TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Android ve Google tv yan yana kullanınca fark daha çok anlaşılıyor. Google tv nin kişiselleştirime ağırlığı çok etkili. Özellikle Onvo android tv de ayar yaparken bazı ince detayların düşünülememiş olması bu noktada sinir bozucu oluyor, yanında bu özelliklerin var olduğunu görmeyince Onvo batmıyor adama ama diğerinde yapabildiklerini onvoda yapamayınca her zaman söylediğimiz gibi ''Ne kaaa ekmek, o kaaa köfte'' mantığının nasıl da haklı olduğunu birden hatırlayıveriyoruz :)
😂 aynen hocam

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Tvniz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Kardeşime de 2 yaz önce GG'den normal modelini almıştık 6500 civarı bir fiyata. Bu yaz tvyi biraz deneyimleme imkanım oldu ve görüntü kalitesi olarak benim Vestel 55Q9900'a çok benzettim. İkisi de qled ve ips panel.

M Çevrimdışı

Mahir35

Yeni Üye
11 Eki 2022
25
35
Android ve Google tv yan yana kullanınca fark daha çok anlaşılıyor. Google tv nin kişiselleştirime ağırlığı çok etkili. Özellikle Onvo android tv de ayar yaparken bazı ince detayların düşünülememiş olması bu noktada sinir bozucu oluyor, yanında bu özelliklerin var olduğunu görmeyince Onvo batmıyor adama ama diğerinde yapabildiklerini onvoda yapamayınca her zaman söylediğimiz gibi ''Ne kaaa ekmek, o kaaa köfte'' mantığının nasıl da haklı olduğunu birden hatırlayıveriyoruz :)
Haklısınız hocam. Fark ettiğim durumlardan biri mesela, android tv’de tivimate iptv player kullanırken görüntü ayarlarına girmek için komple programdan çıkmak gerekiyordu, Google tv’de bunu yapmaya gerek yok program açıkken de ayarlara ulaşılabiliyor ve yaptığımız değişikliklerin olumlu/olumsuz etkisini anında görebiliyoruz. Arayüz bu açıdan daha iyi olmuş 👍🏻

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Haklısınız hocam. Fark ettiğim durumlardan biri mesela, android tv’de tivimate iptv player kullanırken görüntü ayarlarına girmek için komple programdan çıkmak gerekiyordu, Google tv’de bunu yapmaya gerek yok program açıkken de ayarlara ulaşılabiliyor ve yaptığımız değişikliklerin olumlu/olumsuz etkisini anında görebiliyoruz. Arayüz bu açıdan daha iyi olmuş 👍🏻
Hay aklınla bin yaşa ei, bak işte anlatmaya çalıştığımız bu konuyu insanlara sadece yazı ile anlatamıyoruz, yaşayıp görünce ''Haaaaa' diyo rinsan :kiskis
Diğeri adamı verem ediyor yahu, kapalı bir ekranda gir ayar değiltir, oldu mu acaba diye geri git bak, olmadı diye aynı yönergeleri en baştan takip edip o sayfaya gel yeni ayar gir, oldu mu acaba diye git bak yine olmamış vs vs :rant

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tvniz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Kardeşime de 2 yaz önce GG'den normal modelini almıştık 6500 civarı bir fiyata. Bu yaz tvyi biraz deneyimleme imkanım oldu ve görüntü kalitesi olarak benim Vestel 55Q9900'a çok benzettim. İkisi de qled ve ips panel.
İkisi de IPS derken TCL'i mi kastettiniz acaba? :alala

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Evet hocam. Yanlış değilsem TCL (55C728) de ips paneldi. Yoksa degilmiydi, siz öyle sorunca emin olamadım şimdi? Ya da görüntülerini benzetince aklımda öyle kalmış da olabilir. Ama tvyi biraz izleyince aklıma doğrudan benim TV geldi.

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
DOSS BLACK DOSS BLACK şimdiden 2 inci sayfaya geçmişiz 😎
Valla hocam 😂 mahir hocam söyleyince bende denedim box ta dediğiniz gibi tivimate ayarları için ekrandan çıkmak gerekiyormuş, bunda öyle değilmiş 😆 android nanay efendim 😂
Bu arada dh forumda tv tavsiye kısmına Tcl inisiriminş olduğunu yazmıştım bir kaç kişi özelden teşekkür etti alım yapmışlar 😁 samsung lg tavsiye ediliyordu genelde o konuda konuyu patlattım 😂

R Çevrimdışı

remziyldzz

Yeni Üye
28 Ağu 2022
11
30
Bende bugün bu kampanyayı görünce hemen A Adem Helvacı hocamın videosunu izledim, sonra foruma bakayım bi dedim ve şansıma bu konu başlığı çıktı. Üstelik bugün açılmış daha :) Yorumları da okuyunca bende almaya karar verdim ve aldım. Televizyon seçme konusu gerçekten çok büyük sıkıntı ve şans işi sanırım. Umarım verilen fiyatlara değer bir televizyon olur herkes için :) Bu süreçte bu foruma her gün bakıyor ve yorumları okuyordum. Böyle bir forumu keşfetmek güzel oldu. Adında da yazdığı gibi herkese 'tavsiye' edeceğim burayı :) Her konuda bilinçli olmaya ihtiyacımız var. En çok da zor kazandığımız paraları harcarker...

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Bende bugün bu kampanyayı görünce hemen A Adem Helvacı hocamın videosunu izledim, sonra foruma bakayım bi dedim ve şansıma bu konu başlığı çıktı. Üstelik bugün açılmış daha :) Yorumları da okuyunca bende almaya karar verdim ve aldım. Televizyon seçme konusu gerçekten çok büyük sıkıntı ve şans işi sanırım. Umarım verilen fiyatlara değer bir televizyon olur herkes için :) Bu süreçte bu foruma her gün bakıyor ve yorumları okuyordum. Böyle bir forumu keşfetmek güzel oldu. Adında da yazdığı gibi herkese 'tavsiye' edeceğim burayı :) Her konuda bilinçli olmaya ihtiyacımız var. En çok da zor kazandığımız paraları harcarker...
Evet hocam televizyon karar verme aşaması gerçekten zor bir süreç 😁 A Adem Helvacı hocam sayesinde bende bu forumu keşfettim tv seçmem konusunda videoları yazıları çok yardımcı oldu. Sizde faydalanmışsınız indirimden hayırlı olsun şimdiden 🥳

R Çevrimdışı

remziyldzz

Yeni Üye
28 Ağu 2022
11
30
Evet hocam televizyon karar verme aşaması gerçekten zor bir süreç 😁 A Adem Helvacı hocam sayesinde bende bu forumu keşfettim tv seçmem konusunda videoları yazıları çok yardımcı oldu. Sizde faydalanmışsınız indirimden hayırlı olsun şimdiden 🥳
Normalde ben Samsung 55BU8000/8100 veya TCL 55C725 serilerine bakıyordum. Fiyat kriterlerim 12.000 civarındaydı. Sonra bugün bu kampanyayı görünce bütçemi biraz daha zorlayayım hazır kampanya varken daha iyisi olsun dedim, umarım da iyi çıkar. Hepimiz için hayırlı olsun :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt