TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Merhaba,

Uzun araştırmalar sonucu bazı iyi veya kötü kullanıcı yorumları deneyimlerinden ve mağazada canlı olarak gördükten sonra bu TV almaya karar verdim.
Öncellikle bu TV alırken;
-120hz olması,
-Onkyo ses sistemi olması,
-QLED olması,
gibi özellikleri beni kendine çekti diyebiliriz.

TV almadan önce Sayın A Adem Helvacı videolarını farklı youtube mecralarında ki videoları inceleme şansım oldu. Öncelikle A Adem Helvacı hocama Sadece TV değil panel ve diğer detaylı bilgileri verdiği için teşekkür ederim, çünkü inanın bu bilgileri veren başka kanal yok. Burada bulunan yorumları da dikkatli şekilde okudum tabi teknoloji biraz şans işi diyebiliriz çok memnun olan da var olmayanda var.. Benim ilk izlenimler olumlu,ölü piksel testi yaptım bir sıkıntı görünmüyor. Işık sızması durumu yok diyebiliriz. Yotube üzerinden açtığım 4K videolarda oldukça başarılı buldum. Oyun performansını deneme şansım henüz olmadı. Denediğim zaman bir güncelleme yapmayı planlıyorum. Bu arada benim aldığım TV Google TV diye satılan versiyon Android Box vardı elimde açıkçası bir fark göremedim diyebilirim. Aslında TV alırken çok android box veya Google TV olsun diye bakmamıştım ama araştırmalarım sonucu F/P olarak beni üzmeyecek bir ürün olduğu için buna karar verdim.

Bu arada servis konusunda herkesin olduğu gibi benimde endişelerim vardı, Şükür bir sıkıntı olmadı servis TV hakkında oldukça bilgiliydi. Testleri vs birlikte yaptık. Müşteri hizmetlerine ulaşım konusunda bir sıkıntı çekmedim.
Ürünü Vatan bilgisayardan 15k civarı bir fiyata aldım. Horoz lojistik 1 hafta gibi kısa (!) sürede getirmeyi başardı..

B8842515-0F91-4BCC-B40D-9181B559BCD5.jpg
3A34EFE6-912B-48BB-9B12-AA44DDFB01ED.jpg
1BCD7701-6B8F-45A0-9B00-134BAD77B7C7.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''Gözünüz aydın'' diyelim. Güzel günlerde kullanmanızı dileriz.
Ürün elimizde olduğu için sosyal mecrada gelen soruları ürün üzerinde deneyimleyip cevaplarını paylaşabilmek de güzel oluyor.
Kısa kısa cevap videolarını ademhelvaci_ instagram hesabımda yayınlıyorum.
Mesela Bir kıymetli dostumuz usb çoklayıcıyı ürünün tanımadığını belirtti, hemen deneyelim ama yarın deneyebilirim demiştim kendisine dün, Bu gün evden usb çoklayıcıyı getirdim ürüne taktım, Bir adet A4 tech Klavye mouse seti, bir adet 32gb usb, bir adet de Logitech tek başına mouse aynı anda taktım 3 ü de çalışıyor, usb den video izleyebildim ve dosyaları mouse ile seçtim vs.

Bu konu başlığını TCL 55C728 Kullanıcılar Kulübü veya ANA KONU olarak belirleyelim. biz C728 dedik ama duruma göre şimdilik TCL TV kullanıcıları da olabilir.

Ürün üzerindeki olumlu olumsuz tüm deneyimleri bu başlıkta paylaşalım. :ok

Panel detayları konusu bizim için önemli çünkü anlamak istemeyenler olsa da TV nin ana konusu zaten panel detaylarıdır.
Dün mesela Youtube kanalımdan birisini engelledim geçtim. Neden? Vay efendim benim yazdığım ve söylediğim her şeyi zaten google da aratsa bulurmuş, ona neymiş bunlardan, tv alınır mı alınmaz mı onu söylemeliymişim.

İşte TV ile ilgili yaklaşımı bu olanlar için biz doğru adres değiliz. Onların adresi Pazarlamacıların olduğu forumlar ve siteler. Bakın turuncu forumda bir LG pazarlamacısı var mesela, ona gidecek soracak ''Hocam bu tv alınır mı?'' diye, O pazarlamacı stoklarına bakıp eğer var ise ''10 numara ürün mutlaka al'' diyecek, Stoklarında yok ise ''yok abi bu modeller sorunlu sen bunu al'' diyecek ve elindeki ürünü satacak bunlara bu yarar.

