayında yapılmış.

Tabi resmi satış kanalı olduğu için de bizzat kendileri satıştan çekmiştir.
Üçüncü parti satıcılarda durum farklı olabilirdi.

Ama A Adem Helvacı nın da dediği gibi, yaptırım olan yerde yazılım kaynaklı kusuru bile ceza yememek adına düzeltmeye özen gösteriyorlar. Biz de ise servis altyapısı bile oturmuş değil. :sirit

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
ithali , çeşitli sağlıksız koşullarından dolayı (kimyevi kalıntı, bilmemne sineği vb.) iptal edilip, bize yedirilen ne kadar meyve sebze varsa, vesile olanların ............... gi.sin.

içimde uktedir, yazayım dedim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Açıkçası Amerika ve Kanada pazarına hitap eden üst seriler olduğu için ülkemize gelir mi bilemem.
Tabi ne kadar "üst" seriler onu bilmiyorum. 4K 120 Hertz modelden bahsediyoruz. albanez albanez daha iyi bilir.

Kimisi çip krizi nedeniyle daha kötü donanım kullanmış olabileceklerini söyledi.
Tabi ihtimal dahilinde de olsa bundan kaynaklı olacağını düşünmüyorum.

Mevcut model önceki üretimde Roku TV ile üretilmiş, yazılım olarak onu kullanmışlar.
Şimdi ise Google TV yazılımıyla sürmüşler piyasaya.

Aslında olay Kasım ayının sonunda gerçekleşiyor sanırım.
Çünkü firmadan açıklama Kasım ayında yapılmış.

Tabi resmi satış kanalı olduğu için de bizzat kendileri satıştan çekmiştir.
Üçüncü parti satıcılarda durum farklı olabilirdi.

Ama A Adem Helvacı nın da dediği gibi, yaptırım olan yerde yazılım kaynaklı kusuru bile ceza yememek adına düzeltmeye özen gösteriyorlar. Biz de ise servis altyapısı bile oturmuş değil. :sirit
Panel e alt segment bir anakart yeni koli ve arka kapağa yeni etiket ile sunulabilir. Revizyonla uğraşırlar mı revizyonlu satışları varmı bilmiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt