TCL 50p633 Ekranda Boydan Beyaz Gölge Çıkması ve F2 Yazısı

C Çevrimdışı

Caner35

Yeni Üye
14 Ara 2021
15
29
Televizyonu Adem abinin tavsiyesi üzerine bim mağzasından satın aldım.1 hafta oldu alalı ve ekranda özellikle futbol yayınları izlerken yan açıdan bakınca boydan dikine olucak şekilde beyaz gölgelenme oluyor fotoğraflarda veya video çekince belli olmuyor bunun sebebi ve çözümü nedir acaba ? Adem Helvacı Adem Helvacı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yan açıdan izlemede sorunlu görüntü verecek olan ve açılı izlemelerde tavsiye edilmeyen, TCL firmasının bütün boyutlarında tercih ettiği, 50" TV' lerin neredeyse tüm markalarında kullanılan VA tabanlı panel kullanıldığı için olmuştur. VA panel özellikleri ile ilgili forumumuzda detaylı bir arama yapın. VA panelli TV' lerde yan açıdan izleme yoktur.

C Çevrimdışı

Caner35

Yeni Üye
14 Ara 2021
15
29
Yan açıdan izlemede sorunlu görüntü verecek olan ve açılı izlemelerde tavsiye edilmeyen, TCL firmasının bütün boyutlarında tercih ettiği, 50" TV' lerin neredeyse tüm markalarında kullanılan VA tabanlı panel kullanıldığı için olmuştur. VA panel özellikleri ile ilgili forumumuzda detaylı bir arama yapın. VA panelli TV' lerde yan açıdan izleme yoktur.
Adem bey YouTube da ürünün incelemesini yaptığın da yan açı perfonmasında sorun olmadığını söylemişti yanılmıyorsam ama ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Adem bey YouTube da ürünün incelemesini yaptığın da yan açı perfonmasında sorun olmadığını söylemişti yanılmıyorsam ama ?
Ben söz konusu inceleme konusunda fikir sahibi değilim. Sadece mevcut teknik verilerle olası problemi aktarıyorum.

Zaten konunuza cevap yazmak için müsait olan üstatlarımız benzer bilgiler ile doyurucu yanıtlar vereceklerdir.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Va panellerde yan açı sorunu olur. Chot un Va panelleri 4 alanlı Va panel kullanırlar. Hem 50 hemde 58 inç lerinde yandan bakıldığında beyazlama olur.

C Çevrimdışı

Caner35

Yeni Üye
14 Ara 2021
15
29
Va panellerde yan açı sorunu olur. Chot un Va panelleri 4 alanlı Va panel kullanırlar. Hem 50 hemde 58 inç lerinde yandan bakıldığında beyazlama olur.
Çok teşekkür ederim ama benim yaşadığım problem genel olarak yandan bakınca oluşan renk solması değil sadece spor yayınlarında hareketli sahnede yan açıdan bakınca oluşan 1adet beyaz gölgelenme şeklinde

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu arada gözardı edilmemesi gereken bir durum daha var. Karanlık bir saatte TV' den görüntü alıp paylaşamadığınız için teknik olarak konuşuyoruz. Elbette ki durumun sizin cihazınıza özgü bir hata olması da muhtemel. O yüzden imkan olması halinde problemle ilgili görüntü hatta video görüntüsü alabilmeniz ve paylaşabilmeniz daha sağlıklı yorum ve yönlendirme yapılmasına olanak sağlar.

C Çevrimdışı

Caner35

Yeni Üye
14 Ara 2021
15
29
PXL_20230817_124551838.jpg

Bununla bakın. Birde

Bu arada gözardı edilmemesi gereken bir durum daha var. Karanlık bir saatte TV' den görüntü alıp paylaşamadığınız için teknik olarak konuşuyoruz. Elbette ki durumun sizin cihazınıza özgü bir hata olması da muhtemel. O yüzden imkan olması halinde problemle ilgili görüntü hatta video görüntüsü alabilmeniz ve paylaşabilmeniz daha sağlıklı yorum ve yönlendirme yapılmasına olanak sağlar.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çok dikkatli bakınca yaklaşık 0.5 cm genişliğinde bir çizgi görüyorum. Difüzör ya da reflektör katmanında sorun olmasından kaynaklanabilir. Led bar kaynaklı sıkıntı olabilir diyeceğim ancak bir şerit en azından bunun 3 katı alanda görüntü defektine sebep olur. Ancak TV' yi tek renk Patern görüntülerde açıp, ortam ışığını tamamen ortadan kaldırıp görüntü almanız ve bununla servis kaydı açtırmanız gerekir. Bu problem VA panellerin genel sorunlarının dışında bir durum.

Geri
Üst Alt