Biz bir azınlık durumundayız ancak yıllardır verdiğimiz mücadeleler neticesi TV için panel, Buzdolabı için Kompresör, Çamaşır makinesi için motor, Bulaşık makinesi için sirkülasyon pompası gibi unsurların sorgulanması gerektiğini ülke geneline yaymayı başarıyoruz.

Artık satıcılardan da bu dönüşleri almaya başlıyoruz.

Neyse TCL konusunu dağıtmayayım. Benim tespitlerimin tüketiciler tarafından da doğrulanacağını düşünüyorum zira bu TV aldığı paranın hakkını sonuna kadar veriyor inanın :ok

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
''Gözünüz aydın'' diyelim. Güzel günlerde kullanmanızı dileriz.
Ürün elimizde olduğu için sosyal mecrada gelen soruları ürün üzerinde deneyimleyip cevaplarını paylaşabilmek de güzel oluyor.
Kısa kısa cevap videolarını ademhelvaci_ instagram hesabımda yayınlıyorum.
Mesela Bir kıymetli dostumuz usb çoklayıcıyı ürünün tanımadığını belirtti, hemen deneyelim ama yarın deneyebilirim demiştim kendisine dün, Bu gün evden usb çoklayıcıyı getirdim ürüne taktım, Bir adet A4 tech Klavye mouse seti, bir adet 32gb usb, bir adet de Logitech tek başına mouse aynı anda taktım 3 ü de çalışıyor, usb den video izleyebildim ve dosyaları mouse ile seçtim vs.

Bu konu başlığını TCL 55C728 Kullanıcılar Kulübü veya ANA KONU olarak belirleyelim. biz C728 dedik ama duruma göre şimdilik TCL TV kullanıcıları da olabilir.

Ürün üzerindeki olumlu olumsuz tüm deneyimleri bu başlıkta paylaşalım. :ok

Panel detayları konusu bizim için önemli çünkü anlamak istemeyenler olsa da TV nin ana konusu zaten panel detaylarıdır.
Dün mesela Youtube kanalımdan birisini engelledim geçtim. Neden? Vay efendim benim yazdığım ve söylediğim her şeyi zaten google da aratsa bulurmuş, ona neymiş bunlardan, tv alınır mı alınmaz mı onu söylemeliymişim.

İşte TV ile ilgili yaklaşımı bu olanlar için biz doğru adres değiliz. Onların adresi Pazarlamacıların olduğu forumlar ve siteler. Bakın turuncu forumda bir LG pazarlamacısı var mesela, ona gidecek soracak ''Hocam bu tv alınır mı?'' diye, O pazarlamacı stoklarına bakıp eğer var ise ''10 numara ürün mutlaka al'' diyecek, Stoklarında yok ise ''yok abi bu modeller sorunlu sen bunu al'' diyecek ve elindeki ürünü satacak bunlara bu yarar.

Biz bir azınlık durumundayız ancak yıllardır verdiğimiz mücadeleler neticesi TV için panel, Buzdolabı için Kompresör, Çamaşır makinesi için motor, Bulaşık makinesi için sirkülasyon pompası gibi unsurların sorgulanması gerektiğini ülke geneline yaymayı başarıyoruz.

Artık satıcılardan da bu dönüşleri almaya başlıyoruz.

Neyse TCL konusunu dağıtmayayım. Benim tespitlerimin tüketiciler tarafından da doğrulanacağını düşünüyorum zira bu TV aldığı paranın hakkını sonuna kadar veriyor inanın :ok
Hocam iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 😁 inanın sizlerin deneyimleri ve anlattıkları ile aklıma girdi bu televizyon yoksa TCL markasını bende bilmiyordum. Sizler kadar profesyonel bir kullanıcı deneyimi sunamasam da elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Bu arada TV teknosa da indirme girmiş 😁

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 😁 inanın sizlerin deneyimleri ve anlattıkları ile aklıma girdi bu televizyon yoksa TCL markasını bende bilmiyordum. Sizler kadar profesyonel bir kullanıcı deneyimi sunamasam da elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Bu arada TV teknosa da indirme girmiş 😁
Aman abi bize zaten HALK görüşü lazım. Ülkede önüne gelen herkes profesyonel nasılsa :kiskis

M Çevrimdışı

Mahir35

Yeni Üye
11 Eki 2022
23
35
Hayırlı olsun hocam ben de dün sözde gece indirimiyle 14,4 k’ya aldım vatan’dan. Bugün hem vatan’da hem de teknosa’da 13’e düştü, böyle de bahtı açık bir insanımdır 🙂
Sabah kurulum yapılmıştı, şu an için memnunum. A Adem Helvacı hocama da bu vesileyle teşekkürü borç bilirim olumlu yorumları bu ürünü almamızı sağladı, sağ olsun.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayırlı olsun hocam ben de dün sözde gece indirimiyle 14,4 k’ya aldım vatan’dan. Bugün hem vatan’da hem de teknosa’da 13’e düştü, böyle de bahtı açık bir insanımdır 🙂
Sabah kurulum yapılmıştı, şu an için memnunum. A Adem Helvacı hocama da bu vesileyle teşekkürü borç bilirim olumlu yorumları bu ürünü almamızı sağladı, sağ olsun.
Gülem mi ağlayem mi bilemedim :kiskis
İyi ve kaliteli bir ürüne sahip olduğunuza sevindim ancak sizden hemen sonra bu ciddi indirim üzücü olmuş sizin adınıza. Önemli olanı ise 13K bantlarında bu ürünün birçok eve girmesi sağlanacak buna mutlu oldum.

Sizlerden de kullanıcı deneyimlerinizi bizlere paylaşmanızı rica ederim.

Tespit ettiğiniz eksikleri lütfen yazın ki üretici veya ithalatçılar bu konulardaki tüketici geri dönüşlerini takip edebilme şansı bulsunlar :ok

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Hemde faizsiz 10 taksit 🤣 ya bende faizsiz aldım ama 2k civarı fazlaya geldi neyse hayırlısı olsun 😁 bu indirim iyi olmuş valla alacak olanlar yararlanır inşallah

M Çevrimdışı

Mahir35

Yeni Üye
11 Eki 2022
23
35
Gülem mi ağlayem mi bilemedim :kiskis
İyi ve kaliteli bir ürüne sahip olduğunuza sevindim ancak sizden hemen sonra bu ciddi indirim üzücü olmuş sizin adınıza. Önemli olanı ise 13K bantlarında bu ürünün birçok eve girmesi sağlanacak buna mutlu oldum.

Sizlerden de kullanıcı deneyimlerinizi bizlere paylaşmanızı rica ederim.

Tespit ettiğiniz eksikleri lütfen yazın ki üretici veya ithalatçılar bu konulardaki tüketici geri dönüşlerini takip edebilme şansı bulsunlar :ok
Tabii hocam elimden geldiğince deneyimlerimi paylaşarak katkı sunmaya hazırım. İlk izlenimlerim gayet olumlu aslında. İki hafta önce A101’den aldığım 55ua2063dt modelini elden çıkarıp bunu aldım, kıyaslamalarımı bu iki tv arasında yapabilirim. Ben uydu yayınları kullanmıyorum, iptv’den izliyorum. Tv’deki “hareket netliği” denilen ayarı açınca (sanırım MEMC’ye TCL firmasının verdiği isim) bunun altında bulanıklık azaltma ve titreme azaltma adlı iki ayar var ikisi de en yüksek seviye 10’da şu an. Görüntü cidden aşırı akıcı hale geliyor. Reklam veya haber kanallarının altındaki kayar yazıları ilk defa net okuyabiliyorum 🙂
(Toshiba’yı sırf bu tarz panel destek unsurları olmadığı için elden çıkardım.)

Ses netliği ve kalitesi açısından da memnunum, ilk kez sizin videolarınızdan duyduğum ONKYO desteğinin bu tv’de olması da güzel. Tek üzen nokta şu an için sizin de belirttiğiniz ciddi anlamda düşen fiyatı oldu. O paraya biraz daha ekleyip güzel bir Soundbar alabilirdim ama sağlık olsun 🙂 Konuyu takipteyim 👍🏻

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Tabii hocam elimden geldiğince deneyimlerimi paylaşarak katkı sunmaya hazırım. İlk izlenimlerim gayet olumlu aslında. İki hafta önce A101’den aldığım 55ua2063dt modelini elden çıkarıp bunu aldım, kıyaslamalarımı bu iki tv arasında yapabilirim. Ben uydu yayınları kullanmıyorum, iptv’den izliyorum. Tv’deki “hareket netliği” denilen ayarı açınca (sanırım MEMC’ye TCL firmasının verdiği isim) bunun altında bulanıklık azaltma ve titreme azaltma adlı iki ayar var ikisi de en yüksek seviye 10’da şu an. Görüntü cidden aşırı akıcı hale geliyor. Reklam veya haber kanallarının altındaki kayar yazıları ilk defa net okuyabiliyorum 🙂

Ses netliği ve kalitesi açısından da memnunum, ilk kez sizin videolarınızdan duyduğum ONKYO desteğinin bu tv’de olması da güzel. Tek üzen nokta şu an için sizin de belirttiğiniz ciddi anlamda düşen fiyatı oldu. O paraya biraz daha ekleyip güzel bir Soundbar alabilirdim ama sağlık olsun 🙂 Konuyu takipteyim 👍🏻
Bu netlik olayından haberim yoktu hocam müsait zamanda ben de bir deneme yapayım 👍 prime video serilerin DD ses kalitesi ve siyah renk kalitesi olarak çok hoşuma gitti. Dediğiniz gibi ses sistemi gerçekten güzel 👍 düşen fiyat beni de üzdü..ben ürünü aldıktan sonra 21k civarına çıkartıp sonra uzun bir süre 18k civarlarında dolandı fiyatı,son hafta 16k oldu indirimle 14k civarlarına geliyordu yine. En son şimdi 13k ama fiyatla o kadar çok oynuyorlar ki alacak olan varsa kaçırmasın gerçekten iyi fiyat.

M Çevrimdışı

Mahir35

Yeni Üye
11 Eki 2022
23
35
Kesinlikle hocam bu fiyata kaçmaz 👍🏻 Bu arada ben internetten aldığımda android tv yazıyordu ama vatan şube’den teslim alırken google tv olan versiyonu verdiler. Çok bir fark göremedim gerçi her ikisi de android sonuçta ama kuruluma gelen servis elemanı google tv’nin daha uzun süre güncelleme alabileceğini söyledi. Bu da ek bilgi olarak dursun burada.

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Kesinlikle hocam bu fiyata kaçmaz 👍🏻 Bu arada ben internetten aldığımda android tv yazıyordu ama vatan şube’den teslim alırken google tv olan versiyonu verdiler. Çok bir fark göremedim gerçi her ikisi de android sonuçta ama kuruluma gelen servis elemanı google tv’nin daha uzun süre güncelleme alabileceğini söyledi. Bu da ek bilgi olarak dursun burada.
Evet hocam Google TV daha fazla güncelleme alacağını bende duydum. Açıkçası android ile bir fark bende göremedim gayet kullanışlı 👍

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu tv nin en eleştirdiğim konuların başında USB portunun 1 adet olması hususu var ve hele ki nasıl olur da bu üründe 3.0 destekli bir usb port bulunmaz derken başka bir C728 kullanıcısı dostumuz usb portta çoklayıcının da çalışmadığını belirtince bu sabah bir deneme yapıp instagramda yayınladım. Neyse ki USB çoklayıcı çalışıyor da, klavye mouse ve usb bellek gibi unsurları aynı anda kullanabiliyoruz :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Android ve Google tv yan yana kullanınca fark daha çok anlaşılıyor. Google tv nin kişiselleştirime ağırlığı çok etkili. Özellikle Onvo android tv de ayar yaparken bazı ince detayların düşünülememiş olması bu noktada sinir bozucu oluyor, yanında bu özelliklerin var olduğunu görmeyince Onvo batmıyor adama ama diğerinde yapabildiklerini onvoda yapamayınca her zaman söylediğimiz gibi ''Ne kaaa ekmek, o kaaa köfte'' mantığının nasıl da haklı olduğunu birden hatırlayıveriyoruz :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri